Nadciągająca burza

Okładka książki Nadciągająca burza Kate Elliott
Okładka książki Nadciągająca burza
Kate Elliott Wydawnictwo: Zysk i S-ka Cykl: Korona gwiazd (tom 5) fantasy, science fiction
Korona gwiazd (tom 5)
The Gathering Storm
Zysk i S-ka
2014-08-18
2014-08-18
2004-02-03
Joanna Szczepańska

Okładka książki Kobold Guide to Worldbuilding, Volume 2 Keith Baker, Tobias S. Buckell, Banana Chan, Kate Elliott, Shanna Germain, Jeff Grubb, Gabe Hicks, Rajan Khanna, Ken Liu, Monty Martin, Kelly McLaughlin, Coral Alejandra Moore, Veronica Roth, Michael E. Shea, Gail Simone, Andrea Stewart, James L. Sutter, Ashley Warren
Kobold Guide t... Keith Baker, Tobias...
Okładka książki Księga magii Eleanor Arnason, Elizabeth Bear, John Crowley, Andy Duncan, Kate Elliott, Matthew Hughes, Megan Lindholm, Scott Lynch, George R.R. Martin, Garth Nix, K.J. Parker, Rachel Pollack, Tim Powers, Lavie Tidhar, Greg Van Eekhout, Ysabeau S. Wilce, Liz Williams
Księga magii Eleanor Arnason, El...

W piątej części, pani Elliot powróciła do formy, chociaż do ideału, wciąż, niestety dużo brakuje. Tym niemniej, przeczytanie tego, nie będzie stratą czasu, o ile ktoś lubi fantasy. Chociaż, widziałem dużo lepsze pozycje.
Zapewne w końcowych tomach, będzie lepiej, ale niestety, Nadciągająca Burza jest ostatnim, wydanym w Polsce.
Pozostałe dwa, należy czytać w takim wypadku w oryginale. Uważam, że jeśli dotarło się już tutaj, to warto i zamierzam tak zrobić.

Więcej:

Pozostałe dwa, należy czytać w takim wypadku w...

Zakończenie długiej i rozwleklej historii bardzo nijakie

Zakończenie długiej i rozwleklej historii bardzo nijakie

"Nadciągająca burza" książka bardzo solidnie wykonana, napisana niezwykle drobiazgowo i naukowo. Rasowa powieść fantasy, która powinna przypaść do gustu większości fanów tego gatunku. Świetnie zbudowana atmosfera, opisy przeżyć bohaterów oraz opisy otoczenia sprawiają, że nie można się oderwać od lektury. Liczne spiski i intrygi potrafią nie raz zaskoczyć.

Wielki kataklizm nadciąga nieubłaganie, wygnany wieki temu lud Aoi powraca po należną im chwałę. Ogromna katastrofa budzi popłoch i przerażenie, a tymczasem król Henryk stara się przywrócić dawną potęgę starożytnego cesarstwa. Poddani Wendaru żyją w nędzy i strachy na myśl o ataku ze strony bezlitosnych najeźdźców, którzy tylko liczą na łatwy łup. Bliźniacze przeznaczenie zaczyna się wypełniać, a siły ziemskie i magiczne odgrywają ogromną rolę w losach świata. Alaina i Liath jako jedyni mogą ocalić królestwo i ich mieszkańców od zguby.

Klimat powieści jest autentycznie porywający, podczas lektury można wsiąknąć w wir walki i poczuć świst mieczy i moc pradawnej magi. Ogromny świat został przedstawiony niezwykle prawdziwie i przekonująco. Elliott stworzyła niezwykle realistycznych bohaterów z krwi i kości, podczas czytania można się z nimi naprawdę zżyć. Książka jest niezwykle ciekawa, barwna i co najważniejsze – zaskakująca. Od warstwy językowej, przez charakterystykę postaci, lokacji aż do budowanego napięcia. Autorka częstuje nas licznymi zwrotami akcji, jeśli już wciągniemy się w tę historię, nie wypuści nas ona aż do przewrócenia ostatniej strony. Znajdziesz tam czytelniku przyjaciół i wrogów o jakich Ci się nawet nie śniło. Fabuła zawarta w książce jest zaskakująca i wciągająca, z całą pewnością sięgnę po kolejne pozycje z pod pióra Kate Elliott.

"Nadciągająca burza" pełna jest niezwykłości i niespodziewanych zwrotów akcji. Bohaterowie potrafią nie raz zaskoczyć, dając przy tym dużo frajdy z lektury. Powinna przypaść do gustu fanom fantasy oraz osobom lubiącym powieści z dreszczykiem i mocnymi zwrotami akcji. Książka godna polecenia fanom gatunku i twórczości autorki. Polecam!

Wielki kataklizm...

• Chcę kupić