Carnivia. Bluźnierstwo

Jonathan Holt Wydawnictwo: Akurat Cykl: Carnivia (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
The Abomination
Carnivia (tom 1)
kryminał, sensacja, thriller
Piotr W. Cholewa
Wenecja

Bluźnierstwo ma w sobie wszystko - wątek romantyczny, intrygę lokalną oraz szerszą, międzynarodową; są zabójstwa, zaginięcia, porwania. Akcja trzyma bardzo w porządku tempo, przez co nie ma się wrażenia, że autor przesadnie przeciąga zaprezentowane wątki.

Czytanie tej książki to czysta rozrywka. Mimo że tematyka dość skomplikowana autor podaje nam treść w bardzo przyjemnej formie. Brak też bzdurnych wybuchów i walk wręcz. Gorąco polecam.

Wenecja, żołnierz, kapitan Carabinieri, haker, nawiedzona wyspa i tajna organizacja - co łączy te wszystkie rzeczy? Oczywiście zabójstwo... Książka niesamowicie mnie wciągnęła, przeczytałam ją niemalże jednym tchem. Nie mogła doczekać się co będzie dalej. Z pewnością sięgnę po kolejne części serii. Polecam!

Książkę czytało się ok, ale jako nie wciągnęła mnie tak bardzo jak bym chciała bazując na przeczytanych opiniach o niej. Nie siedziałam po nocach z wypiekami na policzkach i nie czytałam kolejnych stron by dowiedzieć się jak potoczy się historia jak to zdarzało się przy innych książkach. Książka trochę mnie rozczarowała. Zabieram się za 2 część. Może tu coś się zmieni :)

Naprawdę wciągająca. Przeczytałam wiele kryminałów i ciężko mnie zaskoczyć ale ta książka zrobiła to. Gorąco polecam i biorę się za następne czesci😊

Muszę przyznać, że dawno już nie czytałem dobrej powieści traktującej o mojej ulubionej Wenecji. Bowiem Wenecja właśnie jest tutaj pełnoprawnym bohaterem książki. I nie jest to bynajmniej miasto jakie znamy z pocztówek czy zdjęć – to miasto mroczne, pełne tajemnic, przytłaczające atmosferą wieków i tradycji. Jonahtan Holt pokazuje nam Wenecję prawdziwą, tak samo zresztą jak...

No proszę, zupełnie niezłe :) z ciekawością sięgnę po kolejny tom.

Książka sam w sobie bardzo ciekawa natomiast sposób jej napisania a raczej tłumaczenia na język polski, koszmar. Jeszcze nigdy tak bardzo nie męczyłem się czytając książkę. Sam fakt że przeznaczyłem tydzień na jej przeczytanie, gdy zazwyczaj czytam książkę do 3 dni jest potwierdzeniem w mojej opini że układ zdań jest okropny. Możliwe iż wyuczyłem się innej formy tworzenia...

Czyta się naprawdę dobrze, choć wszechobecna korupcja i wszelkiego rodzaju spiski wywoływały u mnie wielokrotny zgrzyt zębów. Zakończenie niespecjalnie mnie usatysfakcjonowało, ale biorąc pod uwagę fakt, że jest to część trylogii przyjmuję, że "prawdziwego" zakończenia doczekam się dopiero w ostatniej części. Akcja, choć prowadzona wielowątkowo, jest dynamiczna bez zbędnego...

Przyznaję, długo mi zeszło z dokończeniem tej książki. Sama nie wiem, dlaczego. W pewnym momencie po prostu zatrzymałam się w połowie i odłożyłam ją na półkę.

Ale w końcu nadszedł ten dzień! Książkę dokończyłam i uważam, że jest świetna!

Dobrze przemyślana akcja, w której każda osoba spotkana po drodze ma znaczenie. Do tego silne, odważne bohaterki, które pokazują, że...

Dyskusje

• 2014