Mirosław Tomaszewski Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza literatura piękna
Krajowa Agencja Wydawnicza
literatura piękna
1992-01-01

Interesujący temat, ciekawy pomysł bo można się przekonać co może się stać jeśli za bardzo pragnie się władzy. Jedno co nie daje mi spokoju to miejsce akcji - Polska? Rosja? Czytając książkę miałam wrażenie, że to Rosja, później że jednak Polska. Szczerze mówiąc do tej pory się zastanawiam.

Lektura ciężka, męcząca. Autor przedstawia wizję iście prlowskiego, bliżej nieokreślonego kraju. Walka o władzę i własne sumienie z zakończeniem pełnym rozmachu.

Powieść ta jest o fenomenie polityki i władzy. Autor ukazał samą istotę polityki i ośmieszył rządzące nią mechanizmy. Otwarcie mówi o wyrachowaniu politycznych zachowań i postaw oraz cynizmie politycznej walki. Według pana Tomaszewskiego zawsze i wszędzie toczy się walka o władzę, a sama polityka to tylko sposób na zachowanie władzy. A czym dla nas jest władza?

• Z wymiany
  • Rok 2015
  • Recenzje Zanim Przeczytasz
  • Posiadam - Do przeczytania!
  • Czekają na półce
  • Do recenzji!