Miasto popiołów

Cassandra Clare Wydawnictwo: Mag Cykl: Dary Anioła (tom 2) Seria: Ze Świata Nocnych Łowców fantastyka, fantasy, science fiction
City of Ashes
fantastyka, fantasy, science fiction
Anna Reszka
Ze Świata Nocnych Łowców
Clary Fray wampiry

Chyba moja ocena nikogo nie zaskoczy, jak dam dziesięć gwiazdek. Nie będę tu rozpisywać się o bohaterach i fabule, bo to trzeba samemu przeczytać, żeby zrozumieć!

Polecam każdemu, kto lubi fantasy i książki o aniołach!!!

Była o wiele lepsza od pierwszej części. Bardzo polecam już wypożyczyłam z biblioteki trzecią część

Romans i Fantazy w jednym. Przeczytałam dużo takich kompozycji, lecz mało z nich podbiło moje serce. W tej książce nie ma niczego niezaplanowanego wszystko jest ustalone od początku do końca. Niema tutaj kiepskiego romansu łez tęsknoty za utraconym kochankiem. Mamy coś więcej miłość siostry i brata. Którzy nie są zwykłym rodzeństwem jak by się wydawało.

"Ale właśnie o to chodzi. Kiedy kochasz nie masz wyboru " .

"Powinienem cie chronić. Chronić przed chłopcami, którzy pragną zrobić z tobą to, co ja bym chciał " .

"Uczuć nie można wyłączyć jak światła " .

Clary Fray tęskni za normalnym życiem. Jej matka jest magicznie wprowadzona w stan śpiączki. Ona sama wywodzi się z rodu Nocnych Łowców i całe życie nie miała...

Świetnie się bawiłam czytając tą książkę

Czasem trzeba zawrócić aby iść do przodu

Druga część Darów Anioła....Marzenie. Dorwałam się zaraz po przeczytaniu pierwszej części. I wbrew pozorom tak samo mnie pochłonęła jak pierwszy tom.

Dużo zwrotów akcji, nowe rzeczy i kolejni ludzie. Wir wydarzeń i ta miłość zakazana.... Ale ja zawsze wierzę, że nie wszystko stracone...

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Totalny przeciętniak. Poziom podobny co w pierwszej części. Raz akcja dobrze wciągała, innym razem tylko przeliczałam strony do końca książki bo było tak nudno. Było też przewidywalnie - tylko czekam na moment, w którym się okaże, że Clary i Jace to jednak nie jest rodzeństwo, bo wydaje się to nieuniknione. Generalnie ten wątek trochę mnie odpycha - samo to, że bohaterowie...

Miasto popiołów to drugi tom serii Dary Anioła. Życie Clary Fray wywróciło się do góry nogami odkąd dziewczyna dowiedziała się, że jest Nocnym Łowcą. Na dodatek jej matka nadal jest w stanie śpiączki, a ona sama cały czas czuje coś do swojego brata. Jakby tego wszystkiego było mało Ligthwoodowie zostają odsunięci od prowadzenia Instytutu, a władzę przejmuję Inkwizytorka,...

Jak Miasto Kości przypadło mi do gustu tutaj nie jestem do końca przekonana, fabuła dotyczy tego samego i występują te same postacie ale jakoś nie potrafię utrzymać dalej panującego tam klimatu. Nie jest źle ale mogło być znacznie lepiej

Dyskusje

26 345