Warszawskie opowiadania

Wydawnictwo Iskry
Pojlisze jorn
klasyka
Stanisław Wygodzki

Zbiór opowiadań osadzonych w Warszawie przesycony kulturą judaistyczną. Efraim Kaganowski skupia się głównie na cierpieniu w każdej możliwej formie - śmierć, choroby, samotność, odrzucenie, przemijanie... wszystko w ciemnym klimacie warszawskich kamienic i zaułków.

Łatwo się jej nie czyta, często miałem wrażenie że opowiadanie nie ma wstępu, rozwinięcia i zakończenia, po...

• Warszawa

Dodaj cytat z książki Warszawskie opowiadania