Pyszne. Na każdą okazję

Okładka książki Pyszne. Na każdą okazję Anna Starmach
Okładka książki Pyszne. Na każdą okazję
Anna Starmach Wydawnictwo: Znak Literanova Seria: Pyszne kulinaria, przepisy kulinarne
kulinaria, przepisy kulinarne
Pyszne
Znak Literanova
2014-11-30
2014-11-30

Nie wiem skąd taka popularność książek Anny Starmach (w bibliotece trzeba czekać na swoją kolej ). Dla mnie szału nie ma. Lubię patrzeć w tv na jej programy. Faktycznie dania są proste i szybko się je przygotowuje, ale nie zaskakuje. Po prostu to już było. Myślę, że to pozycja dobra do początkujących kucharzy czy młodych ludzi. Wydanie słabiutkie. Cena nieadekwatna do jakości (sugerowana 34,90). Czasem się zastanawiam jak autorka takich książek mogła być jurorem w Master Chef. Bo żeby oceniać dobrych kucharzy to samemu trzeba być wizjonerem. Ja w tej książce wizji nie widzę....Do wypróbowania zostawiłam sobie tylko dwa przepisy - to słabiutki wynik.

„Pyszne. Na każdą okazję” to kolejna książka kucharska Anny Starmach - jurorki polskiej edycji MasterChef . Wielu miłośników dobrej kuchni czekało na nią z ogromną niecierpliwością.
Zgodnie z dotychczasową filozofią Autorki, w książce znajdziecie przede wszystkim przepisy na proste, ale nietuzinkowe potrawy, które możecie przygotować szybko i stosunkowo niewielkim kosztem, a przy tym serwować zarówno na co dzień, jak i w przypadku wizyty niespodziewanych ale..... wymagających gości.
Korzystając z tej książki, nie będziecie musieli biegać po wszystkich sklepach, aby kupić ziarna fasoli tonka czy ser Gorau Glas. Wprost przeciwnie - do przygotowania proponowanych przez Anię Starmach smakołyków w zdecydowanej większości wystarczą produkty dostępne w najbliższym sklepie spożywczym.
Przepisy zostały podzielone tematycznie na pięć głównych działów od świąt Bożego Narodzenia, przez kolację dla dwojga, spotkanie z przyjaciółmi i piknik, po przyjęcie dla dzieci. Ostatni - szósty rozdział zatytułowany "Dodatki" zawiera m.in. porady dotyczące przechowywania żywności oraz organizacji pracy w kuchni.
Przepisy są podane w jasny, czytelny sposób. W przypadku nieco bardziej skomplikowanych receptur ogromną pomoc stanowią komentarze Autorki oraz doskonałe zdjęcia cenionej blogerki kulinarnej Agnieszki Piątkowskiej, dzięki którym widzimy krok po kroku jak przygotować poszczególne potrawy.
Proponowane przez Anię Starmach dania nie wymagają najwyższego poziomu wiedzy kulinarnej. Książka z pewnością będzie stanowiła nieocenioną pomoc dla początkujących kucharzy, a znawcom sztuki kulinarnej podsunie nowe inspiracje, jak choćby karp z orzechami, marchewkowy hummus, gazpacho z arbuzem czy biszkoptowe lizaki.
Smacznego :)
Publikacja „Pyszne. Na każdą okazję” została wydana przez wydawnictwo Znak Literanova w 2014 roku, ale jest jeszcze dostępna w niektórych księgarniach.

Więcej na naszych blogach
- http://arabiasaudyjska-ksa.blogspot.com
- http://niestatystycznypolak.blogspot.com

Pierwszy raz miałam w ręku tą książkę z biblioteki, ale jak zobaczyłam ja na przecenie w empiku nie mogłam się powstrzymać. Tym razem Ania Sarmach prezentuje pozycje kulinarne związane z przyjęciami. Na święta proponuje między innymi ekspresowy piernik i śledzie, którymi ja w tym roku uraczyłam swoich bliskich. Wyszły pyszne :) Polecam. O tej i innych książkach można poczytać na moim blogu http://kochamciemojezycie.blogspot.com/

Książki od Anny Starmach to najlepsze książki kucharskie jakie wpadły mi w ręce! Po dwóch udanych książkach, przyszedł czas na trzecią odsłonę - tym razem "na każdą okazję". Przepisy mamy podzielone tematycznie - od świąt po romantyczne kolacje dla dwojga. Czytelny układ graficzny, przy każdej "pyszności" zdjęcie, dobrze napisane przepisy. Te okazały się łatwe do wykonania i przede wszystkim - przepyszne! Choć nigdy nie lubiłam przyrządzać nic w kuchni, to dzięki tym książkom to się zmieniło. A to naprawdę duży sukces! ;) W porównaniu jednak do poprzednich części, odejmuję jedną gwiazdkę - przepisy w poprzednich częściach bardziej przypadły mi do gustu. Z niecierpliwością również czekam na porcję lekkich przepisów ;)

Liczba stron:189
Oglądam w telewizji programy kulinarne Ani Starmach z ciekawością.
Książka zawiera bardzo fajne przepisy, łatwe do wykonania i oczywiście smaczne! Najbardziej podobał mi się na malinowe tiramisu:) Duży plus dla boskich fotografii,jak na nie patrzę ślinka mi leci na te pyszności;) Książka jest podzielona na kilka części :
1. Boże Narodzenie
2.Kolacja we dwoje
3.Spotkanie z przyjaciółmi
4.Piknik
5.Przyjęcie dla dzieci
6.Dodatki
-- Także każdy znajdzie coś pysznego dla siebie-polecam! :)

Liczba stron:189
Oglądam w telewizji programy kulinarne Ani Starmach z ciekawością.
1. Boże Narodzenie
2.Kolacja we...

posiadam wszystkie książki z serii "Pyszne..." i chyba zaryzykuję stwierdzenie, że ta najbardziej przypadła mi do gustu. podzielono ją na 6 rozdziałów - Boże Narodzenie, Kolacja we dwoje, Spotkanie z przyjaciółmi, Piknik, Przyjęcie dla dzieci, Dodatki, więc myślę, każdy znajdzie inspirację na konkretną okoliczność. zapewne będę z niej bardzo często korzystać.

Nie mogę powiedzieć, że czuję się rozczarowana tą książką, bo nie do końca tak jest. Uwielbiam książki Pani Ani. Pozostałe książki są fantastyczne, a ta nie do końca pokazuje coś zaskakującego. Mimo wszystko nie żałuję, że zagości u mnie na półce ;)

Fajne pomysły nie tylko na świąteczny stół ale i na kolację we dwoje i na przyjęcie urodzinowe dziecka. Polecam.

Zdrowe to nie są przepisy.

Zdrowe to nie są przepisy.

Wygotowałam całą książkę, przepisy nierówne, niektóre petarda, niektóre do dopracowania, niektórych nie warto powtarzać, jednak przeważająca cześć warta ugotowania

• Kulinarne
  • Kuchnia