Radzka radzi: Tobie dobrze w tym!

Okładka książki Radzka radzi: Tobie dobrze w tym! Magdalena Kanoniak
Okładka książki Radzka radzi: Tobie dobrze w tym!
Magdalena Kanoniak Wydawnictwo: Editio poradniki
poradniki
Editio
2014-11-14
2014-11-07
radzka moda

Poradnik o modzie a konkretniej o tym, jak się ubierać, żeby zatuszować mankamenty swojej figury a podkreślić jej zalety. Bardzo dobrze się czytało, praktyczna lektura. POLECAM

Książka nie porywa, czyta się ją w miarę szybko i to w sumie już jeśli mowa o jej plusach.

Całkiem niezły poradnik. Dobrze się czyta, podział na typy figury jest dobrze rozjaśniony. Szkoda, że autorka nie rozwinęła tematu jeszcze mocniej. Książkę pochłonęłam w dwa dni.

Dobra powtórka dla fanów Radzkiej. Szczególnie pomogły mi opisy dodatków dla danych typów sylwetek. W końcu zrozumiałam też swój typ. Okazało się też, że większość sugerowanych przez autorkę zasad stosowałam już wcześniej, niekoniecznie świadomie :) Czyta się przyjemnie, oprawa graficzna bardzo fajna, ale rozdział o kolorach jest kompletnie zbędny. Nie sądzę żeby każdy kojarzył dany kolor z tym samym. Poza tym pominęłam rozdział o historii mody, wydaje mi się że to zbyt rozbudowany temat jak na te szczątkowe wzmianki. No i jeżeli chodzi o same pokazane w książce ciuchy, są już lekko przestarzałe, wręcz nudne. Stąd polecam śledzić kanał autorki, po którym jednak widać jakieś nawiązania do aktualnych trendów.

Podstawy wiedzy o modzie, ale brak wskazówek, jak szukać własnego stylu. Porady troszkę nie na czasie.

Fajna pozycja dla osób, które nie posiadają za bogatej wiedzy o sylwetkach, krojach i materiałach. Czyli dla mnie xd.
Wiedza podana jest w sposób skondensowany, Radzka wszystkie podpowiedzi opatruje ilustracjami i zdjęciami z przykładowymi stylizacjami. Argumentuje, dlaczego wybrała taki krój a nie inny.
Jeżeli nosisz biały stanik pod białą koszulą, uważasz, że paski kategorycznie nie są dla Ciebie, a tani sweterek z akrylu to dobry wybór, to musisz koniecznie przeczytać ten poradnik ;).

Jeżeli nosisz biały stanik pod białą koszulą, uważasz, że paski...

Książka ładnie wydana i jak zapowiedziane zostało we wstępie do niej: bardziej "mówiona" niż pisana, co nie każdemu musi się spodobać. Język zbliżony do tego, jakim Magdalena Kanoniak mówi do swoich widzek w filmikach regularnie zamieszczanych na yt.
Po książkę warto sięgnąć, bo zawiera wiele praktycznych porad pozwalających na budowanie ubiorem, obuwiem i akcesoriami estetycznie wyglądającej sylwetki. Atutem jest wybór modelek, to naturalne dziewczyny o nieidealnych proporcjach.
Podział kobiecej figury trzyma się klasycznego i trochę oklepanego kanonu: klepsydra, gruszka, jabłko, sylwetka chłopięca oraz tenże kanon idący w rozmiar mocno plus. Zabrakło porad dla sylwetek filigranowych, a takie jeszcze istnieją, mimo że generalnie stajemy się rozmiarowo więksi. Niektóre zalecenia są średnio trafione, bo szczupłe osoby nie zawsze wyglądają dobrze w luźnych ciuchach. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę: Radzka zachęca i to umiejętnie do wyboru odzieży dobrej jakościowo. Jasne,że cena może tu być barierą, ale czasem lepiej jest zainwestować w coś, co posłuży dłużej, a nie będzie fajnie wyglądać tylko przez jeden sezon.

Dużo praktycznych porad, ciekawych zdjęć oraz ilustracji. Podstawowy poradnik dla osób, które nie wiedzą za dużo na temat mody, sylwetek itd. Dla kogoś, kto orientuje się w temacie to nie będzie nic zaskakującego. Bardzo pomocny jest rozdział o dress code.

Wielkie rozczarowanie. Przerost formy nad treścią. Przede wszystkim odniosłam wrażenie, że książka jest katalogiem sklepu odzieżowego answear.com (co w sumie jest zrozumiałe,gdyż książka powstała przy współpracy z tą firmą, ale nie przesadzajmy...). Jeśli chodzi o analizę kolorów - podstawowe informacje (ogólnie znane) można znaleźć wszędzie w internecie, a opisanie znaczeń kolorów niczego nie wnosi. Natomiast rozdział dotyczący historii mody autorka mogła sobie darować, jest naprawdę słaby i jeżeli ktoś poszukuje informacji na temat tego, co było modne w minionych czasach niewiele się dowie i powinien raczej sięgnąć po inną pozycję. Książkę mogę polecić jedynie osobą, które kompletnie nie znają się na modzie i nie mają bladego pojęcia jak i w co się ubrać.

Książa, napisana przez nieznaną mi wcześniej YouTuberkę, oczarowuje kolorowymi ilustracjami i zdjęciami. Treść może być uznana za ciekawą, a nawet momentami wciągającą - jednak wciąż pozostaje ona zwięzła, w typowo poradnikowym klimacie. Rady w niej są rzeczywiście ciekawe i godne wypróbowania, a przyprawione psychologicznym uzasadnieniem i własnymi doświadczeniami autorki prezentują się na prawdę realistycznie, rzetelnie i profesjonalnie. Czytając ją jednak, radze mieć przy sobie słownik lub telefon z dostępem do internetu, aby orientować się w "modowym" słownictwie. Wydaje mi się również niepotrzebna "krótka" historia mody, zamieszczona na końcu książki.

• Moda
  • Poradniki
  • 2015

Dodaj cytat z książki Radzka radzi: Tobie dobrze w tym!