Sprzedane przez ojca

Betty MahmoodyZana Muhsen Wydawnictwo: Amber Seria: Autobiografie: Moja historia literatura faktu
Sold
2013-05-23
1992-01-01
Maria Rostworowska
Amber
literatura faktu i reportaż literatura piękna powieść biograficzna Zana Muhsen Betty Mahmoody
Sold
literatura faktu
2013-05-23
Maria Rostworowska
Autobiografie: Moja historia

Okładka książki Chińczyk demaskuje Kroniki Rozpusty Dolores, Jarosław Maringe
6,3
Chińczyk demas... Dolores, Jarosław M...

Wstrząsająca opowieść. Szokuje fakt, że ojciec świadomie zgotował swoim córkom taki los. Siostry przeszły piekło, straciły najpiękniejsze lata swojego życia. Cieszę się, że Zana zechciała o tym opowiedzieć i otworzyć światu oczy na proceder wydawania za mąż kilkunasto-, a nawet kilkuletnich dziewczynek oraz związany z nim handel ludźmi. To co psuje ogólny odbiór, to liczne...

„Sprzedane przez ojca” jest to historia dwóch sióstr, które pod pretekstem wyjazdu na wakacje zostały sprzedane przez ojca do Jemenu. Dziewczyny – mimo pochodzenia – żyły jak zwykłe europejskie nastolatki. Wyjeżdżając cieszą się, że poznają rodzinę i kraj swojego ojca. Mężczyzna przed wylotem zachwala im Jemen, obiecuje im wspaniały wyjazd, który zapamiętają na wiele lat....

Przerażająca opowieść ;( książka zmusza do refleksji i na dlugo pozostaje w pamięci.

Książka “Sprzedane” oparta jest na faktach. To co mnie zdecydowanie poruszyło to to, że w chwili gdy czytałam tę pozycję byłam w podobnym, nastoletnim wieku, co główne bohaterki - siostry. Sprawiło to, że bardzo mocno identyfikowałam się z nimi. Zana i Nadia urodziły się w Anglii. Wychowano je w duchu wolności, żyjąc zgodnie z tradycjami i kulturą zachodnią. Jednakże to co...

Wstrząsająca historia nastoletnich sióstr podstępem wywiezionych przez ojca, sprzedanych, wydanych za mąż. Zupełnie nieprzystosowane, wychowane w innych warunkach i kulturze, przeżywają dramaty. Jak trudne decyzje muszą podjąć, żeby wrócić, czy jednak zostać?

Trudno sobie wyobrazić przez co musiały przejść te kobiety. Trudno sobie wyobrazić co rodzic może zrobić własnym dzieciom i co się dzieje w wielu krajach współczesnego świata. Książka zmuszając do refleksji, wstrząsająca i smutna.

taka-jest-agata.blogspot.com

Najważniejsze co każdy człowiek ma w sercu i jakie wyznaje wartości.
Zana Muhsen urodziła się w Anglii, mieszkała w Birmingham, była zwykłą nastolatką.
Ona i młodsza siostra Nadia miały ojca Jemeńczyka i matkę w połowie pochodzenia pakistańskiego.
Dzięki takiej mieszance genów dziewczęta odziedziczyły egzotyczną urodę.
To jedyne co łączyło je z...

Smutne, ale prawdziwe. Takich historii na jest na świecie setki jak nie tysiące. Niewyobrażalne jak ojciec może coś takiego zrobić swoim dzieciom.

Historia ciekawa i przerażająca. Natomiast język, którym jest napisana, roi się od błędów i literówek. Bardzo mi to przeszkadza w każdej książce i zaniza ocenę tej pozycji

przerażająca historia, trudno uwierzyć, że takie rzeczy dzieją się na świecie :(

Dyskusje

1 500