Kup teraz - 20 ofert w cenie od 6.99 zł do 37.91 zł

Wysoko wrażliwi. Jak funkcjonować w świecie, który nas przytłacza

Elaine N. Aron Wydawnictwo: Feeria nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
The Highly Sensitive Person
Data 1. wydania:
1997-06-02
Dariusz Rossowski, Józef Blecki
Feeria
The Highly Sensitive Person
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Dariusz Rossowski, Józef Blecki

Elaine N. Aron, psycholożka i psychoterapeutka, jest autorką pierwszej w historii wyczerpującej monografii na temat WWO – „Wysoko wrażliwi” (1995). Jako że sama jest osobą wysoko wrażliwą, odczuwała deficyt treści w debacie publicznej na ten temat i postanowiła temu zaradzić. Przedsięwzięcie, co by nie mówić, ambitne i istotne.

Elaine wpierw rozjaśnia, kim są osoby WWO,...

Książka pojawiła się niedawno na rynku czytelniczym, a mam wrażenie, że podbiła serca wielu osobom, ale chyba najmocniej tym, którzy poszukiwali odpowiedzi na nurtujące pytania dotyczące swojej wyjątkowej osobowości i wnętrza. Nie sądziłam, więc, że owa propozycja stanie się bliska i tak w sumie prawdziwa memu sercu.

Książka napisana jest uniwersalnym, przystępnym...

Rzadko czytam tego typu książki, jednak tę poleciła mi moja pani doktor i się skusiłam. Jestem WWO i ta książka mnie zaskoczyła bardzo. Nie zdziwiła mnie charakterystyka WWO, a właśnie charakterystyka osób nie-WWO. Zupełnie nie zdawałam sobie sprawy, że aż tak różnie widzimy świat.

Ta książka pozawala też lepiej zrozumieć samego siebie, ewentualnie kogoś bliskiego z...

Książka została oparta nie tylko o cenne doświadczenie autorki, ale również o liczne badania naukowe. Autorka w ciekawy i rzetelny sposób pogrupowała tematy dotyczące wysokiej wrażliwości.

Książka kiepsko się zestarzała. Autora jest badaczką, a często przemawia z bardzo natchnionej pozycji. Jej bezkrytyczne uwielbienie do Junga oraz psychoanalizy zupełnie nie bronią się w XXI w.

Temat mnie dotyczy, a więc jestem zadowolona z tej książki. Pozwoliła zaakceptować mi swoje przywary, a nawet cieszyć się z nich. Osobiście uważam, że jeśli wracasz do poradników psychologicznych to znaczy, że są one wartościowe. Taką jest dla mnie ta książka. Odmieniła trochę moje życie. Pozwoliła inaczej na nie spojrzeć. W dodatku treści tam zawarte, wydają się być dosyć...

Książka ta dała mi szeroki obraz na osoby wysoko wrażliwe i porusza wiele aspektów życia takich osób! Chociaż nie do końca rozwiała moje wątpliwości, czy ja do takich osób należę, to jednak bardzo dobrze mi się ją czytało, a temat będę jeszcze zgłębiać. Polecam! :)

Ujął mnie sposób, w jaki autorka wyraża się o osobach wysoko wrażliwych: ze zrozumieniem, wrażliwością i szacunkiem. Polecam każdemu, kto ma się za tak zwanego "wrażliwca", i każdemu zainteresowanemu tematem!;)

Mam mieszane uczucia po przeczytaniu tej książki. Z jednej strony dowiedziałam się z niej bardzo wielu rzeczy na temat osób tzw. wysoko wrażliwych. Autorka porusza chyba wszystkie dziedziny życia w odniesieniu do WWO, chociaż niektóre z nich zostały moim zdaniem omówione lub jedynie wspomniane za bardzo "po łebkach". Sama czuję się trochę taką osobą i rzeczywiście kilka...

Książka jest ok, ogólnie jest dobra (chociaż tamta poprzednio przeczytana zrobiła na mnie większe wrażenie), trochę mi jednak zajęło jej przeczytanie, bo nie wiem, może jestem już zmęczony psychologią ;) Są oczywiście dobre spostrzeżenia autorki, z którymi mogę się zidentyfikować. Niektóre rzeczy tak bardzo trafnie określa, np.:

"I tu, i w poprzednich miejscach...

1 400
  • Psychologia
  • 2019
  • 2021
  • 2020
  • Poradniki

Elaine N. Aron Wysoko wrażliwi. Jak funkcjonować w świecie, który nas przytłacza Zobacz więcej