Podręcznik szybkiego czytania

poradniki
Aha!
2015-07-09
2007-01-01

Na podstawie opinii spodziewałam się czegoś lepszego. Książka w żaden sposób mnie nie zmotywowała do nauki szybkiego czytania, ani tym bardziej nie pomogła. Bardzo mało ćwiczeń i praktycznych porad. Autor nie wyjaśnienia istotnych kwestii, ale obszernie opisuje historie innych, które wg mnie nic nie wnoszą. Jestem bardzo zawiedziona.

Książkę można potraktować jako wstęp do nauki szybkiego czytania.

Cudu nie było. Nie czytam z prędkością 1000 słów na minutę. Czy jestem rozczarowany? Nie.

Byłbym niespełna rozumu gdybym oczekiwał takich postępów po przeczytaniu jednej książki. Tu trzeba ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć.

Książka warta polecenia choćby że względów motywacyjnych. Zawiera podstawowe wskazówki oraz informacje, które bez wątpienia wpływają na szybkość czytania.

Książka godna uwagi. Kocham czytanie i chciałbym czytać szybko. Jednak gdy pomyślę, że miałbym czytać literaturę piękną wodząc po linijkach długopisem... po prostu nie. Pewne rzeczy po prostu są niegodne. Zostanę przy mojej prędkości czytania, bo mi z tym dobrze.

Łatwa w czytaniu, daje ciekawe spojrzenie na sposób w jaki czytamy co przekłada się na przyspieszenie tempa.

Uwielbiam czytać książki. Jestem książkowym molem i jak rasowy mól, ile bym nie przeczytała, zawsze żałuję, że nie mogę więcej. Książka Buzana miała mi w tym pomóc. Przede wszystkim dowiedziałam się z niej wielu faktów o procesie czytania i różnych technikach. Buzan zawarł w swoim podręczniku mnóstwo ćwiczeń, porad i ciekawostek, które naprawdę pozwalają uwierzyć w siebie i...

Zdecydowanie szybciej czytam po tej lekturze i zastosowanych wskazowkach

Z dużą rezerwą podchodzę do tego typu publikacji i niewiele się po nich spodziewam. Być może dlatego jestem zaskoczona postępami, jakie poczyniłam, wdrażając opisywane tu techniki w życie. Książka umożliwia auto-ocenę szybkości czytania i z zaskoczeniem odkryłam, że to naprawdę działa!
Od lektury minęło już wiele czasu, a ja wciąż czytam używając "patyczka" i aktywnie...

Książka natychmiastowo zwiekszyla prędkość mojego czytania z 130 słów na minute do 310. To co mam do zarzucenia autorowi to niektore cwiczenia były bardzo długie i żmudne. Nie mówię o wszystkich. Książka momentami byla bardzo interesująca, wciągająca, praktyczna, jednak niektórymi momentami wrecz nie do zniesienia. Autor na początku daje naprawdę pomocne porady. Jednak z...

Czegoś mi zabrakło w tej książeczce; może trochę więcej ćwiczeń i objętości w postaci stron, aczkolwiek myślę, że będę wracał do podręcznika szybkiego czytania, postaram się też ćwiczyć tę umiejętność. Zasłużone sześć gwiazdek za przedstawienie jak zwiększyć szybkość czytania i zmotywowanie do jej poprawy.

• Poradniki
  • Rozwój osobisty