Duchowy wymiar snów. Jak otworzyć się na głos Boga?

Okładka książki Duchowy wymiar snów. Jak otworzyć się na głos Boga? Anselm Grün OSB
Okładka książki Duchowy wymiar snów. Jak otworzyć się na głos Boga?
Anselm Grün OSB Wydawnictwo: Wydawnictwo Święty Wojciech nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Wydawnictwo Święty Wojciech
2008-01-01
2008-01-01

Autor zachęca nas do przyjrzenia się swoim snom. Przekonuje nas, że tylko podczas snu Bóg ma szansę do nas mówić nie napotykając na nasz opór i słowotok. Gdy przyjrzymy się swoim modlitwom zrozumiemy, że nawet wtedy próbujemy targować się z Bogiem, do czegoś Go przekonywać. Sen to czas, w którym nie mamy kontroli nad swoimi myślami i słowami, a więc dogodny by usłyszeć to wszystko, co pochodzi z góry.
Autor przestrzega jednak przed zbyt daleko idącymi interpretacjami,by nie żyć tylko snami, a raczej być czujnym na ich przesłanie.
Lektura z pewnością wyostrzy naszą czujność. Jest warta przeczytania i przemyślenia. Polecam.

Nie jestem wielką miłośniczką sposobu mówienia o Bogu i wierze w wykonaniu Anselma Gruna. "Duchowy wymiar snów" pochwyciłam w zapale, po czym odłożyłam między inne książki po przeczytaniu kilku stron. Leżała tam do czasu, gdy przyśnił mi się anioł Gabriel ( a przynajmniej tak się przedstawił:) ). Ja wpadłam w konsternację, a książka wpadła mi w ręce ponownie i tym razem przeczytałam ją do końca. Polecam ją jako "wstęp wstępów" na drodze zgłębiania świata snów i ich znaczeń. Dla mnie jak to ostatnimi czasy bywa, stała się właściwą lekturą na konkretny moment życia.

• Psychologia i okolice: do zdobycia
  • Rozwój Duchowy/Religie/Filozofia
  • Tematyka Religijna
  • Szukajcie a znajdziecie
  • Chrześcijanstwo
  • Lit. niemiecka
  • Do zdobycia - duchowość

Dodaj cytat z książki Duchowy wymiar snów. Jak otworzyć się na głos Boga?