Sometimes It Lasts

Okładka książki Sometimes It Lasts Abbi Glines
Okładka książki Sometimes It Lasts
Abbi Glines Wydawnictwo: Simon Pulse Cykl: Sea Breeze (tom 5) literatura obyczajowa, romans
Sea Breeze (tom 5)
Simon Pulse
2014-06-03
2014-06-03

Dużo emocji. Wszystko przez jakieś nieporozumienie, ale autorka wycisnęła sytuację jak cytrynę. Może w jednym przypadku za bardzo poniosło, ale w rezultacie cel został osiągnięty.
Przy takiej tematyce muszę przeczytać od początku do końca przy jednym podejściu, bo jeśli odłożę, to ciężko mi wrócić do tych problemów. Co kto lubi. Ja lubię 🙂

Ta historia pokazuje jak potrafimy być zawistni. Nie potrafimy znieść, że ktoś może być w czymś lepszy od nas. Nie potrafimy cieszyć się z czyjegoś sukcesu, bo przecież jesteśmy od niego lepsi. I ta zawiść pcha nas do tego, aby to zniszczyć. Zniszczyć sukces tego kogoś i wskoczyć na jego miejsce.
Robimy to nie zbaczając na to czy ktoś na tym ucierpi. Przecież to MY jesteśmy najważniejsi i to nam należy się to wszystko.
Jednak nasze działania mogą doprowadzić do zniszczenia tej osobie, nie tylko tego co naszym zdaniem się nam należy, ale również zniszczenia jej całej osoby.

Eva jest postacią, która wiele wycierpiała w swoim młodym życiu. Najpierw umiera jej matka, potem chłopak z którym myślała, że będzie do końca życia. Traci sens życia. Jednka kiedy spotyka Cage'a jej życie znowu nabiera barw. Znowu ma ochotę żyć i ułożyć sobie życia z ukochanym. Lecz, gdy w jej życiu pojawią się kolejne widmo śmierci musi porzucić swoje marzenia o wyjeździe, by pozostać w domu i zająć się umierającym ojcem i farmą. Ma również świadomość, że nie może pozwolić na to, aby jej strata miała też zgubny wpływ na życie Cage'a. Zmusza go do wyjazdu, by chociaż on mógł podążać za swoimi marzeniami. Ufa mu bezgranicznie. Jednak rozłąka stawia ich miłość przed wielką próbą.

Zanim w życiu Cage pojawiła się Eva miał on ustalone priorytety, marzenia i drogę do ich osiągnięcia. Mimo, że czasami z niej zbaczał brał sie w garść i starał się wrócić na właściwy tor.
Jednakże w życiu zdarzają się sytuację, które zmuszają nas do zmiany swoich priorytetów i pokazują nam, że tak naprawdę spełnianie tych marzeń nie przynosi nam już satysfakcji, bo nie mamy z kim dzielić tej radości. I wtedy zdajemy sobie sprawę, że tak naprawdę nie to było naszym marzeniem. Okazuję się że naszym marzeniem jest poprostu mieć kogoś przy sobie, kochać go i być przez niego kochanym.

Historia Evy I Cage'a ma wiele wzlotów i upadków, ale koniec końców kończy się happy endem.

Robimy to nie zbaczając na to czy ktoś na tym ucierpi. Przecież to MY...

"Zatrzymaj mnie" to według mnie jeden z lepszych tomów serii "Sea Breeze". Znajdzie się w tej książce miejsce i na radość i na łzy. Zdecydowanie do przeczytania w jeden wieczór. Cage i Eva mają w sobie coś takiego, że od ich historii nie sposób się oderwać.

Jeszcze trochę i zakończę przygodę z Sea Breez.Okładki nie powalają ale wewnątrz super.Koniecznie trzeba przeczytać całą serię.

Seksowny chłopak po przejściach i skromna córka farmera. Ich miłość miała trwać wiecznie!
Cage York ma wszystko, czego pragnął. Piękną dziewczynę i wymarzoną karierę baseballisty. Stypendium sportowe daje mu możliwość wyjazdu do Tennesee, gdzie razem z Evą chce rozpocząć szczęśliwe życie. Niestety, ich plany krzyżuje choroba...
Dziewczyna zostaje na farmie w Alabamie, by zająć się chorym ojcem. Jej spokój burzą niepokojące wiadomości od znajomych Cage'a - świat baseballistów przecież nie tylko wyczerpujące wielogodzinne treningi, ale również napalone fanki, które chętnie imprezują topless...
Czy wystawiona na próbę miłość Evy i Cage'a przetrwa długą rozłąkę i ludzką zawiść?

Dziewczyna zostaje na farmie w Alabamie, by...

Historia Cage' a i Evy. Mimo nieporozumienia historia zakończona tak jak trzeba...czyli szczęśliwie.

Chyba każda z nas skrycie marzy o takim swoim Cage'u, który walczy. Zrobi wszystko, by odzyskać ukochaną kobietę. Dostrzega i naprawia swoje błędy. I przede wszystkim kocha całym sobą. Szybka, przyjemna lektura na jeden, góra dwa jesienne wieczory.

Wracamy do playboya i farmerki:-),czyli ciąg dalszy burzliwej pary. Tym razem zakochani napotykają problemy na swojej wspólnej drodze. Kariera, choroba, oddalenie, zaufanie - i wszystko wiadomo? Można rzucić wszystko dla kariery (swojej, męża, chłopaka). Czy można też rzucić wszystko, kiedy pojawia się choroba w domu i trzeba skupić się chorym?

Kolejna świetną historia tej autorki, przepelniona miloscia i zwrotami akcji.

Kolejna świetną historia tej autorki, przepelniona miloscia i zwrotami akcji.

Dalsze losy Cage'a i Evy. Cage marzy o karierze baseballisty i chce powiązać to ze wspólną przyszłością z Evą. Cage dostaje stypendium sportowe co wiąże się z jego wyjazdem do Tennesee. Chce zabrac ze sobą Evę. Jednak Eva nie wyjeżdża z Cagem, ponieważ dowiaduje się że jej ojciec jest poważnie chory i zostaje żeby się nim opiekować. Cage obiecuje Evie że będzie ją odwiedzał. Po jakimś czasie od wyjazdu Cage'a Eva otrzymuje wiadomość ze zdjęciami jej chłopaka w niedwuznacznych sytuacjach z obcą dziewczyną. Zrozpaczona Eva wykrzykuje Cage'owi że nie chce mieć z nim nic wspólnego. Przeszłość Cage'a daje o sobie znać i chłopak załamuje się słowami które usłyszał od ukochanej i nie walczy o nią. Przy Evie był zawsze zakochany w niej Jeremy. Opiekował się nią. Eva dowiedziała się że jest w ciąży. Chciała powiedzieć o tym choremu ojcu. Ojciec Evy zmarł. Cage porzucił stypendium. Przyjechał na pogrzeb, gdzie dowiedział się że Eva jest w ciąży. Zamierzał o nią walczyć. Czy uda mu się odzyskać zaufanie Evy?

• 2017

Dodaj cytat z książki Sometimes It Lasts