Biedronka Pi. Ćwiczenia matematyczne dla trzylatków

Okładka książki Biedronka Pi. Ćwiczenia matematyczne dla trzylatków Agata Królak
Okładka książki Biedronka Pi. Ćwiczenia matematyczne dla trzylatków
Agata Królak Wydawnictwo: Dwie Siostry Seria: Mądrale interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
48 str. 48 min.
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Mądrale
Dwie Siostry
2020-10-01
2020-10-01
48 min.

Okładka książki Gucio, Łobuz i afera z kotami Agata Królak, Marta H. Milewska
Gucio, Łobuz i... Agata Królak, Marta...
Okładka książki Wszystkie kolory świata Mariusz Andryszczyk, Anita Andrzejewska, Justyna Bednarek, Paweł Beręsewicz, Katarzyna Bogucka, Aleksandra Cieślak, Maria Dek, Emilia Dziubak, Joanna Fabicka, Barbara Gawryluk, Andrzej Marek Grabowski, Monika Hanulak, Cezary Harasimowicz, Joanna Jagiełło, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Jona Jung, Grzegorz Kasdepke, Marta Kisiel, Katarzyna Kołodziej, Barbara Kosmowska, Agata Królak, Igor Kubik, Marta Kurczewska, Grażka Lange, Joanna Olech, Anna Onichimowska, Paweł Pawlak, Adam Pękalski, Andrzej Pilichowski-Ragno, Jola Richter-Magnuszewska, Grażyna Rigall, Joanna Rudniańska, Joanna Rusinek, Michał Rusinek, Katarzyna Ryrych, Piotr Socha, Zofia Stanecka, Przemek Staroń, Marcin Szczygielski, Marianna Sztyma, Adam Wajrak, Anna Wielbut, Rafał Witek, Daniel de Latour
Wszystkie kolo... Mariusz Andryszczyk...
Okładka książki Agentka Lola i Tajemnica znikających obrazów Agata Królak, Marta H. Milewska
Agentka Lola i... Agata Królak, Marta...

Mądrale to wspaniała seria zeszytów ćwiczeń dla przedszkolaków. Co ważne, możemy dopasować książeczki do wieku dziecka. Ja mam akurat zestaw dedykowany trzylatkom. W jego na skład wchodzą zeszyty: matematyczny, przyrodniczy oraz rysunkowy.

To bardzo ciekawe i doskonale dobrane zestawy ćwiczeń pobudzające kreatywność dziecka, trenujące wyobraźnię oraz zdolności manualne. Każda książeczka zachęca czytelnika do używania różnych technik przy jej wypełnianiu - mamy więc rysowanie, wyklejanie oraz malowanie farbami. Nie mogło zabraknąć też naklejek 🤩 Zadań w których musimy ich użyć jest całkiem sporo.

➡️ Biedronka Pi
To zeszyt, w którym skupiono się na trenowaniu logicznego myślenia i umiejętności matematycznych. Ruszamy w drogę razem z uroczą biedronką. Poszukamy jej przyjaciół a w między czasie poćwiczymy liczenie, segregowanie do zbiorów, rozpoznawanie kształtów czy szukanie podobieństw.
Zadania są bardzo ciekawe i różnorodne.

Nas ten zestaw ćwiczeń zachwycił 🤩 Jest tak urozmaicony, że każdy znajdzie w nim coś co lubi. Polecamy! ❤️

Instagram: @biblioteka.malych.czytaczy

Biedronka Pi czuje się nieco samotna w dużym mieście. Pomożesz małej bohaterce znaleźć przyjaciół? Dzieci wybiorą się w ciekawą wyprawę po świecie liczb i figur geometrycznych. Jakie zadania przygotowała dla nich Biedronka Pi? W tym zeszycie z ćwiczeniami matematycznymi znajdziecie między innymi:

- geometryczne kolorowanki z kluczem, który pozwoli właściwie wykonać zadanie
- ćwiczenia oswajające maluchy z relacjami w przestrzeni (i pojęciami takimi jak: pod, nad, za, między, lewo czy prawo)
- zadania ćwiczące liczenie w zakresie do dziesięciu
- wyklejanki z liczbami i figurami geometrycznymi w roli głównej
- zadania rozwijające kreatywność i wyobraźnię
- ćwiczenia polegające na wyszukiwaniu różnic czy dopasowywaniu w pary
- zadania doskonalące umiejętność porównywania i pracy ze zbiorami.

Tak różnorodne ćwiczenia sprawiają, że w czasie zabawy z Biedronką Pi nie ma miejsca na nudę! Co ważne, wiele zadań wykorzystuje tak lubiane przez dzieci naklejki. Są one dość spore, więc maluchy nie powinny mieć problemu z ich samodzielnym przyklejeniem. Kolejną zaletą książki jest to, że ćwiczeniom towarzyszy fabuła. Wspólna podróż z Biedronką przez kolejne strony zeszytu bardzo uatrakcyjniają pracę z książką. Jestem pewna, że „Biedronka” z serii „Mądrale” będzie świetnym sposobem na naukę matematyki poprzez zabawę.

- geometryczne kolorowanki z kluczem, który pozwoli właściwie wykonać...

Seria MĄDRALE od Wydawnictwa Dwie Siostry kładzie nacisk na wszechstronny rozwój trzylatków. Miałam już w rękach ćwiczenia rysunkowe, teraz przyszedł czas na ćwiczenia matematyczne, a że matematykę cenię i uważam za konieczną do prawidłowego myślenia i rozumienia rzeczywistość, to ta pozycja z marszu zyskała u mnie w oczach.
"Biedronka Pi" musiała u mnie się pojawić - z oczywistych względów - Pi! I z tych... również oczywistych - matematyka! Bardzo cieszy mnie, że powstają takie zeszyty, bo uważam za niezwykle ważne, by nasze pociechy zaprzyjaźniły się z liczbami, kształtami i w konsekwencji z logiką od najmłodszych lat. Ta konkretna pozycja została stworzona przez Agatę Królak, która dzięki Biedronce prowadzi dzieci w miasto. Tę podróż zaczynamy od domu, w którym musimy spakować plecak i wszystko, co będzie nam potrzebne. Jedziemy nawet windą BA nawet limuzynę zobaczymy i lody zjemy. Utkniemy na czerwonym świetle, aż wylądujemy w przedszkolu. Będziemy przyglądać się rozmaitym: wysokim, długim, malutkim budynkom. Policzymy okna w wieżowcach, aż wreszcie udamy się za miasto, pójdziemy na grzyby, odetchniemy świeżym powietrzem i poznamy nowych przyjaciół.
To uroczy zeszyt, który poprzez zabawę uczy - łączy przyjemne z pożytecznym. Mamy też naklejki, które ubogacają całość i dają radość trzylatkom. Dobra pozycja, chociaż "W Królestwie Bazgraju" bardziej przypadło mi do gustu. Tak czy owak polecam, bo matematyka piękna jest, a "Biedronka Pi" szuka nowych przyjaciół - bądźcie nimi i Wy.

dobra, matematyczna zabawa
6/10
seria MĄDRALE
Wydawnictwo Dwie Siostry

"Biedronka Pi" musiała u mnie się pojawić - z...

• Szkraby

Dodaj cytat z książki Biedronka Pi. Ćwiczenia matematyczne dla trzylatków