Lassie, wróć!

literatura dziecięca
Katarzyna Kmieć-Krzewniak
Kolorowa Klasyka
Katarzyna Kmieć-Krzewniak Arleta Strzeszewska Lassie przygoda pies wędrówka dom

Prostota fabularna jest o tyle skuteczna, co zabójczo przeszywająca. Szczera prostota gra zgodnie z partyturą klasycznych baśni o wierności do pięknych, wyzywających wartości ludzkiej moralności - nieukrywanej wiary w misję. Przywiązanie do ludzkiej twarzy jest silniejsze od przeciwności losu, a zamknięcie osób dramatu skutecznie motywuje do działania. Historia doskonale...

Na półkach: , , , ,

Książkę planowałam przeczytać we wrześniu w ramach wyzwania jednak pewne okoliczności sprawiły,że wtedy nie zdążyłam. "Lassie wróć" była lekturą szkolną niestety w moim programie jej nie było,dlatego nadrobiłam zaległości.

Piękna historia o sile przyjaźni i psiej wierności. Lassie mimo,że przebywa daleko od swojego poprzedniego domu nie zapomina i pragnie wrócić pokonując...

Cóż... Książka jest bardzo ładna, nie mogę temu zaprzeczyć. Pokazuje przyjaźń człowieka z psem, jak większość książek tego rodzaju. Zmęczyło mnie jednak odrobinę czytanie powtarzającego się kilka razy schematu ucieczki i powrotu psa do domu. Jak wcześniej pisałam powieść jest bardzo ładna, lecz nie widzę w niej nic specjalnego.

Na półkach: , , , , , , , , , , , ,

Kolejna książka, krórą znam z filmu. Film był świetny ale co książka to książka. Lassie to jeden z bardziej znanych psów. Jest piękna, mądra i przywiązana do właścicieli. Jej historię lubią filmowcy i płaczących oglądających nie brakuje. Warto sięgnąć po książkę pomimo łez przy czytaniu.

Na półkach: , , , ,

KOCHAM!!!

Zachęcona przeczytaniem czegoś krótkiego postanowiłam sięgnąć po Lassie, wróć z mojej półeczki książek w papierze. Przeczytałam w jeden dzień, książka bardziej nadaje się do dzieci, które kochają psy niż dla dorosłego człowieka. Prosty język, typowo dziecięce, ale zaczynam wątpić czy ta książka powinna być lekturą dla dzieci w szkole. Ja już chyba jestem za stara na takie...

Jakżeż ja płakałam przy tej książce, do dziś czuję smak tych łez! Piękna opowieść. Modna była wśród nas dzieci i każdy chciał oczywiście mieć takiego fantastycznego pieska - owczarka coli, no ale w blokach w socjalistycznym modelowym mieście - nikt takiego wówczas nie miał i całe może szczęście, bo zazdrość pozostałych by zjadła żywcem ;-)

To pierwsza książka, po której płakałam wiele dni i zrozumiałam, na czym polega magia wciągającej powieści.

Oj, co ja się napłakałam przy tej książce to moje... Od zawsze kochałam psy, a moim (do tej pory) niespełnionym marzeniem jest mieć czworonożnego przyjaciela - po tej książce jak pewnie wiele osób collie był moim faworytem. Co tu dużo mówić, obok "Pies, który jeździł koleją" ukochana psia opowieść.

Bardzo piękna i bardzo wzruszająca. Jedna z lepszych szkolnych lektur.

5 822
  • Lektury