Pamięć na zawołanie

Okładka książki Pamięć na zawołanie Tony Buzan
Okładka książki Pamięć na zawołanie
Tony Buzan Wydawnictwo: Aha! nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Aha!
2014-08-21
2014-08-21

Książka posiada sporo technik ułatwiających zapamiętywanie i pamiętanie informacji. Nie było to coś przełomowego ale jednak inspirującego do ciągłej nauki pracy nad zdolnością umysłu. Zapamiętałam najważniejsze numery tel. Ciekawa pozycja o przystępnej cenie. Jak nauczyciel szukający sposobów efektywniejszej pracy dla uczniów byłam troszkę zawiedziona.

Mistrz pamięci Tony Buzan daje nam proste metody i techniki zapamiętywania różnych rzeczy od liczb po karty. Dzięki tej książce i opisanych w nim porad jak lepiej i łatwiej się uczyć np wykorzystujac mapy myśli na pewno polepszysz swoją pamięć i będziesz się efektywniej uczyć. Polecam!

Książka porusza tematy, które można znaleźć również w innych pozycjach tego typu, więc nie ukazuje niczego odkrywczego. Niemniej jednak, jeśli ktoś jest zielony i potrzebuje wprowadzenia w tematykę sposobów nauczania oraz nauki, zdecydowanie będzie to pozycja idealna na początek.

Większość osób, która sięgnęła po tę książkę, jest zapewne po przeczytaniu „Rusz Głową". Więc wiadome było czego można się spodziewać.

+książka przemyślana pod względem kolejności (idealna do przeglądania, kiedy chce się znaleźć jeden konkretny fragment)
+wszystko klarownie wytłumaczone
+duża swoboda i wybór technik

Jest to inne podejście i może wydawać się na początku 'ciężkie' ale to kwestia zmiany myślenia oraz nawyków.

Zdecydowanie uważam, że każdy powinien przeczytać całą serię.

+wszystko klarownie wytłumaczone
+duża swoboda i wybór technik

Jest to inne podejście i może wydawać się na początku...

• Psychologia
  • Rozwój osobisty
  • Popularnonaukowe
  • Psychologiczne
  • Nie posiadam
  • Do kupienia

Dodaj cytat z książki Pamięć na zawołanie