Lassie, wróć!

Okładka książki Lassie, wróć!
Eric Knight Wydawnictwo: Znak emotikon literatura dziecięca
literatura dziecięca
Lassie Come-Home
Znak emotikon
2014-10-20
2014-10-20
Zbigniew Batko
Lassie przygoda pies owczarek szkocki collie wędrówka dom

Okładka książki Czarujące obiekty latające Piers Anthony, Robert Bloch, Nelson Bond, Fredric Brown, Angela Carter, Arthur C. Clarke, John Collier, Roald Dahl, Thomas M. Disch, Peter Haining, Harry Harrison, Eric Knight, Stephen Leacock, C.S. Lewis, William F. Nolan, Mervyn Peake, Terry Pratchett, Fletcher Pratt, Robert Sheckley, Cordwainer Smith, Kurt Vonnegut, P.G. Wodehouse, John Wyndham, L. Sprague de Camp, praca zbiorowa
Ocena 6,2
Czarujące obie... Piers Anthony, Robe...

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Oficjalne recenzje i

Instynkt i oddanie psa

1018 51 118

Piękna opowieść o wierności psa :-) Polecam!

Piękna opowieść o wierności psa :-) Polecam!

Książka dla tych którzy kochają psy 😍

Książka dla tych którzy kochają psy 😍

Przeczytałam tę książkę, ponieważ kocham psy i jak zobaczyłam na stoisku w biedronce tę książkę i przeczytałam opis. Od razu wiedziałam, że ta książka musi być moja.

Lassie jest bardzo mądrym psem i każdy ją ze znał w mieście. Codziennie przez 4 lata czekała na Joe przy szkole. Jednak był taki dzień, kiedy nieprzyszła…

Przyjaźń między psem a człowiekiem potrafi być bardzo silna, że Lassie była w stanie przejść 600 km, żeby wrócić do domu. Miała dużo przygód, podczas tej długiej i wyczerpującej podróży. Książka, była bardzo piękna i poruszająca. Polecam! 4/5.

Przyjaźń między psem a człowiekiem potrafi być...

Czytana grubo po 30-tce. Piękna, wzruszająca, co tu dużo pisać... Polecam

Czytana grubo po 30-tce. Piękna, wzruszająca, co tu dużo pisać... Polecam

Jaka ta historia jest przepiękna! Potrafi jednocześnie wzruszyć, wnieść wiele radości oraz podnieść na duchu. Miałam przyjemność wysłuchać jej w audiobooku i była to naprawdę świetna decyzja. Lektor w pełni wczuł się w historię i wydobył z niej to, co najlepsze :)

Chyba każdy słyszał o niesamowitej Lassie. Jej przywiązanie do swojej rodziny i niesłabnąca determinacja niezmiennie wzruszają kolejne pokolenia czytelników. Przepiękna historia psa, który bez wytchnienia dąży w upragnionym kierunku, dokonujące praktycznie niemożliwego. Lassie walczy z chłodem, licznymi chorobami, zranieniami oraz głodem – do tej pory przecież stale zajmowały się nią ukochane osoby. A mimo to wciąż prze do przodu. Bo wie, na końcu tej uciążliwej wędrówki jawi się wyraźny cel – czeka na nią ukochana osoba, dla której warto znosić wszelkie przeciwności losu.

Autor świetnie przedstawił psi instynkt oraz wytrwałość i niesłabnący upór. Jednocześnie nie skupił się tylko na przygodach Lassie, ale również poświęcił uwagę na przedstawienie mieszkańców ponurej, deszczowej Anglii i Szkocji. Są to ludzie, którzy na pierwszy rzut oka wydają się chłodni i surowi, ale ich serca pełne są ciepła i determinacji. Szczególnie chwyciła mnie za serce para staruszków, żyjących w biedzie, ale posiadających coś bezcennego – miłość i wewnętrzną dobroć.

Historia przekazuje może proste, ale wciąż uniwersalne wartości. Gloryfikuje miłość, przywiązanie i wskazuje takie cele, do których warto dążyć. Jednocześnie nie jest laurką i opisuje zwykłe życie zwyczajnych mieszkańców. Pokazuje jak ludzie radzą sobie z ubóstwem, trudnościami dnia codziennego i przeszkodami z pozoru nie do pokonania.

Podsumowując – świetna lektura, którą warto poznać i rozważyć. Myślę, że niejednokrotnie jeszcze sięgnę po tą książkę, choćby dla poprawy humoru i dla pokrzepienia serca :)

"Lassie, wróć" Erica Knighta wydana w 1940 roku to powiesc ktora cieszy juz wiele pokolen czytelnikow na calym swiecie i byla wielokrotnie ekranizowana. Musze przyznac ze zblizam sie do czterdziestki i nigdy nie mialem tej ksiazki w rece.. Dlaczego zdecydowalem sie jednak po nia siegnac? Moze dlatego ze mieszkam w Anglii, znam Hrabstwo Yorkshire a krajobrazy Szkocji zawsze mnie inspirowaly. Moze dlatego, ze pamietam psa Miska, ktorego moj sasiad postanowil oddac do innego miasta, a ten po kilku dniach powrocil i czekal na wycieraczce pana jakby nigdy nic. Moze dlatego ze zawsze warto przeczytac ksiazke, miec wlasne zdanie i wyobrazenie, a nie opierac sie wylacznie na filmie i koncepcji rezysera.

Duze slowa uznania dla Wydawnictwa Greg za pieknie wydana ksiazke (Kolorowa Klasyka). Twarda oprawa, kolorowe zdjecia i illustracje, duza czcionka - jednym slowem najladniejsza ksiazka na mojej pólce..

Wydaje mi sie ze "Lassie, wróć" to powiesc dla wszystkich czytelnikow, w roznym wieku, bo dotyka wielu ludzkich spraw i pomimo uplywu 80-ciu lat pewne rzeczy, przeslania i wartosci wydaja sie byc niezmienne i ponadczasowe. Opisana zostaje bieda, bezrobocie wsrod gornikow i codzienne zmaganie sie z trudna rzeczywistoscia (Rodzina Joe), Samotnosc (Rowlie, sprzedawca garnkow), zyciowe tragedie i dramaty (Dally wspominajaca smierc syna na wojnie), przywiazanie i oddanie zwierzat ( Lassie, klacz Bess i suczka Toots) czy zyciowe rozterski (rodzice Joe sprzedajacy Lassie bogatemu ksieciu)

Musze przyznac ze bardzo przejmujaca byla dla mnie scena gdy Dally siedzi wieczorem przy kominku, robi na drutach i co chwile spoglada przez okno gdzie zawodzi wicher a sniezyca sieje spustoszenie. Kobieta wspomina swego syna ktory zginal na frontach I wojny swiatowej i stara sobie wyobrazic jak bylo mu ciezko siedziec w zimie w okopach pod ostrzalem wroga.

Rodzice Joe do konca pozostawali uczciwi i za kazdym razem oddawali Lassie nowemu wlascicielowi gdy ta podkopywala ogrodzenie i wracala do swojego rodzinnego domu. Dlaczego pozostawali uczciwi, skoro zycie bylo wobec nich nie fair, oboje stracili prace i nie bylo co do garnka wlozyc?. Moze to jest cos nad czym kazdy z nas powinien sie zastanowic?

Jak najlatwiej mozna podsumowac ta ksiazke?. Niedawno ogladalem film pt. "Marley i ja" z Jennifer Aniston i ostatnia scena sprawila ze lzy naplynely mi do oczu. Koncowy cytat brzmial. "Psa nie interesuja twoje markowe ciuchy, pieniadze i samochody. Wystarczy kawalek patyka. Psa nie interesuje czy jestes bogaty czy biedny, madry czy glupi , oddasz mu swoje serce a on zrobi to samo. 9/10

Piękna historia opisująca psią wierność. Chyba pierwsza opowiadająca o psie, jako o istocie, z którą człowiek może wejść w o wiele bliższą relację niż prosty schemat: człowiek-zwierzę, które ma być człowiekowi przydatne. Lassie jest chyba pierwszym psem literackim, z którym człowiek nawiązał relację partnerską, to przyjaciel i towarzysz.

Lassie jest własnością biednych ludzi. Na dodatek jest świetnie ułożona, a rodzina nie ma aktualnie dochodów. Trzeba psa sprzedać. Kupuje go miłośnik psów, bogaty książę, i wywozi psa kilkaset kilometrów od byłych właścicieli. Fabuła jest opisem powrotu do domu po ucieczce nowemu właścicielowi. Wiele przygód, obława, otarcie się o śmierć. Źli i dobrzy ludzie po drodze. Książka zapewnia i rozrywkę i porcję wzruszeń. Z powodzeniem mogłaby być lekturą i dzisiaj.

Lassie jest własnością biednych...

Piękne, ilustrowane wydanie jednej z moich ulubionych książek z dzieciństwa.
Przygody tytułowej Lessi wzruszają, uczą empatii i szacunku do zwierząt.
Jest to opowieść o przyjaźni, wierności i tęsknocie. Mówi o miłości do naszych czworonożnych przyjaciół, ale też pokazuje jacy ludzie potrafią być wobec nich podli.
Polecam czytelnikom dużym i małym.

Piękne, ilustrowane wydanie jednej z moich ulubionych książek z dzieciństwa.
Przygody tytułowej Lessi wzruszają, uczą empatii i szacunku do zwierząt.
Polecam czytelnikom dużym i małym.

Piękna i niesamowicie wzruszająca historia. Przyznam, że kilka razy łzy polały się z moich oczu i nie wstydzę się tego. Najbardziej poruszył mnie rozdział "Waleczne serce i pożegnanie", popłakałam się konkretnie i poczułam ogromny smutek. Po skończonej lekturze nadal rozpamiętuje to co wtedy zaszło i nie mogę dojść do siebie. Wzruszający był też rozdział związany z historią starszego małżeństwa, cudowna relacja, dojrzałość i życiowa mądrość bohaterów. Lassie zdobyła moją sympatię od samego początku, kibicowałam jej z całego serca i zachwycałam się jej wiernością, lojalnością i bystrością. Bardzo polubiłam też Joe, więc tym bardziej serce się krajało, gdy cierpiał. Zakończenie rewelacyjne, nic bym w nim nie zmieniła. Polecam tę książkę dzieciom jak i dorosłym, zwłaszcza miłośnikom psów. Już się nie mogę doczekać powrotu do domu i podrapania za uszkiem moich pupili: Barusia i Dżekusia. Ode mnie zdecydowane 10/10.

Niezwykle piękna i wzruszająca powieść o wierności, determinacji i przywiązaniu psa do człowieka. Są wątki pokazujące ludzi, jako dobrych, wrażliwych na cierpienie zwierząt oraz takie, które pokazują ich w negatywnej postaci.