Współczesne metody myślenia

filozofia, etyka
2009-01-01
9789920379
Filozofia metodologia epistemologia myślenie semiotyka fenomenologia

Lektura z czasów studiów. Nie polecam, bo i tak nikt tego dobrowolnie nie przeczyta. Ale jakby ktoś się zastanawiał czy nie wartało by iść na filozofię, to mówię: tak, pod warunkiem, że zmuszą do czytania Bocheńskiego!

1971

Bardzo dobry przegląd zagadnień z dziedziny metodologii. Bocheński omawia pokrótce 4 metody: fenomenologię (wgląd w istotę), semiotykę (analizę języka jako systemu znaków), dedukcję (systemy aksjomatyczne) i redukcję (współczesne metodyki naukowe).

Autor, świadom że tylko umiejętne używanie wszystkich tych metod może przybliżyć nas do uchwycenia prawdy, uczciwie omawia...

• Filozofia
  • W 180 dni wokół 18 tysięcy stron - I FAZA [6 tys]
  • Antropologia
  • N: Filozofia
  • Posiadam2
  • Chcę kupić

Dodaj cytat z książki Współczesne metody myślenia