Slow fashion. Modowa rewolucja

Znak Literanova
moda slow fashion zakupy ubrania
poradniki
moda slow fashion zakupy ubrania

Kolejna pozycja, którą można odłożyć na półkę "w dzisiejszych czasach książkę może napisać każdy". Temat bardzo ciekawy, poprawnie opisany, ale można go było wyczerpać w 2-3 wpisach na blogu, a nie w książce. Nie zmienia to faktu, że zgadzam się z autorką - powinniśmy kupować mniej, szukać lepszej jakości ubrań i dodatków, a po przeczytaniu jestem jeszcze bardziej...

Bardzo lekka i przyjemna. Treść nie jest objawieniem, porusza niezwykle zwyczajny temat, jednak spełnia swoją funkcję, skłania do refleksji i zmiany podejścia do konsumpcjonizmu odzieżowego.

Ciekawa pozycja. Przeczytałam za jednym zamachem obydwie książki tej autorki. W jakiś dziwny sposób robią porządek w głowie, nie jest to wiedza nowa ale poruszają tematy, o których tak naprawdę nie myślimy codziennie. Dzięki książce/książkom mamy okazję zwolnić, zastanowić się co tak naprawdę chcemy zmienić, czy naprawdę nasz dom jest tak zastawiony rzeczami a nasza szafa...

Bardzo zmieniła moje myślenie i pozytywnie wpłynęła na postrzeganie stylu, ubrań i zakupów. Na pewno kiedyś do niej wrócę, żeby odświeżyć wiedzę.

Fajny poradnik o modzie i ubieraniu się, w którym w końcu dużo jest treści i wartości, a niewiele zdjęć - co w grupie takich książek to prawdziwy fenomen. Glogaza bardzo fajnie pisze, zachęca do przemyślenia i stworzenia swojego stylu, opowiada o odpowiedzialnej modzie i zwraca uwagę na zagadnienia,...

Wartościowa pozycja dla ludzi, którzy potrzebują odświeżenia garderoby i większej świadomości w zakupowym koszyku. Znajduje się tu wiele ciekawych spostrzeżeń, które skutecznie otwierają oczy na zjawiska panujące na rynku modowym. Oprócz tego dosłownie garść informacji na temat materiałów i szwów (a szkoda!).

Autorka opisuje jak z blogerki modowej, której szafa pęka w szwach - stała się modową minimalistką.

Lektura warta uwagi, jeśli czujesz, że czas zrobić rewolucję w Swojej szafie i głowie ! :)

Tak, tak i jeszcze raz tak! Slow fashion to książka, której potrzebowałam na początku nowego roku chcąc przeprowadzić w swoim życiu totalną rewolucję.
Każdy z nas powinien ją przeczytać i przemyśleć swój zapewne szalony konsumpcjonizm, skupić się na jakości a nie jak zawsze iść w ilość.
Polecam :)

Ostatnio przeczytałam parę poradników o budowaniu szafy i porządkach (Nina Garcia, Kasia Tusk, Marie Kondo) i muszę przyznać, że ta jest według mnie najlepsza. Autorka naprawdę przeżyła przemianę i potrafi w rozumiały sposób podzielić się swoimi doświadczeniami. Każda w nas może po trochu się w tej książce odnaleźć i zacząć swoją przygodę z garderobą/modą. Warto przeczytać,...

To poradnik, napisany "z głową". Konkretny, logiczny i motywujący do działania. Przeczytałam i mam ciągle pod ręką, naprawdę się przydaje. Skutecznie pomaga w ogarnianiu garderoby.

Dyskusje

1 501