Klątwa Neferet

Okładka książki Klątwa Neferet
Kristin CastPhyllis Christine Cast Wydawnictwo: Książnica Cykl: Dom Nocy literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Data 1. wydania:
2013-02-19
Donata Olejnik
Dom Nocy Neferet Cast

Okładka książki Spells Trouble. Wiedźmi czar Kristin Cast, Phyllis Christine Cast
Ocena 5,5
Spells Trouble... Kristin Cast, Phyll...
Okładka książki Found Kristin Cast, Phyllis Christine Cast
Ocena 10,0
Found Kristin Cast, Phyll...
Okładka książki Forgotten Kristin Cast, Phyllis Christine Cast
Ocena 10,0
Forgotten Kristin Cast, Phyll...
Okładka książki Lost Kristin Cast, Phyllis Christine Cast
Ocena 10,0
Lost Kristin Cast, Phyll...

Jedna z czterech nowelek, które są uzupełnieniem do serii Dom Nocy. Pozwala lepiej poznać historię bohatera i spojrzeć na jego wybory z innej perspektywy.

Ciekawie było poznać przeszłość Neferet i muszę przyznać, że czytałam w ciągłym napięciu znając traumatyczne przeżycie jakie ją spotka więc dodatek do serii na duży plus.

I tak o to kończę rok 2020 tą książką. Przyjemnie się ją czytało, aczkolwiek nie czegoś takiego się spodziewałam dlatego tylko 5 gwiazdek daję. Na sam koniec dodam że pod książki bardzo żal mi się zrobiło Emily nie dość że ojciec tak okropnie i podle się zachował wobec niej to jeszcze jej narzeczony Arthur ja zostawił.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ciężko mi ocenić tą książkę bo patrzę na historie Emily przez pryzmat postaci Neferet która okazała się jaka się okazała. Historia zaczyna się od śmierci matki a później Emily musi przejąć obowiązki domowe. Ojciec zachowywał się niestosownie ale dziewczyna że skrzywdzonej przez los panienki staje się w sumie nagle zła manipulantka. Nie rozumiem jej zachowania... Zbyt szybko zbyt nagle. Może i fani serii Dom Nocy powinni to przeczytać ale nie wydaje mi się to jednak obowiązkowe

Młodzieżówka w stylu zmierzchu

Młodzieżówka w stylu zmierzchu

Czytałam ją dwa razy. Pierwszy raz kilka lat temu i teraz drugi. I porównując moją opinie odnośnie tej książki sprzed kilku lat a obecnie to jednak się różni. Kiedyś uważałam, że historia tej książki była tak świetna, że to powinno być tego więcej. A teraz gdy przeczytałam ją ponownie uważam, że ta książka jest przeciętna. Niby wciąga ale jak dla mnie cała ta historia jest monotonna i jak dla mnie niektóre sytuację są tak przewidujące, że potrafisz się domyślić o co chodzi.

Ale patrząc na całą serie to jest dobry dodatek do tego.

Dłuższą chwilę zastanawiałam się jak ocenić i co napisać o tej konkretnej książce....
Więc napiszę tak... Dodatek nie jest długi i warto go przeczytać. Wiele wyjaśnia dlaczego Emily ee... to znaczy Neferet jest jaka jest. Kto wie jacy my bylibyśmy po tym co ona przeczyła w dzieciństwie... Ale co przeżyła musicie dowiedzieć się sami czytając tą oto książkę.

Bardzo przyjemne opowiadanie, ciekawa narracja i styl.

Bardzo przyjemne opowiadanie, ciekawa narracja i styl.

Pierwszy raz czytałam "Klątwę Neferet "ponad rok temu i pamiętam ze, bardzo mi się podobała.

Teraz gdy znów gdy zabrałam się za czytanie do końca "Domu Nocy "i przeczytałam juz nowele o Smoku i Anastazji i te o Lenobii i Martinie z chęcią ponownie siegnelam po historie Neferet.

Fajnie do niej powrócić ,zwłaszcza gdy ma się już ma się porównanie Neferet kiedyś z obecną zepsuta do szpiku kości.

Książka opowiada o losach 16-letniej Emily Wheiller. Emiliy nie ma łatwo. Dziewczyna pochodzi z zamożnej i podziwianiej rodziny. Jest piękna, uchodzi właściwe za najpiękniejsza dziewczynę w Chicago. Jednak ona najbardziej pragnie miłości i wolności. Niestety, ale podczas porodu młodej dziewczynie śmierć zabiera ukochana matke .

Emiliy zostaje sama z ojcem, który każe przejąć jej wszystkie obowiązki matki.

Dziewczyna jest zagubiona i jej życie zmienia się diametralnie. Nie może już bawić się z przyjaciółkami i cieszyć młodością, jej życie beztroskiej panienki minęło. Ale nie jest też mężatką i kobieta dojrzała, wiec nie czuje się zupełnie swobodnie w świecie dorosłych.

Jej ojciec szybko dostaje na jej punkcie obsesji i jest wobec niej zaborczy, kontroluje ja i osacza.

Jej jedynym ratunkiem wydaje się przystojny i uroczy Arthur Simpson -najbogatszy kawaler w mieście. Wydaje się być księciem który może ja uratować ja przed potworem jakim stał się jej ojciec. Jednak jak wiadomo los dla naszej księżniczki nie ma szczęśliwego zakończenia.

Cóż mogę powiedzieć, ze wszystkich książek o losach nauczycieli Domu Nocy historiia Neferet jest najlepsza .

Pokochałam postać Emily i naprawdę kibicowalam jej i współczulam. Młoda Neferet jest postacią charyzmatyczna i kradnąca każda scenę jaka się pojawia.

Emily jest naprawdę urocza, ciepła, inteligentna; zaradna , pragnąca szczęścia i miłości dziewczyna .

Historia wiele wyjaśnia odnośnie życia Neferet. Między innymi jej nienawiść do ludzi, chęć kontroli, pogardę do mężczyzn i to ze ,nawet jako niewinna dziewczyna Neferet byla świadoma swojej urody i umiała manipulować mężczyznami. Chociaż w tej historii widać ze ,Emily byla zdesperowana i naprawdę zakochała się w Arturze i byłaby dobra i wierna żona.

Poruszona została też fascynacja Neferet białym bykiem . Naprawdę szkoda ze, Emily nigdy nie uporala się z trauma. Gdyby nie przytrafiły jej się te okropienstwa, to myślę że naprawde byłaby ta anielska Neferet jaka udawała w pierwszej części.

"Klatwa Neferet "jest czymś więcej niż tylko kolejnym dodatkiem do "Domu Nocy ".

Książka jest bardzo mądra i porusza temat molestowania dziecka przez rodzica . Świetnie tez odmalowano w niej obraz XVIII Chicago i te podekscytowanie wystawa Światowa.

Książka sama w sobie stanowi ciekawy dramat obyczajowy i historyczny młodej dziewczyny. Śmiało można przeczytac go nawet jeśli nie czyta się w ogóle głównego cyklu.

Tylko należy się nastawić na elementy fantasy, że w książce istnieją wampiry i ich szkoły.

Powiem szczerze, nie sądziłam że kiedykolwiek to powiem ale tak bardzo mi żal Neferet! Naprawdę! Biedne dziecko, serio.. Teraz rozumiem dlaczego stała się taka a nie inna. Dlaczego podążyła złą ścieżką. Bardzo jej współczuję. Po raz pierwszy od kiedy czytałam serię Domu Nocy spojrzałam na jej los z innej perspektywy. Moim zdaniem każdy powinien przeczytać Klątwę Neferet! Bardzo polecam!