Zeus Grants Stupid Wishes: A No-Bullshit Guide to World Mythology

Okładka książki Zeus Grants Stupid Wishes: A No-Bullshit Guide to World Mythology Cory O'Brien
Cory O'Brien Wydawnictwo: Perigee literatura piękna
Zeus Grants Stupid Wishes: A No-Bullshit Guide to World Mythology
Perigee
2013-03-05
2013-03-05
039916040X
mitologia

Odkryłam to cudo poprzez Tumblra, gdzie w jednym z postów został zamieszczony spis treści... I tak, od razu wiedziałam, że muszę to przeczytać.

Przezabawna i inteligentna, napisana nieco slangowym, jednak wciąż łatwym do zrozumienia językiem. Wydaje mi się, że szczególnie bywalcy takich stron jak Tumblr, docenią styl jakim ta książka się posługuje.

Jednak wbrew temu co twierdzi tytuł nie uważam by był to dobry przewodnik po mitach. Historie są opisane dobrze, zgodnie z pewnym, hm, "kanonem mitologicznym", ale czasami by w pełni docenić żart trzeba mieć pewną wiedzę. Ot, żeby zaśmiać się w odpowiednim momencie. To bardziej zbiór inside joke'ów niż przewodnik z przymrużeniem oka ;)

Jednak wbrew temu co...

Minęło już trochę czasu odkąd przeczytałam, ale opinia wciąż się należy.

Nudzi cię czytanie jakiejkolwiek mitologii? Fakt, zwykle napisane są językiem archaicznym, który potrafi zanudzić na śmierć.

Nie w tej książce.

Czytanie książki po angielsku potrafi być uciążliwe, gdy pojawia się nieznane słownictwo, jednak nie w tym przypadku. Całość napisana jest bardzo prostym językiem, momentami nawet slangiem, przedstawiając najbardziej popularne mity od strony, od której zazwyczaj przeciętny czytelnik nie zaryzykowałby interpretacji. Na zdrowy rozum. Albo z perspektywy stereotypów i obecnej kultury.

Wspaniała lekka lektura na oderwanie się od nauki i poważniejszych zajęć. Ale ludziom, którzy są bardzo drażliwi na punkcie religii (jakiejkolwiek) - odradzam.

Minęło już trochę czasu odkąd przeczytałam, ale opinia wciąż się należy.

Nie w tej książce.

• Po angielsku
  • 2015
  • Zabawne
  • Chcę przeczytać angielskie
  • Mitologiczne
  • 2015
  • Do kupienia

Dodaj cytat z książki Zeus Grants Stupid Wishes: A No-Bullshit Guide to World Mythology