Święty Jan Paweł II. Święci uśmiechnięci

Okładka książki Święty Jan Paweł II. Święci uśmiechnięci Eliza Piotrowska
Okładka książki Święty Jan Paweł II. Święci uśmiechnięci
Eliza Piotrowska Wydawnictwo: Wydawnictwo Święty Wojciech Seria: Święci Uśmiechnięci literatura dziecięca
48 str. 48 min.
literatura dziecięca
Święci Uśmiechnięci
Wydawnictwo Święty Wojciech
2014-03-10
2014-03-10
48 min.
opowieść jan paweł II historia papież

Okładka książki Oddech smoka Krzysztof Kochański, Barbara Kosmowska, Marcin Kozioł, Eliza Piotrowska, Katarzyna Ryrych, Tomasz Samojlik, Małgorzata Strzałkowska, Rafał Witek, Maciej Wojtyszko
Oddech smoka Krzysztof Kochański...
Okładka książki Ortografia – twardy orzech, ale każdy zgryźć go może! Aleksandra Krzanowska, Eliza Piotrowska
Ortografia – t... Aleksandra Krzanows...
Okładka książki Pstryk! Ale historia! Joanna Gębal, Eliza Piotrowska
Pstryk! Ale hi... Joanna Gębal, Eliza...

Okładka książki Tupcio Chrupcio. Kapryśna myszka Marco Campanella, Anna Casalis
Tupcio Chrupci... Marco Campanella, A...
Okładka książki Szary domek Natalia Jabłońska, Katarzyna Szestak
Szary domek Natalia Jabłońska,&...
Okładka książki Mikołajek. Niczego się nie boję Emmanuelle Lepetit, praca zbiorowa
Mikołajek. Nic... Emmanuelle Lepetit,...
Okładka książki Opowieści biblijne Grzegorz Gortat, Grzegorz Kasdepke, Maria Ewa Letki, Jarosław Mikołajewski, Joanna Papuzińska, Eliza Piotrowska, Wojciech Widłak, Marcin Wroński
Opowieści bibl... Grzegorz Gortat, Gr...

Przepiękny wiersz o życiu Jana Pawła II. Czyta się bardzo przyjemnie, ładne ilustracje. Mogę z czystym sumieniem polecić

Książeczka w bardzo wesoły i prosty sposób przekazuje wiele ciekawostek na temat Jana Pawła II. Możemy w szybki sposób przejść przez całe życie Karola Wojtyły. Od jego narodzin, poprzez normalne życie, potem wstąpienie do duchowieństwa, czasy kiedy został biskupem i później papieżem. I kończy się jego śmiercią. Aczkolwiek TEN NASZ WIELKI CZŁOWIEK ciągle jest w naszych sercach! A kiedy dzieci nie chcą czytać grubych tomów, aby dowiedzieć się czegoś o Janie Pawle II mogą sięgnąć po tę książeczkę i rymowany tekst książeczki im się spodoba i zachwyci. Dodatkowo są tu bardzo ciekawe obrazki, które przykuwają uwagę dzieci.

Kupiłam tę książeczkę dla córeczki kuzyna i nie mogłam się powstrzymać, by samej jej nie przeczytać. Jest bardzo mądrze napisana, ale z niezwykłą lekkością rymów, a ilustracje są wprost przepiękne. I przyznaję się: wzruszyła mnie do łez (ci, którzy już znają tę książeczkę, na pewno wiedzą, o czym mowa).
Dzieciom spodoba się na 100%! :)

Dzieciom spodoba się na 100%! :)

Bardzo ładna książeczka biorąc pod uwage i szate graficzną i tekst (i zabawny i wzruszający). Ze względu na temat warto ją kupić, poniewaz jak to jest z utworami pisanymi wierszem (czy samymi wierszami) można je czytac wiele razy.

Eliza Piotrowska niesamowicie rymuje - tak lekko a jednocześnie ciekawie!!! Mój synek średnio lubi ksiazki pisane wierszem, ale ta bardzo mu przypadła do gustu.

Mysle, że książeczki z tej serii sa odpowiednie dla dzeci w wieku od 4 - 12 lat.

"Święty Jan Paweł II" to kolejna, bestsellerowa już książeczka dla starszych i młodszych z serii Święci uśmiechnięci autorstwa Elizy Piotrowskiej. Wcześniej mogliście przeczytać na moim blogu recenzję "Świętego Mikołaja z Miry" (RECENZJA),lecz autorka opisała jeszcze innych świętych: Jana Bosko, Urszulę Ledóchowską, brata Alberta oraz Faustynę Kowalką.

Autorka starała się barwnie, ciekawie i z humorem opisać życie Karola Wojtyły - przyszłego papieża Jana Pawła II - co niewątpliwie jej się udało. Ta licząca sobie 50 stron historia wesołego Polaka nie tylko wzruszy, ale także nauczy. Czytając "Świętego Jana Pawła II", możecie mi wierzyć bądź nie, ale naprawdę się rozpłakałam. To historia jakich może i wiele (albo i nie) - od początku życia do samego końca Jana Pawła II, udowadniająca, dlaczego Karol Wojtyła był tak szanowanym autorytetem - i dlaczego powinien nim pozostać w sercu każdego z nas!

Duży plus należy się za przepiękne, kolorowe ilustracje. Ta książka wręcz żyje! Rozstrzelony druk, co i raz pogrubiony, zmieniony... niewątpliwie najmłodszym przypadnie do gustu i nie będą się przy lekturze nudziły!

Ta książeczka niewątpliwie dopomoże w tym zamiarze, a dzieci z przyjemnością będą do niej zaglądały co dzień. To bardzo ważne, by i młodsze pokolenia miały szansę poznawać zmarłego już świętego, Jana Pawła II.

Autorka starała...

Bardzo ładnie wydana książka dla dzieci, z inteligentnym, dowcipnym, ale jednocześnie zrozumiałym dla małego czytelnika tekstem.

Dużo tu ciekawostek z życia Jana Pawła II, który pokazany jest przede wszystkim jako człowiek kochający życie, przyrodę, przygody, innych ludzi i - oczywiście - Boga.
Autorka szczególnie podkreśla, że świętość ma ludzką twarz, że przejawia się w codzienności, niekoniecznie w spektakularnych czynach. To najbardziej ujmuje w treści.

Nie ma w tej książeczce nachalnego dydaktyzmu ani spłycania ważnych problemów. Dlatego może to być naprawdę przyjemna lektura dla całej rodzinki.

Na zakończenie autorka serwuje małym czytelnikom krzyżówkę, która sprawdza czytanie tekstu ze zrozumieniem.

Polecam z czystym sumieniem - towar został przetestowany przeze mnie osobiście i wspólnie z ośmioletnim molem książkowym, który uznał książkę za WYSTRZAŁOWĄ:).

Autorka szczególnie podkreśla, że świętość ma ludzką twarz, że przejawia się...

Zaszczyt spotkał nas wielki, nawet nie wyobrażacie sobie, jaką czujemy dumę dzięki temu, że nasz blog sprawuje patronat medialny nad taką wspaniałą książeczką opowiadającą o tak cudownej osobie! Ciężko wyrazić to słowami, ponieważ Jan Paweł II był niesamowitym człowiekiem, dobrym, mądrym, zabawnym, skromnym, kochającym ludzi, pomocnym, otwartym dla wszystkich... Mogłybyśmy tak wymieniać bez końca, określeń na naszego wspaniałego polskiego papieża znalazłoby się bez liku. Ale Wy z pewnością sami to wszystko wiecie...

W książeczce, którą mamy przyjemność Wam dzisiaj zaprezentować przeczytamy o życiu Jana Pawła II od jego dzieciństwa, poprzez lata młodości, dojrzałości, aż do śmierci... Jednak nie jest to jakaś zwyczajna biografia kogoś ważnego i znanego. To wspaniała i piękna historia życia pełnego blasków i cieni, a na dodatek jest ona rymowana! Cudownie się ją czyta, świetnie jest to opowiedziane, opisane zostały tutaj niektóre z ważnych momentów w życiu Karola Wojtyły.

Na początku zobaczymy małego chłopca, dosyć zwyczajnego łobuza uwielbiającego grać w piłkę, wspinającego się z tatą na szczyty gór, często zamyślonego i bardzo wesołego. Prawdziwy był z niego Lolek :) Od zawsze wierzył w Boga, ale od zawsze robił to na wesoło. Jego życie nie było jednak tak piękne jakby się mogło wydawać. Zamarzyło się naszemu Karolowi zostanie aktorem, poszedł więc na studia na polonistykę, jednak niestety nie dane mu było się uczyć ponieważ wybuchła wojna. Poszedł więc do pracy, ciężkiej pracy w kopalni i oczyszczalni wody. Jednak nadal marzył o teatrze, ale jak to zrobić kiedy wokoło bomby wybuchają? Dla Karola nic trudnego... Jednak czuł, że to jednak nie jest to, jego powołanie było inne, wszyscy z pewnością wiecie jaką drogę wtedy obrał :)

Najpierw studia teologiczne, potem praca profesora na uczelni, później duszpasterstwo. Ksiądz był z niego wspaniały, dzieci go kochały, dorośli uwielbiali. Potem biskup, kardynał, aż wreszcie papież. Jednak nie był on zwykłym papieżem. Wprowadził do Watykanu zupełnie inna zwyczaje, kochał kontakt z ludźmi, uwielbiał przyjmować gości, podróżował po całym świecie, zapoznawał się z innymi religiami, wybaczał wszystkim, nawet temu, który wyrządził mu ogromną krzywdę próbując go zabić... Dalej jest już coraz smutniej, nie damy rady opowiadać... Koniecznie sami musicie chwycić po tę książeczkę!

Podczas czytania płakałyśmy jak dzieci. Wzruszyła nas ta historia, przypomniała nam ona o naszym Karolu Wojtyle, o tym jakim był dobrym człowiekiem, jak wiele dobrego zrobił dla świata, dla ludzi... Kochałyśmy go, jak większość ludzi na świecie i wzruszenie wielkie nas naszło podczas czytania jego życiowej historii.

Jest to książeczka dla dzieci, dla tych małych łobuziaków, które nie miały okazji poznać naszego papieża, naszego wielkiego polaka. Pokolenie naszych dzieciaczków z pewnością nie pokocha Jana Pawła II tak jak pokochało go pokolenie nasze, naszych rodziców czy też dziadków. Naszym zdaniem każdy ksiądz, każda osoba duchowna powinna być taka jak nasz święty Jan Paweł II. Wyobrażacie sobie jak pięknie mógłby wyglądać świat gdyby wśród księży nie działo się to co się teraz wyprawia, gdyby nie panowało tam bogactwo, przepych? Ech nie będziemy się zagłębiały w ten temat, bo tu nie o to chodzi, ale naszym zdaniem każdy z duszpasterzy powinien brać przykład z tego człowieka.

Książeczka ta jest cudna, pokochałyśmy ją od pierwszego wejrzenia. Sztywna, dmuchana okładka, poręczny format, śliskie strony, wesołe i bardzo kolorowe ilustracje i do tego piękny rymowany tekst o życiu Karola Wojtyły - Świętego Jana Pawła II. Wielkie brawa dla autorki, idealnie to wszystko napisała. Jest i zabawnie i poważnie i smutno. Jesteśmy pewne, że Wam również się spodoba, a dzięki tej książeczce Wasze pociechy poznają niezwykle ważnego człowieka. Lektura obowiązkowa :)

• 2016
  • Rok 2014