Kulej - mój mistrz

sport

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Trampoliny Najmana

13 Link do recenzji

"Dopóki sędzia nie podniesie ręki przeciwnika, to nie przegrałeś, ale dopóki nie podniesie twojej, nie wygrałeś"

Autor czyli Marcin Najman opowiada o początkach przyjaźni, która trwała dekadę z Jerzym Kulejem. Znajdziemy w niej dużo anegdot związanych z dwukrotnym mistrzem olimpijskim. Później jest jednak więcej opowieści o Najmanie, niż o głównym bohaterze.

Książkę mogę...

Książka szczególnie ciekawa dla mnie, bo pochodzę - jak Kulej i Najman - z Częstochowy. Wiele ciekawych, sportowych anegdot, które czytałem z niemałym zaciekawieniem to niewątpliwe atuty książki. Polecam pasjonatom sportu, bo warto.

Na półkach: , , , ,

Najman, głupcze!

Z jednej strony ilość wazeliny, którą obdarzył autor swego mentora może spowodować, że Pan Jerzy powróci z zaświatów i wytrzaska porządnie Najmana po pysku - jak na boksera przystało. Z drugiej strony ilość samouwielbienia i przekonanie o własnej wielkości to popis bezceremonialnej megalomanii, jakiego wcześniej nie potrafiłem sobie wyobrazić. Książkę...

Blisko dekadę trwała przyjaźń Marcina Najmana z Jerzym Kulejem. Autor opowiada o jej początkach, przytacza anegdoty związane z dwukrotnym mistrzem olimpijskim. W pewnym momencie za dużo jest jednak opowieści o Najmanie, kosztem tych o Kuleju. Kilka historii warto przeczytać, zwłaszcza rozdział napisany przez byłą żonę Kuleja, pokazują znakomitego boksera z innej, nie tylko...

• Sport
  • Boks