Ku filozoficznemu myśleniu : wprowadzenie do podstawowych pojęć filozoficznych

Józef Maria Bocheński OP Wydawnictwo: Antyk filozofia, etyka
2009-01-01
978-83-86482-63-X
Bernard Białecki
Filozofia wstęp do filozofii

Celem tej krótkiej książki jest wprowadzenie czytelnika w podstawowe zagadnienia filozofii. W każdym rozdziale autor omawia inne zagadnienie, omawiając daną kwestię, przedstawiając związane z nią problemy oraz przedstawiając swój pogląd na dany temat.

Omawiane zagadnienia to: Prawo, Filozofia, Teoria Poznania, Prawda, Myślenie, Wartość, Człowiek, Byt, Społeczeństwo i...

Bocheński to naprawdę liga międzynarodowa!

Świetna pozycja! Krótka, z równymi rozdziałami, napisania w bardzo ciekawy sposób. Autor przeprowadza nas przez najważniejsze zagadnienia filozofii,nie poprzez rzucenie nam w twarz informaci, które mamy przyjąć, a poprzez danie czytelnikowi możliwości posmakowania myślenia filozoficznego. Ponieważ było to myślenie osoby niezwykle inteligentnej i wykształconej, lektura staje...

• Filozofia
  • 2013
  • 1. 13. Kanon
  • Chcę kupić
  • Czysta filozofia
  • Do zdobycia
więcej mniej

Józef Maria Bocheński OP Ku filozoficznemu myśleniu : wprowadzenie do podstawowych pojęć filozoficznych Zobacz więcej