Twierdza

1985-01-01
Muza
literatura piękna
2009-01-01

Dla mnie "Twierdza" jest arcydziełem.
Kiedy ją przeczytałem pomyślałam sobie: to jest to! Głęboka filozoficzna pozycja która można analizować zdanie po zdaniu. 10 / 10 panie i panowie.

Bardzo interesujący sposób filozofii życia,(chrześcijańskiego). Pewne sprawy w prosty sposób są wyjaśnione, sacrum i profanum. Oczywiście sprawy DUCHA na pierwszym miejscu. Polecam jak przyjacielowi...

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dzieło absolutnie ponadczasowe, powinno być lekturą absolutnie obowiązkową. Jeżeli czyta się Twierdzę w wieku ponad 30 lat i nie jest się skończonym półgłówkiem, to przedstawione w niej teorie nie są czymś zaskakującym, ale na pewno świat byłby lepszy, gdyby każdy człowiek przeczytał ten filozoficzny wykład przed ukończeniem 20. roku życia. Pozycja absolutnie obowiązkowa...

Jeżeli ktoś twierdzi, że Mały Książę to arcydzieło, to przy tej pozycji zabraknie mu słów. Cudo. Do refleksji. O wielkości dzieła niech zaświadcza chociażby ilość wybranych z niego cytatów.

Przeczytałam. Nie wiem, czy mogę napisać cokolwiek więcej o tej książce. Tą książkę po prostu trzeba przeczytać, aczkolwiek ostrzegam że nie jest to lektura na jedno popołudnie, tą książkę trzeba przemyśleć

Książka mego życia. Towarzyszy mi od dnia gdy dostałem ją przypadkowo w prezencie w wieku 17 lat. Uniwersalna, niezwykła, przepiękna, wielowątkowa, mądra, scalająca trudy życia w jedną formułę... Polecam ! Każdy kto ją czyta jest moim nieznajomym przyjacielem. Dobrze, że jesteście. Nie musimy się znać ani widzieć. Wystarczy, że gdzieś tam jesteście jak ciche latarnie..

To lektura nie dla mnie. Zbyt udziwniona. W ogóle do mnie nie dociera.

Niezwykła książka. Bardzo refleksyjna, trochę ciężko się ją czyta ale to chyba wynika z jej specyfiki.

Jest to książka, która otwiera oczy; która zmienia, uzdrawia, pomaga zrozumieć świat i odnaleźć się w nim. Czyta się ją jak Pismo Święte.

Powracam do niej od kilku lat i na pewno jeszcze przez długie lata będę.

Książka jest trudna, ale skłania do refleksji, co bardo sobie cenię i nie przeszkadza mi dość podniosły styl

Dyskusje

1 726