W królestwie miliona słoni

Wojciech Żukrowski Wydawnictwo: Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej literatura podróżnicza
Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej
literatura podróżnicza
1961-01-01

Prawdę mówiąc zdumiewają mnie resztki (pamiątki?) po ustroju słusznie minionym, jakie można znaleźć w czeluściach bibliotek. "W królestwie miliona słoni" to wojenny reportaż z Laosu, ale reportaż bardzo specyficzny. Brak tu wyraźnie pacyfistycznej nuty, brak także wojennego realizmu, którego można oczekiwać.

Laotańska wojna to dzielni, cierpliwi i wytrwali partyzanci,...

• Azja - Południowo-Wschodnia
więcej mniej

Dodaj cytat z książki W królestwie miliona słoni