Ballada o ciotce Matyldzie

Okładka książki Ballada o ciotce Matyldzie
Magdalena Witkiewicz Wydawnictwo: Filia Seria: Babie Lato literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Babie Lato
Filia
2016-03-09
2013-03-13
literatura polska miłość macierzyństwo przyjaźń

Okładka książki Awaria małżeńska Natasza Socha, Magdalena Witkiewicz
Ocena 7,5
Awaria małżeńska Natasza Socha, Magd...
Okładka książki Cicha 5 Katarzyna Bonda, Małgorzata Kalicińska, Katarzyna Michalak, Krystyna Mirek, Natasza Socha, Małgorzata Warda, Magdalena Witkiewicz
Ocena 6,9
Cicha 5 Katarzyna Bonda, Ma...
Okładka książki Selfie Magdalena Kuydowicz, Magdalena Witkiewicz
Ocena 6,1
Selfie Magdalena Kuydowicz...

Ta książka powinna być zapisywana na receptę na zły humor. Zabawna opowieść i nieziemscy bohaterowie to klucz do sukcesu!

Ballada jest jak ciepły otulający koc. Główna bohaterka jest na progu wielkich zmian w swoim życiu, po śmierci ukochanej cioci jest bardzo samotna. Jak ta śmierć wpłynie na jej życie, jakie zmiany spowoduje, to polecam przeczytać. Książka jest niezwykle pogodna i dowcipna. Bardzo fajni bohaterowie, ciekawa akcja powodują, że nie jest to mdła lektura dla kobiet, a taki plasterek na gorsze dni.

To przezabawna historia o wesołej i optymistycznej ciotce Matyldzie, która nawet po swojej śmierci czuwa nad Joanką i jej córeczką. W wielu sprawach zresztą macza swój palec obserwując z nieba młodą mamę i głaskając przy tym swojego kota. To też książka o sile kobiet i o tym, że należy marzyć, bo wszystko zaczyna się od marzeń. Polecam.

Bardzo przyjemna lektura, która zostanie w mojej pamięci na długo. Ciotka Matylda to postać jedyna w swoim rodzaju.

Książka jest napisana lekko, bardzo ładnym stylem. To moje pierwsze zetknięcie z autorką i wiem już, że wrócę do niej jeszcze. Historia potraktowana z przymrużeniem oka i humorem. Morał nie jest jakiś olśniewająco zapadający w pamięć, ale mimo wszystko myślę, że do tej pozycji jeszcze powrócę raz czy dwa.

Po kolejnym ciężkim tygodniu potrzebowałam jakiejś lekkiej i pozytywnej lektury. Wszystko będzie dobrze. Każda strata, każdy problem jest po coś. Trzeba marzyć, bo marzenia się spełniają. Chociaż w książkach

Najpierw należy posłuchać zespołu Pod Budą i "Ballady o ciotce Matyldzie".
Następnie proszę zamienić wypchnięte jeżówki z okładki na soczyste gałązki ziół wszelakich...
...i już można czytać.
Dowcipna, lekka, polska.

Najpierw należy posłuchać zespołu Pod Budą i "Ballady o ciotce Matyldzie".
...i już można czytać.
Dowcipna, lekka, polska.

Bardzo przyjemna i ciepła opoweść !

Bardzo przyjemna i ciepła opoweść !

Książka pełna ciepła i optymizmu. O tym, że wokół nas są prawdziwi przyjaciele, a marzenia się spełniają.
Gdy Joanna rodzi córeczkę, jest całkiem sama, mąż jest na drugim końcu świata, a ukochana Ciotka Matylda do niebieskich kroczy bram... Ale dalej, jest już tylko lepiej...

Historia i zabawna i częściowo smutna. Książka pokazuje że zawsze trzeba marzyć i wierzyć w te marzenia. Pokazuje , że wokół nas jest wiele wspaniałych ludzi, których tylko trzeba dostrzec i zawsze odpowiadać dobrem.

Piękna, pełna ciepła i humoru opowieść o kobiecie, która została sama na świecie. Bardzo polecam, choć nie jest to najlepsza powieść autorki