Pensjonat marzeń

Patronat LC
Magdalena Witkiewicz Wydawnictwo: Filia Cykl: Szkoła żon (tom 2) Seria: Seria z Tulipanem literatura obyczajowa, romans
Filia
Magdalena Witkiewicz pensjonat marzenia miłość
Szkoła żon (tom 2)
literatura obyczajowa, romans
Seria z Tulipanem
Magdalena Witkiewicz pensjonat marzenia miłość

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Po Szkole życie toczy się dalej

25 Link do recenzji

Choć mile było spędzić czas z głównymi bohaterkami to jednak mało było o samym pensjonacie, a więcej o jego poszukiwaniu i tym jak dalsze losy bohaterek dale się toczyły. Książka pokazując piękna przyjaźń przypadkowych dziewczyn, które motywują się aby być najlepszymi wersjami samych siebie, takimi jakimi nauczyły się być w szkole żon Eweliny.
Książka w moim odczuciu...

Tytułowy Pensjonat Marzeń ma być drugą, po mazurskiej, szkołą żon, tym razem z siedzibą na Kaszubach. W jego powstanie angażują się znajomi z poprzedniego tomu. Jednak Pensjonat jest dopiero celem, trzonem fabuły powieści są losy bohaterek po zakończeniu mazurskiego turnusu, a te nie dla wszystkich układają się zgodnie z marzeniami.

Nie jest bowiem tak, że efekty...

Ten kto czytał Szkołę Żon, koniecznie musi przeczytać Pensjonat marzeń. Oczywiście jest to kontynuacja pierwszego tytułu. Jest to książka lekka, łatwa i przyjemna o lekkim zabarwieniu erotycznym :D, w sam raz na letnie, wakacyjne wieczory. Polecam!

Bardzo przyjemne czytadło. I nie chodzi o momenty, choć i one są napisane ze smakiem, ale o ogólną idę, kobieca przyjaźń i nowe, wykorzystane w zyciu szanse:) Nigdy nie jest za późno....

Druga część (szkoda, że ostatnia) serii, którą uwielbiam. Ta część skupiona jest na bohaterkach, ich dalszych losach, jak im poszło po szkole żon. Najbliższe mojemu sercu są Jagoda i Marta i czytanie o nich rozpaliło we mnie promyczek nadziei, że może jednak faktycznie warto kopnąć się w tyłek, wyciągnąć z kieszeni szczyptę odwagi i COŚ zrobić ze swoim życiem...

Dalszy los przygód bohaterek ze Szkoły Żon. Lekko napisana. Marzenie Eweliny, aby otworzyć kolejną szkołę. Znajdują idealne miejsce na uboczu na Kaszubach. Pełna miłości, ciepła, zaufaniu. Trzeba umieć wyznaczać granice. Jagoda zastanawia się czy dalej tkwić małżeństwie na papierze czy iść za głosem serca. W życiu Julki zmienia się o 180 stopni. Misię dopada przeszłość, ale...

To rzeczywiście pensjonat marzeń...

Mam wrażenie, że w drugiej części cyklu autorka skupiła się bardziej na postaciach, na ich emocjach, dzięki czemu można było się bardziej z nimi polubić, lepiej je zrozumieć. Dlatego też uważam tę pozycję za lepszą od "Szkoły żon".

Bardzo ciepła historia o kobietach, które szukają siebie w tym trudnym świecie. Jak być dobrą mamą, żoną, kochanką? Czy zdrada naprawdę jest zdradą, gdy w małżeństwie od lat mieszka się w osobnych pokojach i nic poza wspólnym kontem bankowym nie łączy dwojga ludzi? Ja odnalazłam siebie w jednej z bohaterek. Warto przeczytać!

W wielką przyjemnością sięgnęłam po „Pensjonat marzeń” zaraz po skończeniu szkoły żon. Byłam bardzo ciekawa co słychać u poznanych wcześniej bohaterek.

Książka zapewniła mi świetna zabawę i rozrywkę. Lekka i przyjemna literatura kobieca. I choć jak pisałam przy „Szkole żon” nie jestem fanką erotyki to tu była ona wyważona i ze smakiem.

Polecam.

Dyskusje