W poszukiwaniu Afryki

Coates A. Frank Wydawnictwo: Muza literatura piękna
Muza
2009-01-01
2009-01-01

Książka stała u mnie na półce ładnych kilka lat. Kiedyś przeczytałam "Daleko od Mombasy" tego autora i pamiętam, że bardzo mi się podobała. Postanowiłam więc wziąć się za "W poszukiwaniu Afryki" i tym razem również się nie zawiodłam. Piękna, wielowątkowa opowieść na tle dzikiej, trawionej wojnami domowymi Afryki. Historia o przyjaźni, miłości i o tym jak życie dziwnie splata nasze losy. Polecam :)

Jak dla mnie poczatek byl malo wciagajacy. Mimo iz ogolnie ciekawa pozycja, jednakze bardzo mnie zawiodlo zakonczenie. Taki typowy happy end. Oczekiwalam czegos bardziej oryginalnego.

Akcja mało wartka, choć podobało mi się, że wpleciona została w historię dwóch afrykańskich krajów - Kenii i Ugandy (lata od 50tych do 80tych). Poszerza wiedzę na temat przemian w ówczesnej środkowej Afryce.

• Afryka
  • 2015