Robimisie

26 str. 26 min.
Dwie Siostry
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
2013-07-01

Okładka książki Agentka Lola i Tajemnica znikających obrazów Agata Królak, Marta H. Milewska
Ocena 0,0
Agentka Lola i... Agata Królak, Marta...
Okładka książki Opowieść starego drzewa Agata Królak, Ewa Winnicka
Ocena 7,4
Opowieść stare... Agata Królak, Ewa W...
Okładka książki Brzdęk Agata Królak, Paweł Sitkiewicz, Piotr Sitkiewicz
Ocena 6,0
Brzdęk Agata Królak, Paweł...

Nasze pierwsze spotkanie z zawodami. Na plus: feminatywy i równouprawnienie. Bardzo przystępna pozycja z bardzo pomysłowej serii.

Świetna książeczka! Niby prosta, bo zawiera jedynie obrazki i nazwy zawodów, a jednak daje duże pole do popisu rodzicom. Wszystko zależy od interpretacji ;) My bawiliśmy się świetnie i było sporo śmiechu podczas "lektury". Duży plus za niestandardowy podział zawodów według płci :)

Urocze ilustracje zapoznające najmłodszych z ludzkimi profesjami. Obrazki i nazwy są bardzo przystępne, by dziecko samo mogło rozpoznawać postaci z obserwowanego poza domem świata. :) Bardzo dobra pozycja.

Książeczka nie zawiera treści, jedynie postaci misiów wykonywające różne zawody. W dodatku zawody nie są wcale zaprezentowane stereotypowo, co jest plusem, bo przecież nawet dziewczyna może być astronautką czy fotografką. Dziecięcy prymitywizm ilustracji urzeka i trafia do młodego czytelnika. „Robimisie” dają ciekawą możliwość do poprowadzenia narracji z dzieckiem odnośnie...

Zakochałam się.

Szukałam właśnie prezentu w jednej z sieciowych księgarni i z ogromu księżniczkowo-starwarsowych pozycji literatury dziecięcej wyłoniła się o n a.

Książeczka z wydawnictwa Dwie Siostry. O misiach. Przepięknie zilustrowana. przez Agatę Królak. I co ważne – kartonowa a więc ząbko-odporna.

Wcale nie...

Synek uwielbia Robimisie. Książeczka ma coś w sobie i przyciąga maluchy. Polecamy

Oprócz fantastycznych ilustracji ogromny plus za to, że panie Misiowe i panowie Misie nie są przedstawieni stereotypowo. Zarówno panie i panowie wykonują ciekawe zajęcia. Każdy Miś jest inny, ale każdy interesujący.

Dla najmłodszych.

• Dla dzieci