Niewolnica

Sonia Draga
2013-07-17
2013-07-17
Małgorzata Huber
porwanie niewolnica harem podróżnik miłość eskapada

nie dotrwałam do końca ... gniot

nie dotrwałam do końca ... gniot

Historia jako taka powinna być ciekawa (ale nie jest) i przygodowa. I ładna.
Ale nie jest.
Jest nudno i jakoś tak... mdło, to chyba najlepsze określenie.
Przyznaję, że nie doczytałam całości, ale nie wiem, skąd taki tytuł, czy to ma przykuć wzrok na fali zainteresowania tematyką haremów czy coś? Nie wiem, może pod koniec ten wątek jest poruszony, ale tak naprawdę główna bohaterka jest w niewoli jakieś 30 stron, a książka ma ich... ile? 350? XDDD Tak, po tych 30 stronach zaczyna przeżywać przygody w Afryce u boku swego ukochanego. Tak że ten.

Historia jako taka powinna być ciekawa (ale nie jest) i przygodowa. I ładna.
Ale nie jest.
Jest nudno i jakoś tak... mdło, to chyba najlepsze określenie.

Florence jest białą niewolnicą. Zostaje wykupiona z niewoli przez Sama Bakera, który chce jej ofiarować wolność. Młodzi ludzie zakuchują się w sobie. Sam postanawia zabrać Florence do Afryki na odkrycia geograficzne. Wyprawa jest bardzo niebezpieczna. Bohaterom grozi malaria. Podczas podróży nieraz dochodzi do buntu między ludźmi. Bardzo wzruszająca historia.

Jak dla mnie książka zbyt nudna, nie znalazłam w tej książce, ani akcji, ani wciągających opisów przyrody. Może kiedyś wrócę, póki co nie...

Taka ciekawa historia a tak marnie opisana, jakoś bezbarwnie i pobierznie. Dobrnęłam do połowy i stwierdziłam że szkoda dalej się męczyć.

Bardzo dobry romans historyczny.

Bardzo dobry romans historyczny.

Historia sama w sobie bardzo ciekawa, oparta na faktach.
Nie wiem skąd tytuł, co prawda to główna bohaterka została wykupiona z niewoli, ale nie o to w tej książce "chodzi".
Ciekawie się czyta o dzikiej Afryce w czasach plemiennych, o sposobie podróżowania, o sile marzeń, które pozwoliło odkryć zródła Nilu "na chwałę królowej Anglii".
Jednak autorka chyba piszę na siłę, co jakiś czas prawie uśmiercała głównych bohaterów, chyba po to aby był jakiś dreszczyk emocji ;o)
Mimo wszystko, polecam. M:o)

Historia sama w sobie bardzo ciekawa, oparta na faktach.
Jednak autorka chyba piszę na siłę, co...

Odradzam. Tak do połowy jeszcze jakoś mi szło czytanie, później już męczyłam się czytając te chaotyczne bzdury, które wymyślała autorka. Zostało mi do końca około 100 stron, ale już mnie nie interesuje nawet jak sie ta historia kończy. Historia oparta na faktach, a tak zepsuta, że szkoda czasu na nią.

Przeczytałam. Jeśli wyeliminować fakty pozostają nam jeszcze dość mierne opisy przyrody i sceny erotyczne. Zabrakło tego "czegoś"... książka bez "pazura". :-(

Powinnam się skupić na losach bohaterki - niewolnicy węgierskiego pochodzenia, kupionej przez Szkota, ale bardziej zainteresowały mnie opisy warunków, przeżyć i problemów odkrywców źródeł Nilu czy pojawiających się równolegle handlarzy niewolnikami. Dla każdego coś dobrego, jedni będą zachwycać się miłością, a inni (jak ja) tubylcami.

• Powieść historyczna
  • Biblioteka