Kup teraz - 10 ofert w cenie od 4.50 zł do 8.99 zł

Carnivia. Rozgrzeszenie

Jonathan Holt Wydawnictwo: Akurat Cykl: Carnivia (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
The Absolution
Carnivia (tom 3)
kryminał, sensacja, thriller
Piotr W. Cholewa
trylogia sensacja Włochy Wenecja policjantka morderstwo śledztwo

W końcu ukończyłam trylogię Jonathana Holta, ale przyznaję, że nie było łatwo rozstać się z ostatnią częścią jak i z samymi bohaterami.

"Carnivia: Rozgrzeszenie" jest trzecią i ostatnią częścią o trójce bohaterów: Kat, Holly i Danielu. Kat rozpoczyna śledztwo w sprawie morderstwa mężczyzny, którego zwłoki znaleziono na plaży weneckiej wyspy Lido. Znalezione dowody na plaży...

Jak zawsze, autor porusza bardzo ciekawe kwestie dla których z całą pewnością warto przeczytać całą trylogię. Niestety zbytnie rozwlekanie nie przysłużyło się tej części. Czasami kończąc serię odczuwam pewną tęsknotę za głównymi bohaterami, tym razem jednak bez szczególnego żalu żegnam tę trylogię.

W moim odczuciu najlepszy tom trylogii, bo niesie finalne rozwiązania, niekoniecznie takie, jakim czytelnik może kibicować.
Intensywna akcja wokół całej trójki poznanych bohaterów - Kat, Daniele i Holly.
Autor uzyskał efekt wciągnięcia w jeszcze jeden rozdział - ciężko przestać czytać :)

i znowu wszystko sprowadza się do masonów, CIA, albo Kościoła
ale i tak przyjemnie się czyta i śmiało mogę polecić

1925

Trzecia część super trylogii, wilce udana jak na trzecią część, zresztą wszystkie część są godne polecania i każdy znajdzie tu coś dla siebie, wartka akcja, zagadki kryminalne spiski światowe i militarne, masoneria, banki, rytuały itd. Do tego wszystkiego Wenecja, kolorowa, pełna życia i tajemnic.

Świetna, trzymająca w napięciu, wielowątkowa, niepozwalająca się od niej odkleić historia.

Ostatni tom trylogii o Carnivii, wirtualnym świecie, w którym spotykają się prawdziwi ludzie. Niektórzy szukają tylko prywatności, a inni miejsca do którego wstępu nie mają amerykańskie służby. Carnivia staje się miejscem spotkań radykałów. Natomiast w Wenecji życie toczy się stałym tempem. Niewielu jej obywateli ma świadomość, że w podziemiach miasta działają potężne siły,...

Carnivia. Rozgrzeszenie to niesamowite zakończenie weneckiej trylogii, która zaskakuje, szokuje i wciąga bez opamiętania. Tajemnice, intrygi, brutalne morderstwo dostarczą emocji, zaangażują czytelnika i zmuszą do chwili zastanowienia. Dla fanów dobrej i wciągającej literatury jest to idealny thriller. Polecam całą serię!

Całość:...

Niestety tylko 5 gwiazdek... Początek książki zapowiadał się oczywiście przerażająco dobry! Ale już w połowie książki czułem jak z każdym rozdziałem, książka słabnie i kończy się jak się kończy.

Jak poprzednie dwie powieści o Carnivii mi się podobały, tak Rozgrzeszenie mnie znudziło - za mało akcji, za dużo polityki, no i książka jest przewidywalna. Poza tym uważam, że pisarze nie powinni tworzyć scenariuszy, które mogą wykorzystać jacyś prawdziwi terroryści.

• Chcę w prezencie
  • Thriller/sensacja/kryminał