Nie gaś światła

Okładka książki Nie gaś światła
Bernard Minier Wydawnictwo: Rebis Cykl: Martin Servaz (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller

Oficjalne recenzje i

Pod okiem szaleńca

Link do recenzji

1820 125 31

obawiałem, że każda kolejna część serii będzie słabsza od poprzedniej. przyznam, że mam mieszane uczucia do Nie gaś światła. z jednej strony nadal francuski kryminał nadal świetną odskocznią od skandynawskich czy polskich, ale bohaterka chwilami zachowuje się jak 7-latek - jak pojadę pewnie mnie zabiją, dobra jadę, pewnie jak to wypiję to trucizna jest, dobra piję, co mi...

Jakże na czasie, pomyślałam sobie: "Nie gaś światła" rozpoczyna się sceną w Puszczy Białowieskiej, na białoruskiej granicy. Szkoda, że polski wątek tak szybko wygasa i przenosimy się do Tuluzy. Ale takich książek naprawdę się boję, nie jakichś wydumanych horrorów. Bo przy odrobinie pecha coś takiego może się nam faktycznie zdarzyć. Mało to manipulatorów i psychopatów chodzi...

Książka dobra, momentami wracam do niej myślami. Nie zabrakło mocnych scen, od których można się aż skrzywić czytając. Ja osobiście uwielbiam takie klimaty i biorę się za kolejna cześć :)

Historia dość ciekawa, można nawet zaryzykować stwierdzenie, że zaskakująca. Natomiast dla mnie mocno różniąca się od poprzednich części, co w moim odczuciu jest minusem. Bardziej podobały mi się klasyczne śledztwa niż opowiadanie historii dookoła z zagadką kryminalną w tle.

Bernard Minier w świetnej formie. To moje trzecie spotkanie z komendantem Martinem Servazem i na razie część najlepsza.
Policjant ma kryzys i depresję, więc jest tu w dużej części tłem dla akcji, ale oczywiście jego inteligencja i łączenie faktów na końcu tworzy kropkę nad i.
Główna bohaterka to Christine, dziennikarka, która tuż przed Bożym Narodzeniem dostaje anonimowy...

Postacie ukazane w tej książce mają swoje jasne i ciemne strony. Każdy skrywa swoje tajemnice. Czytelnik wielokrotnie zastanawia się kto tam naprawdę stoi za prześladowaniem młodej kobiety. Podejrzenia ciągle się zmieniają, a książkę czyta się błyskawicznie. Polecam ją wszystkim, którzy lubią ciekawe i nietuzinkowe rozwiązanie zagadek.

Więcej w...

Dobre, ale autor za bardzo kluczy. Jakby sam się nie mógł zdecydować na rozwiązanie zagadki. Byłabym bardziej usatysfakcjonowana, gdyby było inne. Wątek z żebrakiem niewiarygodny.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Jest bardzo dobrze, kolejny raz.

polecam

Na półkach: , , , , , ,

Bernard Minier nie zawodzi po raz trzeci. Facet potrafi zrobić taki klimat, że ja nie mam pytań. Ponadto jest w jego książkach coś fascynująco eleganckiego, a czytając je, nie mam wątpliwości, że mimo rozrywkowego charakteru prozy, jest to dobra literatura "z duszą". Autor nie spieszy się, swoje fabularne światy często stawia na tle śniegu, lodu i mroku i do nich porównuje...

2 234
    1 516