Ogród tajemnic

2013-09-12
2013-09-12
Ewelina Kowalczyk
miłość oskarżenie ryzyko sekrety

Ponownie powtarzający się schemat. Nuda, nuda i przyspieszenie na kilka stron przed końcem. Nie jest tu nic ciekawego. Irytująco infantylne opisy intymnych zbliżeń. Bardzo średnia.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

To już koniec cyklu. Choć mam nadzieję, że pojawią się jeszcze nowe części. Szkoda, że pewne rzeczy i tak się nie wyjaśniły.

Książkę przeczytałam w ramach wyzwania:

Książkę przeczytałam w ramach wyzwania:

2052

Niestety to już ostatni tom o życiu mieszkańców Zatoki Aniołów.
Autorka stara się zamknąć cykl dopowiadając o dalszych losach osób poznanych w poprzednich tomach.
Ale główną bohaterką jest Charlotte, która wreszcie musi zdecydować któremu z adoratorów oddać swoje serce....czy to ma być komendant policji Joe czy pastor Andrew?
Ta sprawa jednak musi trochę poczekać, bo Charlotte w sylwestrową noc zostaje podejrzana o napaść i pobicie żony burmistrza oraz kradzież klejnotów.
Joe stara się udowodnić jej niewinność ale nikt mu nie wierzy, bo są świadkowie którzy widzieli ja na miejscu przestępstwa.
Ale od czego są Aniołowie którzy pomagają ludziom którzy w nie wierzą. A takiego Anioła Charlotte spotkała już jako mała dziewczynka. Gdy była smutna właśnie w Ogrodzie Tajemnic rozmawiała ze swoją wymyśloną przyjaciółką. I właśnie teraz ten mały anioł pomaga jej teraz iść za głosem serca a także ratuje życie.
Bardzo podobał mi się cały cykl, który przeczytałam z zainteresowaniem.
Bo chociaż to powieści raczej obyczajowe, to w każdym jest miłość i trochę sensacji. A przede wszystkim autorka nie powtarza tych samych scen w kolejnych tomach tylko zawsze stara się opowiedzieć dalszy ciąg dotyczący życia bohaterów.
Szkoda że to już koniec, bo o losach kilku ważnych osób z poprzednich części
dalej nic nie wiemy, ale może kiedyś.....
Gorąco polecam jako świetne oderwanie od codziennych spraw, bo tu można zapomnieć o rzeczywistości i żyć w tym magicznym miasteczku, gdzie Anioły czuwają nad jego mieszkańcami.

Niestety to już ostatni tom o życiu mieszkańców Zatoki Aniołów.
Ta sprawa jednak musi trochę poczekać, bo...

,,Ogród tajemnic" wreszcie opowiada historię, która dotychczas była w tle. Na pierwszy plan wysuwa się miejscowa lekarka - Charlotte Adams. Kobieta rozdarta jest między sprzecznymi uczuciami i emocjami, niezdolna podjąć wreszcie właściwe decyzje. Nie wie co dokładnie ma zrobić ze swoim życiem. Wyjechać czy zostać w Zatoce Aniołów. A dodatkowo zadania nie ułatwia z jednej strony fascynacja miejscowym komendantem Joe Silveirą i odnowienie znajomości z dawną sympatią, obecnym pastorem Andrew Schillingiem. Dodatkowo sprawy się komplikują gdy zostaje zaatakowana żona burmistrza i to właśnie Charlotte zostaje uznana za główną podejrzaną.

Ostatni tom cyklu o Zatoce Aniołów nie przynosi żadnych zaskoczeń. Każda uważna czytelniczka już w poprzednich tomach dopatrzyła się rozwiązania. Jednak urok, czar i niezwykła lekkość opowieści sprawiają, że nie można jej pominąć. Cała trójka: Andrew, Charlotte i Joe nosi na swoich barkach cały baraż doświadczeń, z którymi w końcu będą musieli się skonfrontować i rozliczyć. Będą musiały zostać podjęte trudne decyzje i wykonane radykalne kroki. Ale to przecież Zatoka Aniołów - tam cuda są na porządku dziennym a mieszkańcy mogą liczyć na nadnaturalną pomoc.

Z ogromną sympatią będę wspominać cały cykl. Autorka stworzyła w prawdzie proste, zwyczajne opowieści o normalnych ludziach ale w tym tkwi ich siła. Bohaterowie mierzą się z trudnościami na miarę ich możliwości, mogąc liczyć na wsparcie innych. To opowieści o sile marzeń, przyjaźni, miłości, o radości z poczucia wspólnoty i odnajdywaniu własnego ja i miejsca do życia. Po prostu zwyczajne dobre historie. Polecam!

Zaczęłam od ostatniej części i tak mi się spodobała, że na półce mam już wszystkie części i ich nie oddam bo często do nich wracam

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Świetnie się czytało można odpocząć przy takiej książce.Bajkowe miejsce akcji,romans,i trochę dreszczyku.Polecam.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ostatni tom zawsze powoduje refleksje dotyczące całej serii. Każda z historii była ujmująca jednak na tę historię, a raczej jej koniec czekałam najbardziej. Jest to historia bohaterów, których najbardziej polubiłam z tej serii i gdy wcześniej ich losy przeplatały się z losami innych bohaterów w poprzednich tomach, wiedziałam, że to musi mieć swoje dobre zakończenie.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Zachwyciła mnie ta książka to opowieść o miłości, nadziei, poszukiwania samego siebie niosąca nadzieję i przyjaźń.
Jestem oczarowana powieścią przed chwilą skończyłam czytać wzruszająca, z wątkiem kryminalnym,,poruszająca z zainteresowaniem przeczytałam wciąga całkowicie warto przeczytać!!!!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

"Niektóre rany są zbyt głębokie, by mógł zagoić je czas. Niektóre nie goją się, bo brak im powietrza i słońca. Tak się dzieje, kiedy pielęgnujesz je w sobie w ukryciu."

Poddałam się urokowi ciepłej i przyjemnej narracji. Spodobała mi się intryga zapleciona wokół wątku kryminalnego, ciekawie się ją rozwiązywało. Nie zabrakło oczywiście pięknie prowadzonej nuty romantycznej. W piątym tomie cyklu "Zatoka Aniołów" uwaga czytelnika koncentruje się na Charlotte i dwóch mężczyznach w jej życiu, Andrew i Joe. Postaci poznaliśmy już w poprzednich książkach, ale dopiero teraz otrzymujemy uszczegółowienie ich losów, wyjaśnienie towarzyszących im tajemnic i sekretów. Śledzenie perypetii głównych bohaterów zapewnia nam kilka godzin relaksującego zaczytania i zadumy. Czy można szczerze i prawdziwie otworzyć przed kimś serce, zaufać, kiedy wcześniej doświadczyło się bolesnego zranienia i zawodu? Jak ogromne pragnienie miłości i szczęścia może zwyciężyć strach przed zaangażowaniem? Dlaczego niekiedy tak mocno obawiamy się samodzielnie napisać scenariusz naszego życia? Przeszłość nas definiuje, ale czy decyduje o wszystkim?

Charlotte odnosi znaczące sukcesy zawodowe, jednocześnie czuje bolesną pustkę w życiu osobistym. Tak bardzo chciałaby znaleźć swoje miejsce na ziemi, wymarzony dom, spokój dnia codziennego i prawdziwą miłość. Bardzo trudno jest jej uwierzyć we własne możliwości, zaufać innym, odciąć się od ponurej przeszłości i z czystym kontem wejść w przyszłość. Schwytana w pułapkę między dwoma możliwościami, zupełnie nie wie, którą ścieżką podążać. Odczuwa wielki sentyment do pierwszej miłości, ale też pociąga ją nowa, bardziej dojrzała, jej wersja. Stopniowo uwalniana z tajemnic niewygodna prawda traci moc wyrządzania krzywdy, goją się rany duszy. Żal i rozgoryczenie znikają pod wpływem potęgi wybaczania i zapominania, pojawia się gotowość do dokonania znaczących zmian w życiu. I znów, magiczna aura małego miasteczka Zatoki Aniołów przyciąga ludzi pragnących odnaleźć się na nowo, leczy ich ból i cierpienie, napełnia dobrocią, wiarą i nadzieją. A może to anioły, które widuje się w pobliżu nadbrzeża sprawiają, że życie wypełnia się szczęściem? Każdy tom cyklu można czytać niezależnie od siebie, gdyż autorka bardzo sprawnie odwołuje się do wcześniejszych wątków i postaci.

bookendorfina.blogspot.com

Przeczytałam całą serię. Czy warto? Myślę, że tak zwłaszcza jeśli ktoś ma ochotę przeczytać coś lekkiego.

• 2015
  • Przeczytane 2013
  • Przeczytane 2014

Dodaj cytat z książki Ogród tajemnic