Uprowadzona

Okładka książki Uprowadzona Yvonne Kinsella, Louise Monaghan
Okładka książki Uprowadzona
Yvonne KinsellaLouise Monaghan Wydawnictwo: Świat Książki biografia, autobiografia, pamiętnik
Stolen
Świat Książki
2013-11-20
2013-11-20

Ciężko czyta się tego typu książki, są bardzo emocjonalne. Z jednej strony kibicujemy autorce, z drugiej dziwimy się jej naiwności gdzie nie mamy pojęcia jak my byśmy postąpili. Czytało się szybko, lektura warta polecenia.

Czytalam i nie moglam uwierzyc ze mozna byc tak glupia i naiwna jak Louise irlandka ktora wyszla za syryjczyka. Przed slubem miala tyle sygnalow ze to nie jest facet dla niej i nie bedzie dobrym mezem . A ta mimo to ciagnela chory zwiazek zaszla w ciaze i wyszla za drania ktory ja lal i ponizal. Mialam ochote krzyczec kobieto gdzie twoja godnosc i po cholere zwiazalas sie z kims takim bo przystojny i babom sie podobal normalnie porazka. Jeszcze dziecko narazila na takie przejscia ze po wszystkim musiala miec terapie. Podsumowujac nie byloby tego wszystkiego gdyby wiecej rozumu miala.

Książka po prostu dobra. Jednak nie wykrzesała że mnie ani odrobiny współczucia... Mając za sobą kolejne zdanie, kolejny rozdział czułam tylko złość do bohaterki/autorki za głupotę i naiwność....

Literacko książka należy do przeciętnych. W moim wypadku dłużyło się do połowy, a później akcja była w miarę wartka i przyznam, że chwilami ciężko było się oderwać.

Pomimo ogromnego wrażenia, co Louise musiała przejść i przerażenia jakie czułam czytając, myślę, że sama jest sobie winna. Oprócz przejmowania się ich losami, z każdą stroną byłam na nią coraz bardziej zła myśląc "głupia, głupia, głupia!". Jeśli taki przedsmak małżeństwa zgotował jej Mustafa, jak mogła liczyć na jego "magiczną przemianę"? Dlaczego przez tyle czasu godziła się na takie traktowanie? Pozwalała by miał ją za sponsora, domowego aresztanta i worek treningowy.
Nie jestem w stanie pojąć, jak Zachodnia kobieta, która oczekuje równości kobiet wobec mężczyzn, pozwoliła się tak poniewierać by później doprowadzić do tego, że zabrano jej dziecko i walczyć o nie w tak niebezpiecznym kraju.
Książka ciekawa, ale niestety WKURZAJĄCA : (

Przerażająca i wzruszająca historia Louise, która chce ocalić swoją córkę May od swojego męża sadystycznego i niebezpiecznego uciec od niego do Syrii razem z dzieckiem.
Przeczytałam książkę bardzo chętnie wciągająca,chwytająca za serce.

Przeczytałam książkę bardzo chętnie wciągająca,chwytająca za serce.

Wciągająca i jakże pouczająca lektura. Nie tylko o problemach w mieszanych małżeństwach, porwaniu dziecka, biurokratycznej spychologii, muzułmańskich obyczajach i wojnie, ale przede wszystkim o tym, jak bardzo miłość potrafi być ślepa.

Jedna z najbardziej wciągających książek i jednocześnie najbardziej odpychająca...
Chciałam rezygnować kilka razy z czytania, ale im dalej tym bardziej nie chciałam jej odłożyć. Denerwowała mnie główna bohaterka. Na początku myślałam: "jak można być tak głupią i ślepą jednocześnie?!" i "co za kretynka!". Nie chciałam już czytać. Nie mogłam znieść jej bezradności i głupoty, braku logiki.
W momencie jak wyrusza do Syrii po córkę - zaczyna budzić podziw. Na koniec wydaje się, że dzielna z niej kobieta. Niewielu wyruszyłoby do odległego kraju, gdzie panuje inna religia, inne zwyczaje (kompletnie nieakceptowalne dla Europejczyków) po dziecko. Po tym co przeczytałam zamierzam omijać takich facetów jeszcze szerszym łukiem niż do tej pory.

Minutę temu skończyłam czytanie. Nie mogę jeszcze się otrząsnąć z tych wszystkich wydarzeń, które spotkały główne bohaterki. Fakt jest taki, że książkę czyta się w tempie błyskawicznym, która oparta jest na faktach autentycznych oraz napisana jest bardzo prostym językiem. Zastanawiam się czy można takową książkę lubić? Jestem wstrząśnięta tą historią. Jak można terroryzować żonę? Jak można bić małą córeczkę? Nie mogę, nie umiem sobie tego wyobrazić. Podziwiam Louise jak i małą May za siłę jaką posiadały by uciec z miasta wojny - Syrii.

Na początku zniechęciłam się, bo w wstępie było zdradzone zakończenie.Po jakimś czasie sięgnęłam po książkę i mogę ją teraz polecić.
Książka ciekawa, dobrze się ją czyta, trzyma w napięciu i porusza interesujący temat.Warto przeczytać.

Nie wiem czym jest to powodowane, ale historie związane z Dalekim Wschodem bardzo mnie wciągają. W większości są one walką o dzieci. Na szczęście w większości kończą się dobrze. Tak samo w tym przypadku. Wciągająca historia.

• Prawdziwe historie
  • 2015