Śpiączka

Patronaty LC

Mogą Ciebie zainteresować

Okładka książki Miasteczko Robert Cichowlas, Łukasz Radecki
Ocena 6,1
Miasteczko Robert Cichowlas, Ł...
Okładka książki 17 szram Ramsey Campbell, Mort Castle, Robert Cichowlas, Michał Gacek, Washington Irving, Dawid Kain, Kazimierz Kyrcz jr, Krzysztof Maciejewski, Graham Masterton, Carlton Mellick III, Joseph Nassise, Łukasz Radecki, Jacek M. Rostocki, Paweł Waśkiewicz, F. Paul Wilson, Robert Ziębiński, Aleksandra Zielińska
Ocena 6,0
17 szram Ramsey Campbell, Mo...

Oficjalne recenzje i

Śnić i się nigdy nie obudzić…

73 104 21

Na półkach: , , , ,

Chwilo trwaj chciałoby się powiedzieć. Niczym postacie owej książki tak kurczowo trzymający się życia, tak ja kurczowo trzymałem się tej lektury. Niesamowicie wciągająca historia, a każda kolejna przeczytana książka Grahama Mastertona jest dla mnie kolejnym wyrokiem skazującym na sięgnięcie po kolejną. I zrobię to z wielką przyjemnością.

Michel po wypadku samochodowym w którym ginie jego narzeczona Tasha, trafia do kliniki miejscowego miasteczka, tak zaczyna się nasza przygoda z tą książką.

W powieści "Śpiączka" Masterton przenosi nas do małego miasteczka leżącego u podnóży góry Shasta. W związku z krążącymi legendami, nasz bohater musi zmierzyć się z tajemnicą okalającą to miejsce, tym samym dostajem coś w rodzaju swoistego kryminału z elementami fantasy, natomiast samej grozy jest tu niewiele.

W mojej ocenie nie jest to wybitna książka, ale też nie zła, co do samej fabuły, ciągle coś się tu dzieje, nie ma chwili na nudny, miałem nawet wrażenie, że mógłby to być scenariusz na dobry film (nie wiem czy taki już powstał).

Ode mnie leci ocena 7/10

Książka w tajemniczym klimacie, działająca na wyobraźnię, mieszanka kryminału z dramatem. Warto przeczytać ale nie jest to coś obowiązkowego.

Moja druga książka Mastertona i ponownie jestem zachwycona.

Na początku ma miejsce poważny wypadek samochodowy, w wyniku którego Michael zapada w śpiączkę i budzi się po niecałych trzech miesiącach z amnezją w dziwnym szpitalu pod górą Shasta. Tamtejsi lekarze, psycholodzy i inni mieszkańcy miasteczka próbują mu wmówić, że ma na imię Gregory i pod pretekstem leczenia tejże amnezji kształtują u niego fałszywe wspomnienia. Oczywiście Michael dość szybko się orientuje, że coś tu nie gra - mieszkańcy pojawiają się znikąd i zaraz znikają, wytykają go palcami, niewiele mówią a jak już mówią to zagadkami, z których on nic nie rozumie.

Sam motyw utraty pamięci wcale nie jest oryginalny, w wielu książkach czy filmach się on pojawia. Fabuła sama w sobie również nie jest szybka ani bardzo rozbudowana, także zakończenie mnie troszeczkę rozczarowało. Natomiast klimat tej książki i budowanie napięcia przez Mastertona jest niesamowite. Czytając tę książkę czułam ciągle niepokój i nie mogłam się oderwać.
Bardzo polecam osobom, które lubią napięcie i mroczną atmosferę.

Moja druga książka Mastertona i ponownie jestem zachwycona.

To moje pierwsze spotkanie z autorem i nie wiedziałam czego się spodziewać. Liczyłam na ciekawy kryminał, dostałam fantastykę.
Zapewne jak większość czytelników szybko zorientowałam się, że z mieszkańcami miasteczka jest coś nie tak. Sam główny bohater jest dość irytujący i niedomyślny.
Książka lekka i szybko się ją czyta, ale nie jest to pozycja, którą koniecznie trzeba przeczytać.

Ciekawa historia, dosyć wciągająca, trochę thriller trochę fantastyka ale grozy nie budzi. Jak na Mastertona to i tak dosyć lekka pozycja. Może nie jest wybitna ale na pewno do przeczytania.

Jak to Masterton - musi być "dziwnie" i muszą być sexy (tu chociaż niby wytłumaczone fabułą). Spodobał mi się opis z tyłu książki, więc stwierdziłam, że spróbuję po latach przeczytać coś tego autora. No cóż, nadal twierdzę, że Mastreton to taki rzemieślnik. Niby można przeczytać, ale są lepsze książki.

Dziwna. Na początku fajna, ciekawa fabuła, wciągnęła mnie, dobrze się czytało, ale rozwiazanie sprawy i zakończenie rozczarowalo.

TEJ KSIĄŻKI NIE DA SIE ODŁOŻYĆ . Główny wątek tak wciąga że przeczytałem w jeden dzień do mi się nie zdarza co do samej fabuły to intryguje od pierwszej do OSTATNIEJ strony,straszna wizja człowieka który po tragicznym wypadku traci pamięć i budzi się w szpitalu nie widząc nic o sobie i o tym co się stało a tuż po wybudzeniu lekarze mówią mu kim był jak ma na imię oto, ale wszystko co mu mówią są to kłamstwa o których nasz bohater nie wie,super pozycja zawrotna fabuła i zakończenia które usatysfakcjonuje to mogę zapewnić Polecam.

Książka z kategorii "szybka wakacyjna lektura" ...opis z okładki mnie zainteresował ale jakoś tak podświadomie przeczuwałem,że (jak to często niestety bywa) opis opisem a sama książka może wypaść słabo. Dlatego z początku mile się rozczarowałem gdyż historia naprawdę mnie zaintrygowała i czytałem rozdział za rozdziałem gdyż byłem niezmiernie ciekaw jak główny wątek się rozwinie/jakie będzie finalne rozwiązanie ...i w mojej opinii, (może jestem po prostu zbyt wymagającym czytelnikiem :P) zakończenie jest liche & słabe - zupełnie się tego nie spodziewałem (w negatywnym znaczeniu tego stwierdzenia). Liczyłem na horror, thriller i zakończenie wynikające/związane w jakiś sposób z tytułem książki a nie sci-fi w najczystszej postaci,które mnie mocno rozczarowało. Moja ocena: pierwsza połowa załapałaby się nawet na mocne 8,5 gdyż naprawdę byłem zaciekawiony tą historią ale im bliżej końca, tym gorzej ...dlatego finalnie wystawiam naciągane 5.

Graham Masterton Śpiączka Zobacz więcej