Pod błękitnym greckim niebem

Okładka książki Pod błękitnym greckim niebem Jennifer Barclay
Okładka książki Pod błękitnym greckim niebem
Jennifer Barclay Wydawnictwo: Pascal literatura piękna
Falling in Honey
Pascal
2014-07-02
2014-07-02
Katarzyna Janusik
Grecja lit. współczesna

Bardzo przyjemnie spędzałam czas z tym czytadełkiem , super i pozwiedzałam sobie razem z Jennifer Barcalay , która na greckich wyspach odnajduje proste smaki i radość życia .
Wciągająca , lekka , przyjemna jak letnie greckie niebo .

Wciągająca , lekka , przyjemna jak letnie greckie niebo .

Gwiazdek jest mało ze względu na język i styl pisania ale książkę polecam bo to historia z pozytywnym przesłaniem, może kogoś zainspiruje. Ja po tej książce jeszcze bardziej chce odwiedzić Grecję

Czytałam podczas wakacji w Grecji, co prawda nie na wyspie Tilos tylko na Zakhyntos, ale muszę przyznać że odzwierciedla wszystko co się dzieje w tym klimacie śródziemnomorskim. Soczyste pomidory, miód tymiankowy, spokojne wioski i pyszne winko. Historia Jennifer, która szuka miejsca na ziemi i właśnie na greckich wyspach odnajduje spokój. Bardzo przyjemne czytadło na wczasy, polecam.

Historia Jennifer, która po rozstaniu ze swoim partnerem zamierza zacząć szczęśliwe życie i pomóc ma w tym miesiąc spędzony na uroczej greckiej wyspie, którą pokochała od "pierwszego wejrzenia".
Książka w moim odczuciu napisana trochę w stylu psychologicznej terapii, jak zacząć żyć dla siebie. Dobrze się czytało.

"Pod błękitnym Greckim niebem" zapowiada się na początku całkiem nieźle. Oczywiście w kategorii książek "do przeczytania na wakacjach". Mamy ciepłe morze, słońce, jakąś historię miłosną w tle. Jednak po kilkudziesięciu stronach przekonujemy się, że autorka nie ma wiele pomysłów na opisy przyrody i widoków Greckich. Widać, że była w tych miejscach lub przynajmniej dobrze się zagłębiła w lekturę o nich, jednak jej opisy są monotonne i jednakowe. Jeśli zaś chodzi o wątek miłosny, który podejrzewam z zamysłu miał być tylko tłem dla Greckich wysp, jest przeraźliwie bezpłciowy. Pomimo moich niskich oczekiwań wobec tej książki, wciąż potrafiła mnie mocno rozczarować.

Jedna z moich ulubionych książek z Grecją w tle. Uwielbiam wracać do tej książki ponieważ jest napisana w niezwykle przyjazny, nieskomplikowany sposób. Ta książka naprawdę odpręża i pozwala znaleźć się w Grecji. Rzecz dzieje się na wyspie Tilos. Pomimo, że jak dotąd nigdy nie odwiedziłam tej wyspy, po przeczytaniu książki mam wrażenie, że Tilos to moja wyspa. Snuję więc plany podróży i czuję, że gdy odwiedzę w końcu Tilos wszędzie trafię bez map i przewodników bo przecież byłam już tam z Jennifer :)
Może banalna historia pewnej nieudanej "miłości" i jej następstwa związane z dokonywaniem rewolucji życiowych przez bohaterkę powieści. Jennifer snuje plany związane z jej ukochanym, gdy ten nagle stwierdza, że to chyba nie "to". Taki cios sprawia, że główna bohaterka postanawia jednak mieć coś od życia. Wszystkie drogi prowadzą ją na Tilos gdzie zaczyna żyć naprawdę. Czytelnik zwiedza wyspę razem z główną bohaterką, razem z nią chodzi wąskimi górskimi ścieżkami, razem z nią poznaje żyjących tam Greków i razem z nią kąpie się w ciepłym morzu. Życie potrafi być naprawdę piękne :) a gdy toczy się na maleńkiej greckiej wyspie to już bez wątpienia musi być prawdziwy raj :)

Książka głównie o Grecji, w sumie jak sam tytuł wskazuje. Czytając tą książkę tęskniłam do moich wakacji właśnie w Grecji. Ciekawie napisana, co jest minusem to jako tako nie ma zakończenia, ale z drugiej strony życie autorki toczy się dalej i o jej dalszych losach można poczytać na jej blogu.

Zachęcam do przeczytania tej książki wszystkich miłośników wysp greckich... Jestem jednym z nich i również mam swoją Itakę, do której powracam z sentymentem ;) czytając tę książkę całkowicie przeniosłam się dzięki autorce do słonecznej Grecji.

6 gwiazdek za ciekawe opisy greckiej wyspy, panujących na niej obyczajów i przysmaków. Sama fabuła raczej mało interesująca. Książka lekka, dosyć przyjemna jednak nie goszcząca zbyt długo w pamięci.

Lubię jeździć do Grecji, więc książka pokazała mi kilka ciekawych informacji na jej temat. Historia Jennifer nie zachwyciła mnie jednak. Ale miło było się przenieść na te kilka dni do Grecji.

• Literatura podróżnicza
  • Kulinarnie
  • Greckie klimaty
  • Przeczytane 2014
  • 2017
  • Wyzwanie LC 2020

Dodaj cytat z książki Pod błękitnym greckim niebem