Czerwona gorączka

Andrzej Pilipiuk Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Światy Pilipiuka (tom 2) fantastyka, fantasy, science fiction
2013-10-20
2007-04-26
Fabryka Słów
Pilipiuk
Światy Pilipiuka (tom 2)
fantastyka, fantasy, science fiction
2013-10-20
Pilipiuk

Drugi tom antologii pana Pilipiuka to stabilna porcja lekkich, z małą dozą dreszczyku i dużą fantastyki, opowiadań. W odróżnieniu od pierwszej książki tym razem autor stawia na mniej historii, jednakże są one bardziej dopracowane i dłuższe. Oczywiście nie każda opowieść zachwyci czytelnika, wybór jest stricte subiektywny. I o to książka oferuje nam bardzo wciągającą...

Jest wiele innych ciekawszych zbiorow opowiadan tego autora, ten jest po prostu sredni.

Na półkach: , , , , , , ,

Na "Czerwoną gorączkę" składa się 11 opowiadań. Jak to u Pilipiuka często bywa, prezentujących bardzo różny poziom literacki.
Początkowe trzy trzymają w napięciu, ale są bardzo brutalne. W kolejnych brutalności jest znacznie mniej, ale wieje w nich nudą. Ich akcja jest rozwleczona, musiałem przebrnąć przez mnóstwo nieistotnych szczegółów.
W tych opowiadaniach szczególnie...

Książka jest dobra, ale nie rewelacyjna. Trochę szkoda, bo zdążyłam się polubić z tym autorem.

Moje 2 spotkanie z tym autorem. Opowiadania zwarte ale niestety nie powaliło mnie, no może 2-3 sztuki, ale poszukam następnej książki może ona zmieni moje podejście :)

Lekka zniżka formy. Trzy opowiadania na poziomie (Czerwona gorączka, Silnik z Łomży, Wujaszek Igor), a reszta niestety poniżej oczekiwań. Może dlatego, że są to króciutkie historyjki, z nieznanymi bohaterami, więc i bez tła. Niemniej na dzień przymusowej izolacji jak znalazł.

To moja dwudziesta pierwsza książka w tym roku, co mogłoby być pozytywnym znakiem, niestety tym razem "oczko" nie okazało się do końca szczęśliwe. Lubię ten charakterystyczny styl pisania, który prezentuje Pilipiuk. Cenię jego poczucie humoru i umiejętność oddania epoki, w których umieszcza historię ze swoich książek, czy też - jak w przypadku tego i poprzedniego tomu -...

Wg mnie ,,Wujaszek Igor'' i ,, Czerwona goraczka" to najlepsze opowiadania tej ksiazki dalej ciekawe pomysly w ,, Piorko w zywoplocie" i ,, Po drugiej stronie"

Bardzo dobrze się czytało, są w niej gorsze i lepsze opowiadania, każdemu wg gustu.

Do "Czerwonej gorączki" (nie mylić z filmem pod tym samym tytułem, w zbiorze nie znajdziecie Arniego) robiłem trzy podejścia, kolejno w latach 2009, 2012 i obecnie. Dwa pierwsze kończyły się na lekturze opowiadania tytułowego i przekartkowaniu reszty. Nie pasowały mi zbytnio klimaty komunistyczne, PRL i historie alternatywne. Ale, jak mawiają, do trzech razy sztuka. Zbiór...

Dyskusje

4 376