Wspomnienia

Okładka książki Wspomnienia
Józef Maria Bocheński Wydawnictwo: Philed Sp. z o.o. biografia, autobiografia, pamiętnik
biografia, autobiografia, pamiętnik
Philed Sp. z o.o.
1994-01-01
1994-01-01

Bardzo byłem ciekaw życia Józefa Mari Bocheńskiego i ta książka dała mi wgląd w jego umysłowość. Zadawałem sobie pytania, jak to jest możliwe że tak logiczny umysł był zaangażowany tak bardzo w wiarę?

Jak mógł wytrwać w strukturach kościoła pomimo tego że był jednak kontrowersyjny?

Jak może popierać walkę zbrojną i być przeciwnikiem pacyfizmu? Co go takim...

Ciekawe i pasjonujące życie Ojca Bocheńskiego. książka którą należy po prostu przeczytać

Będąc, nazwijmy to tak, "na pewnym zgrupowaniu", zobaczyłem tę książkę. Bocheński OP oczywiście był mi znany, ale wcześniej nie czytałem. Może jakieś artykuły. Dominikanin, filozof, sowietolog logiczny, to tylko niektóre wątki z tekstu którego nie czyta się tak łatwo. Zakonnik, wykładowca, uczestnik kampanii polskiej i włoskiej w II wojnie światowej. Nie, nie powinienem...

10 gwiazdek to za ma

• Autobiografie/Biografie/Wspomnienia