Mapy myśli: Notuj! Myśl! Zapamiętuj! Rewolucyjna metoda nauki i kreatywności

Okładka książki Mapy myśli: Notuj! Myśl! Zapamiętuj! Rewolucyjna metoda nauki i kreatywności
Tony Buzan Wydawnictwo: Aha! poradniki
poradniki
Buzan Bites: Mind Mapping. Kick-start Your Creativity and Transform Your Life
Aha!
2007-01-01
2007-01-01
samodoskonalenie poradnik

więcej Więcej

Tony Buzan to sprytny pan, który z prostej metody notowania, czyli właśnie mapy myśli (żeby nie było - ona rzeczywiście jest genialna w swej prostocie), którą dałoby się opisać na karte A4 albo nawet A5, kurdę na serwetce, na której Rowling pisała fragment Pottera... Na papierku wielkości naparstka albo ziarnka maku. Tymczasem szanowny pan Buzan zrobił z tego całą jedną...

Krótka książeczka wprowadzająca w temat Map Myśli. Dla mnie trochę za krótka. Chciałam wykorzystać ją do nauki do egzaminów ale nadal mam za mało wskazówek jak to zrobić. Planowanie za pomocą Map wydaje mi się bardzo interesujące i myślę, że faktycznie może pomóc w realizacji celów, na pewno to wypróbuję. Książka zachęca do używania akcentów, znaczników, kolorów, skojarzeń...

Dla początkujących będzie pomocna. Ja nic nowego się z niej nie dowiedziałam.

Czas porządkować informacje według naturalnych zdolności. Mapy myśli to krok w stronę wspomagania pamięci. Warto się pomęczyć i nauczyć się jak to się robi.

Doskonała pozycja dla początkujących - od podstaw (ale bez przesady) najważniejsze elementy i kilka nietrudnych ćwiczeń. Zdecydowanie godne polecenia!

• Psychologia
  • Rozwój osobisty
  • Chcę w prezencie
  • Poradniki
  • 0 - Poradniki
  • 2014

Dodaj cytat z książki Mapy myśli: Notuj! Myśl! Zapamiętuj! Rewolucyjna metoda nauki i kreatywności