Pensjonat marzeń

Okładka książki Pensjonat marzeń Magdalena Witkiewicz Patronat LC
Okładka książki Pensjonat marzeń
Magdalena Witkiewicz Wydawnictwo: Filia Cykl: Szkoła żon (tom 2) Seria: Seria z Tulipanem literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
2014-02-05
Magdalena Witkiewicz pensjonat marzenia miłość

Okładka książki Awaria małżeńska Natasza Socha, Magdalena Witkiewicz
Ocena 7,3
Awaria małżeńska Natasza Socha, Magd...
Okładka książki Selfie Magdalena Kuydowicz, Magdalena Witkiewicz
Ocena 6,1
Selfie Magdalena Kuydowicz...
Okładka książki Cicha 5 Katarzyna Bonda, Małgorzata Kalicińska, Katarzyna Michalak, Krystyna Mirek, Natasza Socha, Małgorzata Warda, Magdalena Witkiewicz
Ocena 6,9
Cicha 5 Katarzyna Bonda, Ma...

Oficjalne recenzje i

Po Szkole życie toczy się dalej

Link do recenzji

5747 652 406

"Pensjonat marzeń" to druga część przygód bohaterek "Szkoły żon". Jest to powieść obyczajowa, przedstawiająca losy kilku kobiet, które poznały się na wspólnym turnusie.

Po pobycie w szkole żon bohaterki zupełnie inaczej postrzegają siebie. Są odważne, znają swoją wartość i dążą do spełniania marzeń. Jednym z nich jest stworzenie drugiego takiego pensjonatu. Znajdują podupadły hotel na Kaszubach. Postanawiają go kupić, wyremontować i zamienić w Pensjonat Marzeń.

W międzyczasie poznajemy ich dalsze losy. Julia przypadkiem dowiaduje się, że jest w ciąży z Konradem. Oboje cieszą się z tej nowiny. Jadwiga poznaje mężczyznę - Andrzeja. Początkowo traktuje go jak przyjaciela, lecz z czasem uczucie przeradza się w coś głębszego. Jej mąż przypadkowo przyznaje się do swojej niewierności. Kobieta składa pozew o rozwód. Marta nadal spełnia się w roli matki, ćwiczy pod okiem trenerki Agnieszki, powoli gubiąc swoje nadmierne kilogramy. Czuje się też bardziej doceniana przez męża. Michalina jest zakochana po uszy w Janku, lecz jest bardziej dojrzała emocjonalnie niż w poprzednim związku. Pojawia się też nowa bohaterka - Agnieszka. Jest trenerką Marty. Sama wychowuje kilkuletniego syna. Poznaje jednak młodszego mężczyznę - Adama i układa sobie z nim życie.

Powieść tę - podobnie jak jej pierwszą część - czyta się szybko i przyjemnie. Losy kobiet wciągnęły mnie tak bardzo, że nie mogłam oderwać się od lektury. Autorka w świetny sposób potrafi poruszyć trudne, życiowe tematy. Bardzo polubiłam pióro Magdaleny Witkiewicz. Zabrakło mi tylko tego napięcia i nutki erotyzmu, które występowało w "Szkole żon".

Kontynuacja "Szkoły żon". Wg mnie bardziej ciekawa niż Szkoła..., akcja książki dzieje się w dłuższym czasie i wielu miejscach.

Kontynuacja książki "szkoła żon". W dalszym ciągu jesteśmy wplątani w rozterki życiowe bohaterek z pierwszej części , dużo się u nich zmieniło od pobytu w szkole. Mają większą pewność siebie, dążą do własnych marzeń, jest mnóstwo miłości, trochę smutków , nowe nadzieje, trudne wybory. Losy bohaterek bardzo przypadły mi do gustu czekałam tylko na moment z książką aż znów zatopie się w ich świecie . Naprawdę warto przeczytać ♥️

Wspaniała opowieść o kobietach i dla kobiet. Pełna emocji, wzruszeń, radości. Polecam

„ Pensjonat marzeń” to kontynuacja losów bohaterek „Szkoła żon”.
Bohaterki mają tu całkiem nowe nastawienie do życia. Szkoła żon dodała im pewności siebie, pozwoliła im zmienić się na lepsze, potrafią teraz zawalczyć o to czego chcą. Pokazane są dalsze losy Jadwigi, Michaliny, Julii i Marty.
Lekka, optymistyczna i przyjemna.
Choć na chwilę można przenieść sie z bohaterkami na Kaszuby i spędzić czas z nimi.
Książka skłania do przemyśleć, że warto zawalczyć o swoje życie, o siebie, o szczęście i przyszłość.

„ Pensjonat marzeń” to kontynuacja losów bohaterek „Szkoła żon”.
Lekka, optymistyczna i przyjemna.
Choć na chwilę można przenieść sie z...

2095

Tak jak poprzednia część jest to raczej obmużdrzacz , do wielu refleksji nie skłania chyba że się jest w toksycznej relacji

Druga część 😉jak można zmienić swoje życie-warto się zastanowić polecam gorąco

Druga część 😉jak można zmienić swoje życie-warto się zastanowić polecam gorąco

Bohaterki Szkoły żon powracają! Po lekcjach w Szkole wiedzą, że ich los zależy przede wszystkim od nich samych. Podupadły hotel położony w samym sercu kaszubskich lasów zamieniają w PENSJONAT MARZEŃ. Cudowne miejsce, z którym wiąże się smutna, romantyczna historia, musi się stać przytulnym hotelem otoczonym czarodziejskim ogrodem. W przeciwnym razie wszystko przepadnie... Czy mimo tych drobnych i tych całkiem sporych przeszkód dadzą sobie radę? Czy po raz kolejny okaże się, że w kobietach tkwi siła, która pozwala przenosić góry?

Fajna, relaksująca ksiażka - taka by odpocząć ;)

Fajna, relaksująca ksiażka - taka by odpocząć ;)

"Pensjonat marzeń" to kontynuacja losów bohaterów "Szkoły żon" i związanych z nią postaci. W tej części ukazana jest przemiana, jaką przeszły bohaterki powieści, jak bardzo pobyt w Szkole żon wpłynął na ich postrzeganie siebie, podejmowane decyzję, czy sposób myślenia.

Książka jest powieścią erotyczną, jednak, co bardzo lubię, nie skupia się na samym seksie, ale jest w niej mnóstwo emocji, uczuć, pragnień i wewnętrznych rozterek bohaterów. Historię tą czyta się bardzo przyjemnie, zwłaszcza po przeczytaniu pierwszej części, w której już nie sposób było się "zaprzyjaźnić" z głównymi bohaterkami... Jedynie brakuje mi dlaczego ciągu ich historii.

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to