Ballada o ciotce Matyldzie

Magdalena Witkiewicz Wydawnictwo: Filia Seria: Babie Lato literatura obyczajowa, romans
2016-03-09
2013-03-13
Filia
literatura polska miłość macierzyństwo przyjaźń
literatura obyczajowa, romans
2016-03-09
Babie Lato
literatura polska miłość macierzyństwo przyjaźń

Ujdzie.. mogę powiedzieć, że całkiem, jednak nie zbudziła we mnie większych emocji czy sympatii. Takie typowe czytadło bez ambicji, które przeczytamy w wolny wieczór, szybko o nim zapomnimy i nie będziemy chcieli wrócić. Niemniej dam szansę autorce ;)

Bardzo szybka i lekka książka. Zawsze z przyjemnością wracam do książek Pani Witkiewicz. Miła odskocznia od kryminałów :)

Sympatyczna opowieść o perypetiach młodej mamy.

śmiechu co niemiara przy tej książce

Opowieść o samotnej polskiej biznes Woman. Ciepła opowieść w sam raz na jesienny wieczór.

Czyta się lekko, łatwo i bardzo przyjemnie.

Po przeczytanych Czereśnie zawsze muszą być dwie i Jeszcze się kiedyś spotkamy miałam apetyt na więcej. Ciepłe, kobiece i niezwykle mądre książki Pani Magdy podnoszą na duchu i pokazują piękno życia. Autorka posiada niezwykłą umiejętność pisania lekko o trudnych tematach. To dla mnie idealne powieści, zwłaszcza teraz, na długie jesienne wieczory. Ja po prostu płynę przez...

Uwielbiam takie książki. Pozytywne i urocze, przepełnione miłością wszelkiego rodzaju, rozgrzewające serducho i wywołujące mnóstwo uśmiechu i radości. Po prostu chcę się żyć w takiej powieści! Chociaż może wystarczy tylko trochę zmienić punkt widzenia na świat i tak właśnie będzie?

Jak komuś się nie spodoba, to może warto mu "obić twarzyczkę"!

Ballada o ciotce Matyldzie Magdaleny Witkiewicz to kolejna propozycja na mile spędzony czas . Myślałam że po Awarii małżeńskiej już nie będę się śmiała w głos czytając książkę.... nic bardziej mylnego. Jeśli masz ciężki dzień, potrzebujesz czegoś na uspokojenie to ta książka Ci pomoże.
Jest to fajna i lekka historia z dużą dozą humoru. Joanna ma się zaopiekować biznesem...

"Ciotka Matylda do niebieskich kroczy bram
Już podoba się jej tam
I na Pana woła głośno: wpuść mnie Pan!
Ciotka Matylda ma koronę z papilotów
I pod pachą taszczy kota
Przecież biedak nie mógł zostać całkiem sam".
(Ballada o cioci Matyldzie-Grupa pod Budą)

Czy można pisać o sprawach poważnych, z poczuciem humoru, z "mrugnięciem oka" do czytelnika?
Pewnie, że można i to...

Dyskusje

1 642