Slow fashion. Modowa rewolucja

Joanna Glogaza poradniki 200 str.
Znak Literanova
poradniki
moda slow fashion zakupy ubrania

Znak Literanova
poradniki
moda slow fashion zakupy ubrania

Porównaj ceny i

Bardzo lekka i przyjemna. Treść nie jest objawieniem, porusza niezwykle zwyczajny temat, jednak spełnia swoją funkcję, skłania do refleksji i zmiany podejścia do konsumpcjonizmu odzieżowego.

Ciekawa pozycja. Przeczytałam za jednym zamachem obydwie książki tej autorki. W jakiś dziwny sposób robią porządek w głowie, nie jest to wiedza nowa ale poruszają tematy, o których tak naprawdę nie myślimy codziennie. Dzięki książce/książkom mamy okazję zwolnić, zastanowić się co tak naprawdę chcemy zmienić, czy naprawdę nasz dom jest tak zastawiony rzeczami a nasza szafa...

Bardzo zmieniła moje myślenie i pozytywnie wpłynęła na postrzeganie stylu, ubrań i zakupów. Na pewno kiedyś do niej wrócę, żeby odświeżyć wiedzę.

Fajny poradnik o modzie i ubieraniu się, w którym w końcu dużo jest treści i wartości, a niewiele zdjęć - co w grupie takich książek to prawdziwy fenomen. Glogaza bardzo fajnie pisze, zachęca do przemyślenia i stworzenia swojego stylu, opowiada o odpowiedzialnej modzie i zwraca uwagę na zagadnienia,...

Wartościowa pozycja dla ludzi, którzy potrzebują odświeżenia garderoby i większej świadomości w zakupowym koszyku. Znajduje się tu wiele ciekawych spostrzeżeń, które skutecznie otwierają oczy na zjawiska panujące na rynku modowym. Oprócz tego dosłownie garść informacji na temat materiałów i szwów (a szkoda!).

Autorka opisuje jak z blogerki modowej, której szafa pęka w szwach - stała się modową minimalistką.

Lektura warta uwagi, jeśli czujesz, że czas zrobić rewolucję w Swojej szafie i głowie ! :)

Tak, tak i jeszcze raz tak! Slow fashion to książka, której potrzebowałam na początku nowego roku chcąc przeprowadzić w swoim życiu totalną rewolucję.
Każdy z nas powinien ją przeczytać i przemyśleć swój zapewne szalony konsumpcjonizm, skupić się na jakości a nie jak zawsze iść w ilość.
Polecam :)

Ostatnio przeczytałam parę poradników o budowaniu szafy i porządkach (Nina Garcia, Kasia Tusk, Marie Kondo) i muszę przyznać, że ta jest według mnie najlepsza. Autorka naprawdę przeżyła przemianę i potrafi w rozumiały sposób podzielić się swoimi doświadczeniami. Każda w nas może po trochu się w tej książce odnaleźć i zacząć swoją przygodę z garderobą/modą. Warto przeczytać,...

To poradnik, napisany "z głową". Konkretny, logiczny i motywujący do działania. Przeczytałam i mam ciągle pod ręką, naprawdę się przydaje. Skutecznie pomaga w ogarnianiu garderoby.

Liczyłam na coś innego. Miałam nadzieję, że z lektury dowiem się więcej na temat mody, tego jak dobierać rzeczy do siebie żeby zawsze wyglądać dobrze i nie mieć zapchanej szafy. Generalnie nie dowiedziałam się prawie niczego czego sama wcześniej nie wiedziałam. Moim zdanie autorka za dużo podaje anegdot ze swojego życia które nie specjalnie pomagają w doborze własnego...

Dyskusje

1 488