Śpiączka

horror
Małgorzata Rybarczyk
psychopata śmierć ucieczka zagadka

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Śnić i się nigdy nie obudzić…

12 Link do recenzji

Opowieść jest ciekawa, wciąga i interesuje. dużo się dzieje, cały czas, i to już od samego początku do końca. Momentami była nawet zabawna, choć na pewno nie straszna. Czyta się szybko, ja ją pochłonęłam raz dwa. Polecam.
9/10 bo to właściwie bardziej s-f niż horror, a to juz kompletnie nie moje klimaty, i szczerze mowiac spodziewalam się czegos innego. a czytając, że...

Zaskoczyła mnie ta książka. Sięgając po Mastertona spodziewam się czytadała poprzetykanego seksem i scenami gore, a tutaj dostałam bardzo wciągającą opowieść, którą pochłonęłam w jeden dzień i z każdą stroną miałam coraz większą nadzieję że autor nie sknocił historii jakimś bezsensownym cierpieniem fizycznym bohaterów (nie zrobił tego). Nie mogłam się doczekać kiedy odkryję...

Ta książka wzbudziła we mnie silne emocje bo tak bardzo nienawidziłam Isobel! Musiałam odczekać dzień by móc napisać opinię na jej temat, która nie zawiera tylko wyzwisk w stronę tej postaci XD
Więc.... ogólnie nie lubię motywów gdy główny bohater jest robiony w konia a tu dzieje się to przez cały czas, jednak nudzić się przy niej nie można i chciałam bardzo poznać...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Z książkami jest trochę jak z jedzeniem- nie zawsze ma się ochotę na wykwintne dania z restauracji. "Śpiączka" to typowy "Fast Book", mała uczta na parę wieczorów i w tej kategorii jest idealna. Z czystym sumieniem mogę polecić więc weekend w Trinity.

Książka dobra. Historia jak zwykle bardzo ciekawa, szczegółowo dopracowana ze smaczkami o duchach indian. Brakowało Mi tylko tego mocnego tupnięcia jakie zawsze wprowadza Graham. Wiem, że historia miała być o duchach, ale nic nie poradzę że kocham Grahama za krwawe i mocne sceny ;)

Dobrze się czyta i trzyma w napięciu, paranormalny wątek mocno kojarzył mi się z twórczością Stephena Kinga. Książka powinna być oznaczona jako sci-fi.

Książkę bardzo fajnie się czyta, trzyma w niepewności. Portafi nieźle zaskoczyć. Do przeczytania w jeden/dwa wieczorki. Polecam

"Śpiączka" Graham Mastertona to jedna z tych niepozornych książek, którą znajdujesz przeglądając stronę księgarni i której opis sprawia że wyszukujesz ten tytuł w googlu, by sprawdzić jego ocenę, po czym ostatecznie decydujesz się dać jej szansę, nie licząc na zbyt wiele, ale spodziewając się kilku miłych godzin spędzonych na czytaniu.

Ja dałem szansę temu tytułowi i nie...

Powieść czyta się jednym tchem. Ciekawi bohaterowie, niezła intryga, całkiem fajny klimacik. Zakończenie może trochę przekombinowane, ale nie będę się czepiał na siłę.

Graham Masterton jest autorem, od którego zaczęła się moja przygoda z literaturą grozy. Dawno nie miałem okazji mieć jego powieści w rękach, i po przeczytaniu ' Śpiączki ' muszę powiedzieć, że mimo upływu lat i moich zmieniających się gustów literackich byłem / jestem dalej pod dużym wrażeniem.
Wciągająca fabuła, ciekawie wykreowani bohaterowie.
Jednym słowem - warto.

Dyskusje