Futu.re

Patronat LC
Dmitry Glukhovsky fantastyka, fantasy, science fiction 635 str.
будущее

Kup książkę

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Przyszłość (prawie) doskonała

69 Link do recenzji

Miejscami mnie porywała, w innych była męcząca. Pomysł z nieśmiertelnością ciekawy, jednak fabuła z każdym rozdziałem męczyła coraz bardziej a koniec okazał się bardzo przewidywalny.

Po przeczytaniu świetnych recenzji, postanowiłam się wziąć za Futu.re i bardzo się zawiodłam. Lubię sci-fi, po którym myślisz sobie: jejku, to naprawdę może się wydarzyć! Ale po futu.re pozostała mi jedynie myśl: no i gdzie ten fenomen? Sam pomysł wydawał się ciekawy: świat, w którym nikt nie umiera, więc trzeba kontrolować liczbę ludności, co w oczywisty sposób prowadzi do...

Dusza nieśmiertelna?Po co?Bóg?Po co.Nie ma śmierci.Nie ma starości.Tutaj ciało jest nieśmiertelne i wiecznie młode.Czas się zatrzymał.Ewolucja się zatrzymała.Nie ma jutra .Jest tu i teraz.Nieśmiertelność w future ma swoją cenę.Zapłacić trzeba utratą duszy i wolności.Jak dla mnie to piekło na ziemi.Życie tutaj jest nijakie.Postacie które tutaj się przewijają są nijacy i...

Pozycja zdecydowanie nie dla ludzi o słabych nerwach!

"Futu.Re" nie cacka się z czytelnikiem. Bezlitośnie poniewiera, wbija szpilę prosto w czułe punkty nas jako ludzi. Wywołuje ciarki na plecach lepiej niż niejeden horror. Styl Glukhovsky'ego mocno się tu odznacza i stanowi kolejny powód, dla którego warto przeczytać tę książkę.

Mi w tej książce nic nie brakowało czyli akci, seksu, romansu,brutalności ciekawego spojrzenia na przyszłość, problemów człowieczeństwa,rozbudowanego świata innymi słowy według mnie "zajebista" książka.

Rewelacyjne przedstawienie świata, w którym to ludzkości udało się osiągnąć nieśmiertelność i wynikające z tego faktu problemy przeludnienia. Niestety fabuła książki jest dosyć słaba, przez większą część książki główny bohater strasznie irytował mnie swoim zachowaniem.

Dmitry Glukhovsky zabiera nas w niedaleką przyszłość, konkretnie 500 lat w przód. Ziemia jest przeludniona, zabudowana ogromnymi wieżowcami, wprowadzono kontrolę populacji, a w zasadzie zakaz płodzenia dzieci, w zamian ludność zyskuje nieśmiertelność.
Jan jest przedstawicielem aparatu rządzącego, którego zadaniem jest tropienie i wyciąganie konsekwencji wobec ludzi, którzy...

Genialna wizja przyszłości, która kompletnie zryła mi banie. Watykan w magazynie? Say what? Świetna fabuła i super rozpisane wątki. Książka nawet była inspiracją do jednego z moich tatuaży.

Fabuła książki taka sobie. Ale sfera psychologiczna - doskonała! Rozważania nad problemem życia, jego sensu, roli religii, rasizmu, nietolerancji, populizmu, demokracji, przyjaźni, etc.
Niejednoznaczne postaci; szczególnie dramatyczna postać Jana, przeżywającego kryzys osobowości po traumatycznym dzieciństwie.

Byłam zachwycona Metro 2033. Tamta książka wzbudziła we mnie wiele emocji. Dlatego bez obaw sięgnęłam po FUTU.RE. Niestety rozczarowałam się. W ogóle mi się nie podoba. Mimo tego, że pomysł jest ciekawy, nie wiem czym kieruje się główny bohater. Nie dokończyłam lektury.

Dyskusje

5 508