Warszawa '44

Wydawnictwo Poznańskie
Mirosław Orłowski Warszawa powstanie rok 1944
historia
Mirosław Orłowski Warszawa powstanie rok 1944

Wspaniale opisana, jednak po stronie minusów należy zapisać to że zdjęcia są w charakterze rekonstrukcji. To z pewnością umniejsza właściwy "klimat" jaki powinien zawierać ten album.

„Warszawa’44” to doskonale wydany, kolorowy album. W oczy rzucają się przede wszystkim zdjęcia przedstawiające inscenizacje grupy rekonstrukcyjnej. Widać, że jej członkowie zadbali o szczegóły i włożyli w przygotowanie tych scen wiele serca. Aczkolwiek ktoś, kto jest obeznany z autentycznymi fotografiami powstańców, może zarzucić im zbytnią teatralność.

Co do treści…No...

Rewelacyjnie napisana, która dzięki przyjaznemu językowi trafia do każdego. Nie trzeba być wielkim znawcą historii, żeby móc ją zrozumieć. Skupia w sobie najważniejsze informacje z Powstania, losy ludności cywilnej, życie kulturowe, a także zawiera kilka ciekawostek, które nie są w innych książkach zbyt eksponowane (np. pluton Głuchoniemych ). Książkę uświetniają specjalne...

• 1
  • II Wojna Światowa