Uwieść podświadomość

Okładka książki Uwieść podświadomość Robert Heath
Okładka książki Uwieść podświadomość
Robert Heath Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne (GWP) nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Seducing the subconscious. The psychology of emotional influence in advertising
Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne (GWP)
2013-10-01
2013-10-01
Justyna Trojnar
psychologia reklamy

jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś o tym jak działa reklama - to książka dla Was! Naprawdę świetna, wnikliwa, a jednocześnie niezbyt trudna w odbiorze. Co więcej - wciąga ;)

Książka ciekawa i daje do myślenia,o tym co podświadomie zapamiętujemy lub w jaki sposób reklama do nas przemawia. Autor stara się język jak najbardziej uprościć, przełożyć "na ludzki" chociaż czasami i tak ciężko zrozumieć pojęcia (dla mnie jako osoby nie związanej z psychologią). Z pomocą przychodzą tutaj podsumowania na koniec każdego rozdziału, które nieco rozjaśniają sprawę i pozwalają uporządkować wiedzę. Nie mniej jednak lekturze trzeba poświęcić nieco więcej uwagi, aby ją zrozumieć. Dużym plusem jest tutaj spora liczba praktycznych przykładów z życia, autor wymienia całkiem dużo reklam produktów/usług na poparcie swoich tez, a także aby zwrócić naszą uwagę i uświadomić nam pewne rzeczy.

Autor, od przeszło 20 lat związany z branżą reklamową, wie o czym mówi. W przekonywujący sposób broni tezy, że reklama nie tylko działa pomimo znikomej uwagi, jaką jej poświęcamy, ale wręcz dzięki temu. Omawia najnowsze zdobycze psychologii, które dowodzą, że jesteśmy wyjątkowo podatni na komunikację emocjonalną. Wyjaśnia dlaczego tak ważna jest kreacja a nie sam komunikat perswazyjny. Obnaża sposoby, w jakie reklama wpływa na naszą podświadomość i warunkuje zachowania. A wszystko to poparte ciekawymi przykładami. Fascynująca lektura!

• BUni
  • W prezencie
  • # socjologia
  • Licencjat
  • MBP - filia 58
  • Psychologia

Dodaj cytat z książki Uwieść podświadomość