Decyduj i walcz! Podstawy formowania charakteru

Okładka książki Decyduj i walcz! Podstawy formowania charakteru Dariusz Zalewski
Okładka książki Decyduj i walcz! Podstawy formowania charakteru
Dariusz Zalewski Wydawnictwo: Firma EK Dariusz Zalewski nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Firma EK Dariusz Zalewski
2014-01-01
2014-01-01
Psychologia poczucie własnej wartości psychoterapia praca nad sobą

Świetna książka, polecam każdemu, kto chce pracować nad sobą.

Świetna książka, polecam każdemu, kto chce pracować nad sobą.

Krótko zwięźle i na temat
Książka rzeczywiście niesie treść przydatną, a przy tym nie wlecze się w nieskończoność. Warto jednak zaznaczyć, że w dużej mierze odnosi się do religii i wartości chrześcijańskich. Jeśli ktoś jest uczulony na tego typu treści lub szuka czegoś bardzo bezstronnego ideowo, radziłbym poszukać czegoś innego. Dla mnie jednak jak najbardziej warta przeczytania.

Krótko zwięźle i na temat

Książka nierówna, początek mało zachęcający, dość ogólnikowy, później fajne przypomnienie o cnotach i ich przeciwieństwach, rodzajach/powiązaniach, parę fajnych praktycznych wskazówek, chciałoby się więcej, może jakiś ćwiczeń, ale.. ogólnie ocena na plus. 6/10

Świetna książka ukazująca samowychowanie w stylu klasycznym.W treści książki, autor odnosi się do starożytnych metod wychowawczych między innymi starożytnych Greków.Powinna to być podstawa naszego wychowania, coraz częściej widać skutki braku wychowania młodzieży bądź dzieci.Nie jesteśmy świadomi jaka to jest potężna sfera naszego życia, gdzieś po drodze zaniechana.

Jedna z lepszych książek jakie ostatnio czytałem. Idealna dla młodzieży, dla dorosłych oraz rodziców zastanawiających się jak dobrze wychować swoje pociechy.
W dzisiejszym świecie przepojonym konsumpcjonizmem, przeładowanym ładnym i seksownymi osobami epatującymi z reklam, każdy z nas ma prawo czuć się zagubiony.
Szukamy cudownych przepisów na poprawę swoich słabości i szybkich metod pracy nad swoim charakterem i swoim ciałem, zapominając kompletnie o pracy nad cnotami i duchowych aspektach związanych z samodoskonaleniem.
Jeżeli chcecie poznać dość tradycyjne Ale poparte wielusetletnią historią podejście w tej materii to zapraszam do lektury.

Szukamy cudownych przepisów na poprawę swoich słabości i...

Książka ma plusy i minusy. Wysoko oceniam ją z pozycji moralnej, duchowej. Porządkuje wartości. Stare, dobre "dobro" i "zło", cnota "wada", męstwo, kształtowanie charakteru, asceza. Podsumowanie zasad chrześcijańskich. Znalazłam tam kilka ciekawych dla mnie porad. Na pewno bede do niej wracać, przypominać sobie. Książka była jednak dla mnie dość ciężko przyswajania. Miejscami nużąca, nie mogłam jej przeczytać od poczatku do konca, lecz skakalam z tematu na temat az przeczytałam całość. Niektóre fragmenty kilka razy. Poczułam takze niedobór praktycznych przykładów.

Autor prosto i przejrzyście wykłada to, co przeczuwałem już od dawna : charakter nie ukształtuje się sam, wymaga to ciężkiej pracy. I co ja, biedne dziecko epoki postmodernizmu i indywidualizmu począć mam ze sobą w kontekście tej smutnej prawdy...?

Przeczytałem wiele książek z rozwoju osobistego, ale ta jest wyjątkowa, bo sięga do metod znanych chrześcijaństwu już wieki temu. Z tą książką praktycznie się nie rozstaje. Leży na półce książek aktualnie czytanych i często do niej sięgam po radę, po to by wrócić do jakiegoś tematu i go pogłębić. Pozwala formować siebie w ważnych z punktu widzenia współczesnych wymagań życia zawodowego i to w duchu chrześcijańskim. Gorąco polecam

Bardzo jasno i zwięźle napisana książka. Zbiór porad dotyczących kształtowania charakteru. Gdybym mógł ją przeczytać dwadzieścia lat wcześniej !

Jeden z lepszych poradników mówiących o tym jak żyć i działać skutecznie w sferze duchowej jak i zawodowej. Porady są bardzo konkretne i precyzyjne. Polecam, świetna pozycja!

• Rozwój osobisty
  • Kupić