Złota klatka

2007-01-01
80-7362-321-0
Martyna Chomiuk

Okładka książki Uwięziona Michèle Fitoussi, Malika Ufkir
Uwięziona Michèle Fitoussi, M...
Okładka książki Sprzedane przez ojca Betty Mahmoody, Zana Muhsen
Sprzedane prze... Betty Mahmoody, Zan...
Okładka książki Oddaj mi dzieci Donya Al-Nahi, Eugene Costello
Oddaj mi dzieci Donya Al-Nahi, Euge...

Mroczna historia kobiety urodzonej w 1976 roku w Nigerii, córki Niemki i bogatego Afrykanina.
Przybliża życie i zwyczaje panujące w nigeryjskich haremach, gdzie panem i władcą jest mężczyzna, a kobieta ma niewiele do powiedzenia. Warto przeczytać.

Lisa Hofmayer w wieku 42lat przybywa wraz z mężem do Afryki.
Czuje się tam niepotrzebna,bardzo samotna osamotniona jest.Wtedy w Afryce poznaje Davida Afrykanina.Zakochuje się w nim,jej życie całkowicie się zmienia zostaje jego żoną 33 z tych 48 żon oraz 76 dzieci daje kobiecie poczucie bezpieczeństwa i czuje prawdziwe szczęście.
Wkrótce rodzi swą córkę Chogę,która ze swoim licznym rodzeństwem spędza beztroskie dzieciństwo w haremie swojego ojca.
Z dziewczynki przeobraża się w kobietę ojciec Chogi zmusza córkę do małżeństwa,żeby wyszła za mąż za starszego mężczyznę od niej.
Ona przechodzi straszny koszmar,jej mąż ją bije,maltretuje i brutalny jest wobec żony.
Matka jest przerażona,martwi się o swoją córkę to co spotkało jej kochane dziecko ta tragedia,która dotknęła ją.Chce pomóc jej w ucieczce od Chogi męża brutala i tyrana.
Historia życiowa,dobrze napisana książka,świetna lektura wzrusza,chwyta za serce.

Lisa Hofmayer w wieku 42lat przybywa wraz z mężem do Afryki.
Wkrótce rodzi swą córkę Chogę,która ze swoim...

Książka "Złota klatka" to autobiografia Chogi Reginy Egbemy. Autorka urodziła się w 1976 roku w Nigerii, w mieście Lagos. Przez szesnaście lat mieszkała na farmie i w haremie ojca. Po zawartym małżeństwie przeprowadziła się z powrotem na farmę. Tam była molestowana przez swego męża. Po jakimś
czasie z pomocą matek postanawia uciec.
Powieść ta jest bardzo poruszająca. Przedstawia ona inną kulturę. Pokazuje czytelnikowi przez co musi przechodzić młoda dziewczyna. W książce zawarte są jej obawy. Można zauważyć, że z czasem gdy Choga dorasta, zaczyna coraz bardziej nie rozumieć panujących tam zasad. Kobieta zawsze stara się
postępować zgodnie z wolą bożą. Jest osobą głęboko wierzącą.
Przedstawiona jest tutaj również matczyna miłość. Lisa robi wszystko, aby tylko jej córkę spotkało w życiu jak najmniej cierpienia. Zaś dla Chogi nie liczy się to, że jej dziecko jest owocem gwałtu. Kocha je ponad życie. Książkę przyjemnie
się czyta. Akcja rozwija się powoli. Czytelnik może nadążyć nad wszystkimi wydarzeniami. Można przez nią zarwać noc, ale nie jest to czas stracony.
Książkę polecam przeczytać każdemu. Uczy ona pokory i wiary, że przy odpowiednim wysiłku możemy osiągnąć nasze cele.

czasie z pomocą matek postanawia uciec.
Powieść ta jest bardzo poruszająca....

Przepiękna i bardzo wzruszająca książka. Pokazuje życie i obyczaje panujące w haremie, więzy pomiędzy matką i córką oraz radzenie sobie z problemami mniejszymi i większymi tzn. z poważną chorobą. Polecam gorąco

Niesamowita poruszajaca historia kobiety trafiajacej w afrykański klimat.Pragnienie zostania zoną bogatego medrca sekty zostaje ustawiona w hierarchii zon i zmuszona do czynnosci ktore jej sie nie meicily w głowie.Próbuje znaleźć ukojenie w pracy na afrmie choc nie bylo to latwe zajecie.W czasie życia we hremie poznaje mnóstwo drastycznych prawd o żonach i zwiazkach.Książka znakomicie przedstawia probe walki z nieuleczalnymi lub tez nieznanymi przez nich chorobami przenoszonymi drogą płciową jaką jest AIDS.Nosicielem był ojciec ktory sa nigdy nie zachorował jednynie ejgo żony rodzac mu chore dzieci ktore potem umierały z niewiadomych przyczyn.nie da sie ukryć ze ograniczone mozliwosci dot,higieny iz dobywania lekarstw przynoszą tak wiele ofiar ktore sa nawet nieswiadome tego ze niosą ze sobą smierć.Brak dostepu do biezacej wody problemy wewnatrz klanu potegują cierpienie bohaterki.Zwiazki kaziorcze rowniez powodowały mnozenie sie chorób genetycznych nad ktorymi nie mieli kontroli oraz nie potrafili sobie poradzić.Przeczytałam juz mnóstwo książek o kobietach zyjacych w afryce oraz na bliskim wschodzie,ta czytałąm jakis rok temu i jak widac dosc mocno zapadła mi w pamięci.super.przeczytałam w 3dni.

Na prawdę poruszająca opowieść pełna obrazowych opisów.

Na prawdę poruszająca opowieść pełna obrazowych opisów.

Cudowna opowieść o życiu kobiety w Afryce u boku bogatego i wpływowego męża, w haremie, kiedy historia kończy się totalną epidemią i chorobami wenerycznymi, wstrząsnęła mną.

Polecam Rewelacyjna!!!

Polecam Rewelacyjna!!!

Niesamowita i wciągająca! Przeczytałam jednym tchem. Doskonale wprowadza w życie kobiet z nigeryjskiego haremu.

skończyłam czytać tylko dlatego, że zawsze kończę każdą książkę, ale... słów brak... jeśli to prawdziwa historia to ręce opadają i już bez komentarza... nie mówiąc o błędach w druku - niedopuszczalne! Ogólnie jestem zdegustowana, strata czasu.

• Afryka
  • Ebooki-posiadam