Futu.re

Inne

Oficjalne recenzje i

Przyszłość (prawie) doskonała

[ 71 ] Link do recenzji

Dwadzieścia gwiazdek za pomysł, za świat, za cały ten brud "idealnego" wiecznego życia. Minus szesnaście za piep...nie głównego bohatera, dostawałem zgagi kiedy Jan zaczynał się uzewnętrzniać.

Potwornie nudna. Zwroty akcji są aż nazbyt przewidywalne, a jedynym celem tego, co nazywa się "fabułą", jest ukazanie różnych aspektów świata i życia. Motywy religijne są nachalne i odnoszę wrażenie, że wprowadzono je tylko po to, żeby książka wydała się wznioślejsza niż jest w rzeczywistości. Wszystko to przekłada się też na dialogi i przemyślenia bohaterów, które brzmią...

Bardzo ciekawe ujęcie dystopii w wydanie rosyjskiego pisarza. Warto przeczytać, nie tylko dla fanów tego autora.

Wizja świata w którym ludzie mogą być nieśmiertelni. Tylko, że ta nieśmiertelność ma niestety swoją cenę. "Futu.re" to historia brutalna i brudna, historia trudnych wyborów i łamania ludzkich charakterów. To wreszcie historia pewnej manipulacji. To historia życia człowieka, ludzi, która poraża swoim realizmem.

Czytałam ją długo, ale to przez to, że nie chciałam nigdy pożegnać się z tą historią. Głuchowski jest moim mistrzem, jeżeli chodzi o sci-fi – przyciągnął mnie "Metrem 20…" i zostałam na dłużej.

Futu’re to prawdziwa rewelacja! Glukhovskiemu udało się stworzyć bardzo realistyczny świat przyszłości, w którym ludzie mogą żyć wiecznie, ale - coś za coś - ogromne przeludnienie, głód i wiele innych problemów sprawia, że nie jest to świat w którym chciałoby się żyć. Futu’re to raczej mroczna powieść, ale dopracowana (ze szczegółami), wykreowane uniwersum jest spójne,...

Książka jest ciężka, mroczna i bardzo brutalna lecz ponad wszystko bardzo ciekawa i wciągająca. Czyta się ją świetnie. Moim zdaniem najlepsza książka tego autora. Zdecydowanie lepsza od Metro 2033.

Książka jest ciekawa, ale nie jest też zbyt łatwa (nie połknie się jej za jednym zamachem).. Daje do myślenia, jest nieprzewidywalna.

Niesamowicie napisana książka. Chwilami faktycznie mocna, ale to tylko utwierdza jej jakość

Wizja świata oraz fabuła bardzo interesujące. Natomiast postacie nie potrafiły mnie do siebie przekonać. Moja ocena byłaby jeszcze niższa, natomiast ostatnie 200 stron, faktycznie podniosło poziom. Mimo wszystko polecam książkę, ciekawa.

Dyskusje

6 199