Kłamstwa, w które wierzymy

Chris Thurman Wydawnictwo: W drodze Seria: Psychologia i wiara nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
The Lies We Believe
Magdalena Ciszewska
W drodze
religia wiara psychologia kłamstwa prawda wyzwolenie Bóg depresja
The Lies We Believe
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Magdalena Ciszewska
Psychologia i wiara
religia wiara psychologia kłamstwa prawda wyzwolenie Bóg depresja

Książka w "amerykańskim" stylu, ale niezniernie ciekawa. Gdyby choć część porad udało się wprowadzić w życie.... Ale to niestety nie jest proste.

Podręcznik? Przewodnik? Kompendium? A może swojego rodzaju encyklopedia? W zasadzie to nie wiadomo. W każdym razie Chris Thurman próbuje, z lepszym lub gorszym skutkiem - zależy od rozdziału – opowiedzieć historię, w jaki sposób dochodzi do tego, że w czasie trwania prozy życia codziennie „zażywamy” dość sporą dawkę kłamstw. Więcej, autor stara się udowodnić, opierając się...

Książka w amerykańskim stylu: John i Ann przychodzą do pana psychologa z problemem, a on zadaje im mądre pytanie i problem rozwiązany.

Sam zamysł stworzenia takiej książki uważam jak najbardziej za słuszny. Sam znalazłem jedno kłamstwo, które uwierzyłem i dzięki książce mogłem się z kłamstwa wyrwać.
Książka ma jednak wiele stron a na nich niejedna myśl powtórzona jest...

Rewelacja! Wreszcie trafiłam na książkę, która demaskuje punkt po punkcie wszystkie głupoty, które wmawia nam świat, rodzice, znajomi i wreszcie my sami.
Autor pokazuje, do czego prowadzi wieczna roszczeniowość i nastawienie na "ja", "moje" i "to twoja wina". Myślę, że powinniśmy tę książkę dostawać w momencie urodzenia i czytać aż do samej śmierci. Może wtedy bylibyśmy dla...

Bardzo dobra książka, polecam szczególnie tym osobom co interesują się psychologią ;)

Oceniam na "bardzo dobrą" gdyż temat moim zdaniem nie został do końca wyczerpany. Być może nie da się go wyczerpać, ale przy niektórych podrozdziałach czekałam na coś jeszcze... Mimo wszystko myślę, że książka bardzo przydatna i pozwala otworzyć oczy na wiele spraw, których na co dzień nie dostrzegamy :) Myślę, że moja psychika została dzięki niej nieco odciążona :D

• Psychologia
  • Jak bardzo: ★★☆☆☆