Kup teraz - 6 ofert w cenie od 6.99 zł do 36.00 zł

Inne

Oficjalne recenzje i

Śledząc lot mewy

Link do recenzji

Świetna lektura dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z poznawaniem Japonii. Nie ma tam zbyt wartkiej akcji, ale za to w gąszczu imiona, nazwisk, miejsce i rodów, wplatane są smaczki kulturowe. Polecam!

"Tysiąc jesieni Jacoba de Zoeta" przeczytana. Przeczytana ale nie do końca z przyjemnością. Moje wrażenia? Pierwsze 200 stron to był istny horror. Ogromna ilość nazwisk, miejsce, które trudno zapamiętać. Właściwie zero akcji. Dalej zrobiło się stanowczo ciekawiej. Momentami trudno było oderwać się od lektury. Nie żałuję czasu spędzonego z powieścią ale zastanowię się zanim...

Nie można odmówić autorowi wiedzy na temat historii i kultury Japonii, to na pewno. Mnie osobiście książka przytłoczyła. Za dużo tu było postaci, a ich egzotycznie brzmiące imiona nie pomagały połapać się w fabule. Wiele dialogów pomiędzy bohaterami było nużących, żeby nie powiedzieć zbędnych. Ostatnie 150 stron było dla mnie totalną katorgą, wypełnioną...

Fascynująca. W końcu trzeba jednak wrócić do domu.

Przepiękna opowieść o...wierności zasadom, o honorze i wierze oraz o tym, że miłość może nadawać sens życiu nawet wtedy, gdy nie ma happy endu. Japonia i Europa - wszędzie znaleźć można bohaterów i kanalie, zaślepienie i odwagę. Warto przeczytać, bo pewne postawy, które kiedyś wzbudzały szacunek, dziś są zupełnie niesłusznie wyszydzane.

Początek wlecze się strasznie, musiałam się zmusić żeby wytrwać przy tej książce. Potem, gdy robi się ciekawiej okazuje się, że książka podzielona jest na części i w każdej z nich dominuje nieco inny wątek. Trochę to było irytujące. I pomimo że nie jestem fanką całkowicie otwartych zakończeń, to zakończenie tej książki, zdradzające losy Jakuba i nie pozostawiające nic...

Książka w 73% mnie nudziła. Nic się nie działo fabułą posuwała się do przodu niczym matiz na autostradzie. Książkę ratuje ostatnie 200 stron, które chyba napisał kto inny bo nagle stala się interesująca. Do tego momentu oceniam książkę na 4 a po nim na 8 więc średnia wyszła jaka wyszła.

Pierwsze 100 stron czytałam chyba przez rok. W międzyczasie wpadały mi w ręce inne pozycje i ta książka odchodziła w zapomnienie. Później znów trochę wracałam i tak w kółko. Wiało nudą. Jednak później coś zaczęło się dziać. A jak już zaczęło, to mnie pochłonęło. Troszkę zbyt długie opisy, to fakt. Wydanie i druk średnie dla oka, to fakt. Ale kurczę! No jednak warto!

Fajne, fajne, taka klasyczna epicka opowiesc, dlugasna i bardzo misterna. Troche zazgrzytalo mi ze zatriumfowal troche jednak taki Amerykanski happy end, bardziej mi sie podobal klimat gdzies z 3/4 ksiazki kiedy wygladalo na to ze wszystko krwia w piach.

Nie doczytałam. Nadal z tego powodu gryzie mnie sumienie, bo nie lubię odkładać książek. Jednak historia kompletnie mnie nie wciągnęła, jest strasznie przegadana. Dotrwałam do połowy. To i tak sukces.

1 519
  • 2014