Księga kultury polskiej. Kultura i nauka, literatura. Ilustrowana encyklopedia tematyczna

Joanna KnaflewskaWiesław Kot Wydawnictwo: Publicat nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Publicat
kultura polska
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
kultura polska

Skrót najważniejszych wiadomości o kulturze polskiej od średniowiecza do współczesności. Nie można dzięki tej książce w wystarczający sposób pogłębić wiedzy o naszej kulturze, ale pozycja ta z pewnością zachęci do szukania kolejnych źródeł. Duży plus za piękne ilustracje.

"Księga" to zdecydowanie za wiele powiedziane:], lepszym określeniem byłaby chyba "książeczka" kultury polskiej. Całkiem niezłe ilustracje, teksty nie najgorsze - ogólnie może być, chociaż do "księgi" czegokolwiek nie ma jak aspirować:D

• 2020
  • Literatura polska