Piasek w butach

Świat Książki
2008-06-11
2008-06-11
Mazan Maciejka

Prawdziwa perełka wśród literatury tzw. kobiecej. Kawał naprawdę dobrej prozy; aż sama się sobie dziwię, ale nie mogę ocenić niżej niż na osiem gwiazdek. Może dlatego że temat nowotworu jest mi niestety bliski, a tutaj został przedstawiony tak prawdziwie i autentycznie... autorka doskonale oddała emocje i wrażenia towarzyszące chorobie (niesamowicie przemówił do mnie motyw "listy Spraw Już Nieważnych" Vicki...) Powieść wielowątkowa, ale bez przesytu. Bardzo zgrabnie napisana, z dobrze przemyślaną fabułą. Czytało się jednym tchem. Polecam.

Historia mądra i ku pokrzepieniu serc,dająca do myślenia,bardzo życiowa,dobra.
Wzruszyła mnie ta ładna,wspaniała książka.

Historia mądra i ku pokrzepieniu serc,dająca do myślenia,bardzo życiowa,dobra.
Wzruszyła mnie ta ładna,wspaniała książka.

Piasek w butach. Historia trzech kobiet, każda jest inna i każda ma inny życiowy problem. Nie jest to ani romans, ani thriller. Jest to książka życiowa, zarówno skomplikowana jak i wzruszającą 😢
Czyta się ją lekko i szybko. Idealna na jesienne wieczory. Jestem zachwycona jak prawdziwie opisana jest przyjaźń, która ma swoje wzloty i upadki, która wszystko przetrzyma i dzięki której możemy inaczej spojrzeć na pewne sprawy. Jest to książka, której się nie zapomina. Gorąco polecam.

Historia o kobiecej przyjaźni i sile, która potrafi przezwyciężyć trudne życiowe chwile.

⭐ Vicki - szczęśliwa żona i matka dwójki małych dzieci. Jej stateczne i poukładane życie wali się w wyniku zdiagnozowanego raka płuc. Chemioterapię postanawia przyjmować w prowincjonalnym szpitalu na wyspie.

⭐ Brenda ( siostra Vicki ) jest twardo stąpającą po ziemi singielką oraz cenioną nauczycielką w collegu. Z dnia na dzień staje się bohaterką głośnego skandalu. Za sprawą romansu ze studentem traci pracę oraz miłość swojego życia.

⭐ Melanie jest bliską przyjaciółką Vicki. Od kilku lat bezustannie wraz z mężem starają się o dziecko. Niestety kolejne próby nie przynoszą żadnych efektów. Na dodatek tego Melanie odkrywa, że jej mąż ją zdradza. Kiedy postanawia udać się na wakacje z siostrami odkrywa , że jest w ciąży.

Dla każdej z nich ten wakacyjny wyjazd ma stanowić pewien punkt zwrotny.Czy wspólny wyjazd pomoże dziewczynom przynieś spokój i ukojenie ? Czy znajdą w sobie wystarczającą siłę by walczyć o swoje życie ?
Książka z rodzaju lekkich i przyjemnych.

⭐ Brenda ( siostra Vicki ) jest twardo stąpającą po ziemi singielką oraz...

nawet przyjemnie sie czytalo polecam

nawet przyjemnie sie czytalo polecam

Śmiertelna choroba , życiowe rozterki i problemy z sielankową , letnią scenerią w tle.
Postać chorej na raka mamy dwójki małych dzieci Vicki , ukazanie jej walki z chorobą , przewartościowywania jej życia , zmian w relacjach z mężem , strachu i wątpliwości są według mnie najlepszym punktem tej książki. Czytelnik razem z nią przechodzi najtrudniejsze chwile jej życia
Nie zapałałam szczególną sympatią do postaci Melanie - wydała mi się w kilku momentach infantylna , w niektórych momentach wręcz denerwująca.
Brenda, która mierzy się z problemami w pracy , usiłującą podczas wakacji napisać scenariusz do filmu , a także towarzysząca chorej siostrze jest niebanalną postacią , która może przypaść czytelnikowi do gustu. Podobnie jest z Joshem , który uczestniczy w życiu każdej z bohaterek w inny sposób
Książka idealna na niepogodne wieczory , w które mamy ochotę zatęsknić za latem.

Nie...

Mądra i krzepiąca książka. Przeczytałam z przyjemnością.

Mądra i krzepiąca książka. Przeczytałam z przyjemnością.

Całkiem ciekawa, choć to jak autorka poprowadziła akcję i zakończenie nie przypadły mi do gustu. Jednakże były takie momenty, że nawet chciało mi się płakać...oczywiście nie ze względu na kiepską treść:),lecz ze wzruszenia.
Lubię książki, z których wynoszę coś dla siebie, a z tej nie otrzymałam niczego wartościowego. Lekka, choć momentami nie mogłam się połapać o co chodzi. Dobra na leniwy dzień.

Książka ta opowiada o losach trzech kobiet i ich problemach, a jest ich bardzo dużo. Nie jest, to książka łatwa, lekka i radosna. Jest skomplikowana. Występuje tu wielu bohaterów i każdy z nich boryka się z wieloma trudnościami. Wszyscy mają problemy i to dość poważne.
Vicki jest żoną i matką, była szczęśliwa do czasu, gdy zapadła diagnoza z, którą nikt z jej bliskich sobie nie radzi, a najbardziej ona. Brenda, to jej siostra, która ma kłopoty zarówno w życiu prywatnym (sercowym) jak i zawodowym, gdzie ważą się jej losy.Natomiast, Melanie jest w długo upragnionej ciąży, lecz równocześnie dowiaduję się, że jej mąż ma romans. Jest też Ted, mąż Vicki, który jest przerażony całą sytuacją. Ważną rolę odegrała tu postać dwudziestojednoletniego, Josha, który wniósł w życie każdej z tych osób coś nowego. Wyjazd na wyspę ma być, dla każdej z kobiet ma być odpoczynkiem, zapomnieniem, nadzieją, ucieczką... Jednak życie jak, to życie zaskakuję każdą z nich .
Opowieść jest bardzo zróżnicowana, wiele się w niej dzieje, a problemy zamiast rozwiązywać jakby się nawarstwiały. Problemy, postać i, to co przeżywa Vicki i jej najbliżsi w czasie jej choroby jest tak prawdziwe jakby działo się tuż obok. Sama jakoś nie potrafię ocenić tej książki z pewnością mnie wzruszyła, nie rozczarowała, ale też nie czuję zachwytu. Wprawiła mnie w melancholijny nastrój.

Wzruszająca i bardzo życiowa książka o życiu trzech kobiet. Życiu, które wydawać by się mogło, że legło w gruzach, że nie ma już nic co można by uratować, ale czasami trzeba coś obrócić w ruinę by móc zbudować na nowo. Pomimo tragicznych wydarzeń, które wstrząsnęły losem tych kobiet, książka jest bardzo pozytywna i optymistyczna. Warto przeczytać by przekonać się, że nic w życiu nie dzieję się bez przyczyny.

• Literatura piękna
  • Przeczytane 2014