Pacjentka z sali numer 7

literatura piękna
Agnieszka Podolska
szpital samotność lekarz pacjent

Recenzja książki pt. "Pacjentka z sali nr 7 " autor: Babtiste Beaulieu
"Życie to dar. Łatwo o tym zapomnieć. Czujesz ciepło na twarzy? Czujesz, jak promienie prześlizgują Ci się przez palce? Czujesz, więc żyjesz. Nie zapominaj o tym". ( cytat zawarty w ww. książce)

Książka B. Beaulieu pt. "Pacjentka z sali nr 7" to zbiór zapisków młodego lekarza. Opisuje on przebieg...

Chaos i dziwny język, dużo treści, mało konkretów. Spodziewałam się anegdot lekarskich a dostałam jakieś filozoficzne dziwne uwagi. Nie podobała mi się.

Nudna, napisana dziwnym, niepasującym mi językiem. Dużo się dzieje, dużo bohaterów, duży zamęt.

z opisu myślałam że to będzie sensacja lub kryminał a tu zwykle opowiastki z sali nuda szkoda czasu

Jest to książka, która na pewno zostawi we mnie niezatarty ślad. Szpital, dwudziestokilkuletni stażysta, który zbiera historie pacjentów i lekarzy po to, by opowiedzieć je pacjentce z sali numer 7, która wciąż czeka na syna - lekarza... Śmiech, łzy, sarkazm, absurd, dramaty przeplatające się z prozą życia. Mnogość emocji wyłania się z każdej strony. Nieszablonowa i wyjątkowa.

Ciężko mi ocenić książkę, której nie doczytałam do końca ale jednocześnie bardzo mnie bawiła. Z czasem jednak zaczęła lekko nudzić, wydawać się przydługa mimo, że stron zbyt wielu nie posiada. Zawsze czytając zapiski lekarzy czy pielęgniarek skutkuje to wielkim zdziwieniem i czytaniem z zaciekawieniem. Tutaj było podobnie, lecz żartobliwy ton dodał do wszystkiego śmiech...

Baptiste Beaulieu jest 27 letnim lekarzem stażystą szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Pewnego dnia do szpitala trafia kobieta, której czas powoli dobiega końca. Kobieta trafia na Oddział Opieki Paliatywnej. W momencie ich pierwszego spotkania Pacjentka ma jeszcze piękne długie włosy w odcieniu ognistej czerwieni. Baptiste nadaje jej przydomek Kobieta Ognisty Ptak.
Przez to,...

Anegdotyczne przypadki historii w szpitalu z punktu widzenia młodego lekarza. Na samym początku czytania myślałam, że to prawdziwa perełka. Są historie, które rzeczywiście trafiają w punkt, oraz anegdoty, które nie mogły być zabawniejsze czy bardziej wzruszające. Jednak z czasem książkę się coraz ciężej czyta, głównie przez masę przezwisk nadawanych lekarzom i pacjentom,...

Świetna, zabawna, teksty trafione w samo sedno :) Dobrze się bawiłam czytając ją, humor trafi do medyków i pre-medyków

Miałam nadzieję, że to będzie lekka, zabawna książka. W końcu wszystko zaczęło się od bloga. Czegoś autentycznego, czegoś co tworzy się dla siebie.... ależ się myliłam. Ok, jest to opowieść młodego lekarza, który nie minął się ze swoim powołaniem. Z uśmiechem i humorem oraz serdecznością podchodzi do swoich pacjentów i współpracowników. To fajne ale to nie jest przepis na...

Dyskusje

• 2019