Sześć tajemnic Wszechświata

2014-01-01
2014-01-01
Jakub Bartoszewicz, Andrzej Hildebrandt
Liczby skale wielkość

Okładka książki Real World Adobe Photoshop CS. Edycja polska David Blatner, Bruce Fraser
Real World Ado... David Blatner, Bruc...
Okładka książki Skanowanie i półtony David Blatner, Steve Roth
Skanowanie i p... David Blatner, Stev...

Największą zaletą tej książki jest przybliżanie niewyobrażalnie dużych lub ekstremalnie małych wartości fizycznych czy zjawisk do ludzkiej skali.

Jeżeli interesujecie się tym co nas otacza, a nie macie kiedy zgłębiać intrygujących tematów lub chcecie po prostu poznać coś niesamowitego to jest to książka dla Was!
Mimo, iż opowiada "tylko" o skalach i różnych wielkościach fizycznych, to jednak autor robi to w tak ciekawy i obrazowy sposób, że wielokrotnie po przeczytaniu i przeanalizowaniu przytoczonych przykładów zakręciło mi się w głowie z wrażenia.
W książce pokazana jest wadliwość naszych podstawowych narzędzi poznawczych, ich ograniczenia oraz niedoskonałości. Po przeczytaniu jej, człowiek może się czuć jednocześnie ogromnym bytem, oraz nic nieznaczącym pyłkiem, istotą wszechwiedzącą oraz nieświadomym zlepkiem komórek jednocześnie. Lektura ta wskazuje, co mogą oznaczać niektóre pojęcia używane na co dzień (jak "chwila", "kawałek" czy "niedaleko"),potrafi otworzyć nam oczy na otaczającą nas rzeczywistość.
I pomimo tego, że nadal podanych wielkości nie będziemy sobie w stanie wyobrazić w pełni, to po lekturze przynajmniej będziemy świadomi, że świat nie kończy się na tym, co człowiek potrafi zrozumieć.
Serdecznie polecam!

• O2 Popularnonaukowe